تالار گفتمان مانشت
بررسی سئوالات طراحی الگوریتم ۹۲-گرایش هوش - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲ ۳
بررسی سئوالات طراحی الگوریتم ۹۲-گرایش هوش - fatima1537 - 21 بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۳۳ ب.ظ

سلام دوستان
اینجا سئوالات هوش رو بررسی خواهیم کرد
تصویر سئوالات رو ضمیمه کردم:
خودم هم به زودی به جمع شما میام.الان یکم گرفتارم
خواستم بررسی سئوالات الگوریتم هوش جداگانه باشه

بررسی سئوالات طراحی الگوریتم ۹۲-گرایش هوش - irisadaf - 21 بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۵۹ ب.ظ

۱۱۱->3
۱۱۳->2

RE: بررسی سئوالات طراحی الگوریتم ۹۲-گرایش هوش - golabijat - 21 بهمن ۱۳۹۱ ۰۷:۴۲ ب.ظ

۱۱۱- گزینه ۳

۱۱۳ - گزینه۲

۱۱۴- گزینه ۳

بررسی سئوالات طراحی الگوریتم ۹۲-گرایش هوش - sir_ams - 21 بهمن ۱۳۹۱ ۰۷:۵۵ ب.ظ

به نظر من :
۱۱۰- نمیدونم
۱۱۱- ۴
۱۱۲- ۱( مثا مرتب سازی سطلیه! ابتدا براساس x و سپس براساسy مرتب میکنیم!)
۱۱۳- ۲
۱۱۴- ۲
۱۱۵-نمیدونم

بررسی سئوالات طراحی الگوریتم ۹۲-گرایش هوش - nader618 - 21 بهمن ۱۳۹۱ ۰۹:۰۴ ب.ظ

۱۱۰ گزینه ی۲
۱۱۱ گزینه ی ۳
۱۱۲ گزینه ی ۴
۱۱۳ گزینه ی۴ زدم ولی حالا که فکر میکنم میبینم ۳ درسته چون فقط اولین گزینه ای که داده غلطه
۱۱۴ گزینه ی ۲
۱۱۵ گزینه ی ۳ .با استفاده از پیدا کردن میانه در زمان خطی میشه حلش کرد

بچه ها میشه درمورد سوال ۱۱۲ نظراتونو بدین؟؟؟؟
من فکر میکنم این تست رو تویه یکی از تستهای کتاب پوران دیده بودم
گزینه ی درست دقیقا تو ذهنم بود
حالا میخام بدونم نظر بقیه چیه

بررسی سئوالات طراحی الگوریتم ۹۲-گرایش هوش - shabah - 21 بهمن ۱۳۹۱ ۰۹:۰۷ ب.ظ

Sadپس چرا سوال ۱۱۴ برا من این طوری در اومد تو این دو حالت آرایه ها مثل همن فقط دو تای آخر فرق داره که باید اولیشو چک کنیم تا بفهمیم از کدوم نوعه

RE: بررسی سئوالات طراحی الگوریتم ۹۲-گرایش هوش - adele_69 - 21 بهمن ۱۳۹۱ ۰۹:۱۳ ب.ظ

(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۹:۰۷ ب.ظ)shabah نوشته شده توسط:  Sadپس چرا سوال ۱۱۴ برا من این طوری در اومد تو این دو حالت آرایه ها مثل همن فقط دو تای آخر فرق داره که باید اولیشو چک کنیم تا بفهمیم از کدوم نوعه

یعنی چند زدین؟

RE: بررسی سئوالات طراحی الگوریتم ۹۲-گرایش هوش - shabah - 21 بهمن ۱۳۹۱ ۰۹:۱۶ ب.ظ

(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۹:۱۳ ب.ظ)adele_69 نوشته شده توسط:  
(21 بهمن ۱۳۹۱ ۰۹:۰۷ ب.ظ)shabah نوشته شده توسط:  Sadپس چرا سوال ۱۱۴ برا من این طوری در اومد تو این دو حالت آرایه ها مثل همن فقط دو تای آخر فرق داره که باید اولیشو چک کنیم تا بفهمیم از کدوم نوعه

یعنی چند زدین؟

۵N/6 + 1 زدم

RE: بررسی سئوالات طراحی الگوریتم ۹۲-گرایش هوش - edge - 21 بهمن ۱۳۹۱ ۰۹:۲۲ ب.ظ

۱۱۴ گزینه ۴ میشه شما ۶ خانه رو در نظر بگیرین و اعدادو بگیرین ۱و۰و۰و۱و۰ حالا خانه آخر نیز باید بررسی شود و گرنه معلوم نیست که تعداد ۰ ها جز گونه اوله یا دوم پس باید خانه آخر رو هم در نظر بگیریم که برای ۶ تا میشه ۶ خونه که گزینه آخر فقط در میاد

بررسی سئوالات طراحی الگوریتم ۹۲-گرایش هوش - shabah - 21 بهمن ۱۳۹۱ ۰۹:۳۰ ب.ظ

۱۱۱ رو مطمئنین ۳ میشه ؟ منم سه زدم تو یه حالت امتحان کردم یه همچین یالی وجود داشت ولی تو درخت کمینه نبود

بررسی سئوالات طراحی الگوریتم ۹۲-گرایش هوش - مهمد - ۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۹:۳۹ ب.ظ

۱۱۱ - ۳
۱۱۲ - ۳ (البته من گزینه ۲ رو زدم)
۱۱۳ - ۳
۱۱۴ - ۴ (البته من گزینه ۱ رو زدم)

برای ۱۱۰ اگر تحلیلی دارید که از تتای n کمتر میشه، لتفن بگید.
برای ۱۱۵ هم اگر تحلیلی دارید که از تتای n^2 کمتر میشه لتفن بگید.

RE: بررسی سئوالات طراحی الگوریتم ۹۲-گرایش هوش - sy_NBA - 21 بهمن ۱۳۹۱ ۰۹:۴۳ ب.ظ

۱۱۰ گزینه ۱ زدم ولی خیلی شک دارم. اگه یه الگوریتم جدا برای merge در نظر بگیریم جواب گزینه ۳ میشه
۱۱۱ گزینه ۳/ اولی رو میشه راحت براش یه مثال زد. ab= 4 ، ac=8 ، bc=5 .یال اندازه ۸ این مورد رو نقض میکنه. دومی هم درسته اگه لازمه توضیح بدم؟
۱۱۲ قسمت آخر سوال (به ترتیب فاصله) رو نخوندم و مفت اشتباه زدم گزینه ۱/ باید با الگوریتم selection kامین رو پیدا کنی(اوی n)، با partition همه ی kتای نزدیک رو بیاری کنار هم (اوی n) و بعد مرتبشون کنی (اوی klogk) در کل میشه n+klogk
۱۱۳ رو من زدم گزینه ۳/ آخریش که درسته، فقط ۶ تا عدد رو با ۹ تا مقایسه میشه مرتب کرد؟ اگه نشه یعنی غلط زدم.
۱۱۴ گزینه ۴/ با مثال عددی خیلی راحت حل شد.
۱۱۵ گزینه ۳/ الگوریتم بزرگترین زیردنباله جمع رو که بدونی از روی اون میشه خیلی راحت کوچکترین زیردنباله ی نزدیک به صفر رو هم پیدا کرد.

بررسی سئوالات طراحی الگوریتم ۹۲-گرایش هوش - مهمد - ۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۹:۴۷ ب.ظ

۱۱۳ - اولین مورد بستگی داره درجه یک گره رو تعداد فرزنداش در نزر بگیری یا تعداد یالهاش، که من چون تعداد فرزنداش در نزر گرفتم، مورد اول درسته.
مورد دوم قلته.
مورد سوم هم درسته.
پس گزینه ۳ رو زدم.

(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۹:۴۳ ب.ظ)sy_NBA نوشته شده توسط:  ۱۱۰ گزینه ۱ زدم ولی خیلی شک دارم. اگه یه الگوریتم جدا برای merge در نظر بگیریم جواب گزینه ۳ میشه
۱۱۱ گزینه ۳/ اولی رو میشه راحت براش یه مثال زد. ab= 4 ، ac=8 ، bc=5 .یال اندازه ۸ این مورد رو نقض میکنه. دومی هم درسته اگه لازمه توضیح بدم؟
۱۱۲ قسمت آخر سوال (به ترتیب فاصله) رو نخوندم و مفت اشتباه زدم گزینه ۱/ باید با الگوریتم selection kامین رو پیدا کنی(اوی n)، با partition همه ی kتای نزدیک رو بیاری کنار هم (اوی n) و بعد مرتبشون کنی (اوی klogk) در کل میشه n+klogk
۱۱۳ رو من زدم گزینه ۳/ آخریش که درسته، فقط ۶ تا عدد رو با ۹ تا مقایسه میشه مرتب کرد؟ اگه نشه یعنی غلط زدم.
۱۱۴ گزینه ۴/ با مثال عددی خیلی راحت حل شد.
۱۱۵ گزینه ۳/ الگوریتم بزرگترین زیردنباله جمع رو که بدونی از روی اون میشه خیلی راحت کوچکترین زیردنباله ی نزدیک به صفر رو هم پیدا کرد.
این الگوریتم بزرگترین زیردنباله جمع تو چه کتابیه؟ میشه یه توزیهی بدین.
۱۱۲ - هم درست میگید گزینه ۳ میشه. من قلت زدم.

RE: بررسی سئوالات طراحی الگوریتم ۹۲-گرایش هوش - golabijat - 22 بهمن ۱۳۹۱ ۱۰:۴۲ ق.ظ

سلام

۶ تا عدد رو با ۹ تا مقایسه میشه مرتب کرد؟
فرمولش اینه [tex]\left \lceil log (n!) \right \rceil[/tex]
امتحان کنید ببینید میشه یا نه ؟

بررسی سئوالات طراحی الگوریتم ۹۲-گرایش هوش - nader618 - 22 بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۵۲ ق.ظ

بچه ها سوال ۱۱۳ اولین گزینش غلطه یا درست؟؟؟؟؟
فکر میکنم غلط باشه آخه من هر کاری کردم نتونستم یه درخت با این شرایط درست کنم البته سره جلسه فکر کردم میشه