تالار گفتمان مانشت
سوال ۶۰ سال ۹۱ - نسخه‌ی قابل چاپ

سوال ۶۰ سال ۹۱ - StudentSE - 12 بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۰۵ ب.ظ

لطفا راهنمایی کنید...

سوال ۶۰ سال ۹۱ - انرژی مثبت - ۱۷ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۱۲ ب.ظ

به نظرم چون گفته ساده ترین حالت باید don't care ها رو در نظر گرفت. ولی برای رفع هازارد نباید don't careها رو لحاظ کرد که البته با این حساب جواب می شه w'x'+wy که توی گزینه ها نیست! اگر هم don't care ها رو در نظر نگیریم گزینه ۳ می شه که به نظرم ساده ترین حالت نمی شه. دوستان نظری ندارن؟

سوال ۶۰ سال ۹۱ - narges_r - 17 بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۳۲ ب.ظ

من فکر میکنم اگر برای ساده سازی، don't care برای ساده سازی در نظر گرفتی دیگه don't care محسوب نمیشن و برای رفع هازارد هم باید در نظر گرفته بشه
تو این سوال هم چون don't care ها کنار ۲تا ۱ هستن که این ۲تا یک خودشون میتونن یک ایجاب کننده باشن پس دیگه نیازی به don't care ها نداریم پس در ساده سازی حساب نمیشن و وقتی هم در ساده سازی حساب نشن مثل ۰ تو جدول میمونن و ایجاد هازارد نمیکنن

میخوام بگم don't care چون حالتی هست که ما مشخص میکنیم در جدول ۰ باشه یا ۱، اگر مجبور باشیم تو دسته ایجاب کننده ها بیاریمشون و یک درنظر بگیرمشون تولید هازارد میکنن اما اگر تو دسته ایجاب کننده ها نیاریمشون پس ۰ محسوب میشن و تولید هازارد نمیکنن
حالا تو این سوال اگر فقط گفته بود ساده ترین ساده سازی انجام بدید باید don't care ها رو هم تو دسته بندی قرار میدادیم اما حالا که گفته ساده ترین ساده سازی که هازارد نداشته باشه اگر don't care ها در نظر بگیریم ساده تر میشه اما چون تولید هازارد میکنه پس بهتر و ساده تر اینه که در نظر نگیریمشون

این نتیجه ایه که من گرفتم، نظرتونو بگید لطفا