تالار گفتمان مانشت
بررسی سوالات الگوریتم مهندسی کامپیوتر ۹۲ - گرایش نرم افزار - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶
بررسی سوالات الگوریتم مهندسی کامپیوتر ۹۲ - گرایش نرم افزار - rezareza2 - 01 اسفند ۱۳۹۱ ۰۳:۰۲ ق.ظ

خدایی توضیح این دفعتون خیییلی واضح تر از قبلی بود Smile عالی بود سمیه جان، بشخصه از الگوریتمی که دادید حض کردم. نتونستم مثال نقضی براش بیارم.مرسی
البته همچنان تلاش میکنم برای نقضش Big Grin

بررسی سوالات الگوریتم مهندسی کامپیوتر ۹۲ - گرایش نرم افزار - somaye_tex - 01 اسفند ۱۳۹۱ ۰۳:۰۶ ق.ظ

خواهش می کنم. قابلی نداشت. خیلی خوشحالم اگه کمی به اطلاعاتتون اضافه کرده باشم. موفق باشید. منم منتظر مثال نقضتون هستم! Big Grin

راستی فکر کنم تقریباً ۹۰ درصد از کنکوریهای مانشت می خوان به این سؤال اعتراض بدن چون فکر می کنن یا ۳۰ میشه یا ۳۱/ امیدوارم طراح پشیمون نشه از جوابش! Tongue

بررسی سوالات الگوریتم مهندسی کامپیوتر ۹۲ - گرایش نرم افزار - damavand_kellap - 01 اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۳۰ ق.ظ

(۰۱ اسفند ۱۳۹۱ ۰۲:۵۵ ق.ظ)somaye_tex نوشته شده توسط:  مبنای باز کردن جعبه ها رو تو توضیحی که دادم گفتم. ابتدا کل بازه رو ۴ قسمت می کنیم. همون ۱ و ۹ و ۱۶ و ۲۳ و ۳۱/ هر بازه تقریباً کف n/4

بعد بازه شامل بزرگترین عدد رو نگه می داریم. و بقیه رو دور میریزیم. البته این به این معنی نیست که در اون قسمت که دور میریزیم جعبه ای با این مشخصات نداریم. چون این خاصیت منحصر به فرد نیست. بلکه به این معناست که در بازه ای که نگه میداریم حتماً عددی با این مشخصات داریم. که با کمی تمرکز متوجه میشین. در هر مرحله همین عمل رو تکرار می کنیم. یعنی بازه شامل عدد بزرگتر رو نگه میداریم و بقیه رو دور میریزیم. با کمی توجه متوجه میشین در هر مرحله تعداد اعداد تقریباً داره نصف میشه. با کمی دقت در بدترین حالت به عدد ۱۱ میرسیم.

راستی منظورم از بازه اینه:

۱--------۱۶---------۱۲--------۳---------۱۵ در این مثال بازه میشه از ۱۲ تا ۱ که شامل ۱۶ که بزرگتره میشه.

و در این :

۳۰ ----------۱۷---------۲-----------۱۵------------۱۹ از ۱۷ تا ۳۰ رو نگه میداریم مثل مثالی که شما زدین که شامل ۳۰ هست.

اگه خواستین میتونم جایگشتی رو بهتون بدم که به ۱۱ حرکت نیاز داشته باشه. اما هیچ جایگشتی وجود نداره که به ۱۲ حرکت احتیاج داشته باشه.

امیدوارم این توضیح به همراه ۳ دفعه ای که قبلاً توضیح دادم کافی بوده باشه.

اگه نه جایگشت دیگه ای بگید تا دوباره تست کنیم.
(۰۱ اسفند ۱۳۹۱ ۰۲:۵۵ ق.ظ)somaye_tex نوشته شده توسط:  مبنای باز کردن جعبه ها رو تو توضیحی که دادم گفتم. ابتدا کل بازه رو ۴ قسمت می کنیم. همون ۱ و ۹ و ۱۶ و ۲۳ و ۳۱/ هر بازه تقریباً کف n/4

بعد بازه شامل بزرگترین عدد رو نگه می داریم. و بقیه رو دور میریزیم. البته این به این معنی نیست که در اون قسمت که دور میریزیم جعبه ای با این مشخصات نداریم. چون این خاصیت منحصر به فرد نیست. بلکه به این معناست که در بازه ای که نگه میداریم حتماً عددی با این مشخصات داریم. که با کمی تمرکز متوجه میشین. در هر مرحله همین عمل رو تکرار می کنیم. یعنی بازه شامل عدد بزرگتر رو نگه میداریم و بقیه رو دور میریزیم. با کمی توجه متوجه میشین در هر مرحله تعداد اعداد تقریباً داره نصف میشه. با کمی دقت در بدترین حالت به عدد ۱۱ میرسیم.

راستی منظورم از بازه اینه:

۱--------۱۶---------۱۲--------۳---------۱۵ در این مثال بازه میشه از ۱۲ تا ۱ که شامل ۱۶ که بزرگتره میشه.

و در این :

۳۰ ----------۱۷---------۲-----------۱۵------------۱۹ از ۱۷ تا ۳۰ رو نگه میداریم مثل مثالی که شما زدین که شامل ۳۰ هست.

اگه خواستین میتونم جایگشتی رو بهتون بدم که به ۱۱ حرکت نیاز داشته باشه. اما هیچ جایگشتی وجود نداره که به ۱۲ حرکت احتیاج داشته باشه.

امیدوارم این توضیح به همراه ۳ دفعه ای که قبلاً توضیح دادم کافی بوده باشه.

اگه نه جایگشت دیگه ای بگید تا دوباره تست کنیم.
ببخشید من قبلا که از الگوریتمتون ایراد گرفتم کامل متوجه سوال نشده بودم و فکر کردم فقط یه جعبه با این مشخصات داریم