تالار گفتمان مانشت
حل و بررسی سوالات معماری پیشرفته ازمون دکتری ۹۲ - نسخه‌ی قابل چاپ

حل و بررسی سوالات معماری پیشرفته ازمون دکتری ۹۲ - nomad:D - 20 اسفند ۱۳۹۱ ۰۳:۰۲ ب.ظ

لطفا سوالات معماری را در این تاپیک بررسی کنید

حل و بررسی سوالات معماری پیشرفته ازمون دکتری ۹۲ - ssss777 - 21 اسفند ۱۳۹۱ ۰۶:۳۶ ب.ظ

سلام
جوابای من:
۲۲-۱
۲۴-۴
۲۵-۱
۲۷-۱

حل و بررسی سوالات معماری پیشرفته ازمون دکتری ۹۲ - reza_memari_sharif - 23 اسفند ۱۳۹۱ ۰۱:۰۲ ب.ظ

۲۱ - ۳
۲۲ - ۱
۲۳ - ۱ (سر امتحان بین دو گزینه ۱ و ۴ مونده بودم که شانسی ۴ زدم....شانسمون هم به کمکمون نیومد)
۲۴ - ۴
۲۵ - ۱ (این سوالم غلط زدم....اصلا حواسم به ۵۵ عنصر نبود برای خودم n را به بینهایت میل دادم و زدم گزینه ۲)
۲۶ - نمی دونم
۲۷ - بین ۱ و ۲ نمی دونم کدوم درسته.... فک می کنم جواب درست برای حداقل ۱ و برای حداکثر ۴ بشه ولی من گزینه ۱ رو زدم
۲۸ - ۴
۲۹ - نمی دونم
۳۰ - ۴
۳۱ - ۱
۳۲ - ۴
۳۳ - نمی دونم
۳۴ - ۱
۳۵ - ۳

RE: حل و بررسی سوالات معماری پیشرفته ازمون دکتری ۹۲ - mkiani - 15 فروردین ۱۳۹۲ ۰۷:۴۲ ب.ظ

۳۳ میشه گزینه ۱/ اگه MAL را بدست بیارید میشه ۳/۵ و ۶ تقسیم بر ۳/۵ میشه ۱/۷
۲۶ هم یا ۲ میشه یا ۳/ احتمالا ۲ بشه. من ۳ زدم.
سوال ۲۹ هم فکر کنم مربوط به معماری نیست و مربوط به مباحث تحمل پذیری خطا و ... است.
یه مشکلی با سوال ۲۸ دارم. وابستگی RAW(یا همون Flow dependence) را نمیشه با Reg Renaming حل کرد. اما دستور I3 هم با دستور I1 و هم با دستور I2 دارای این نوع وابستگی هست. یعنی هم گزینه ۲ و هم ۴(گرچه در I2 آوررایت میشه). اما اگه فرمت دستور العمل را بصورت OP rs1,rs2,rd بگیریم گزینه ۳ صحیحه!!! من هم به همین دلیل سر کنکور گزینه ۳ را انتخاب کردم.
یک نکته دیگه. من جوابا را کلا یک نگاه انداختم با توجه به پستای دیگه. جمعا ۱۲ تا گزینه ۱، ۵ تا گزینه ۲، ۸ تا گزینه ۳ ، ۱۰ تا گزینه ۴ و ۱۰ تا هم نامعلوم است. به نظرم بیشتر سوالای نامعلوم باید ۲ و ۳ باشن.