تالار گفتمان مانشت
تراز های کنکور آزمایشی پارسه - نسخه‌ی قابل چاپ

تراز های کنکور آزمایشی پارسه - mohammadjavadkho - 02 بهمن ۱۳۹۱ ۰۹:۲۴ ب.ظ

با سلام خدمت دوستان عزیز
من واسم یه سوالی پیش اومده میخواستم ببینم از دوستان کسی هست بتونه بهم کمک کنه؟
میخواستم بپرسم اگر درصد های ۲ نفر در یک درس برابر باشه ایا الزاما ترازهای اون ها در اون درس هم نباید برابر باشه ؟آخه فرمول محاسبه ی تراز برای دو نفر که درصد های برابر دارن هیچ فرقی قایل نشده.ولی تو پارسه دو نفر که درصدهاشون برابره ، ترازهای اون درشون با هم برابر نیست.چرا؟!!!
ممنون میشم اگر کمکم کنید.

تراز های کنکور آزمایشی پارسه - mehdi.nine - 02 بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۱۲ ب.ظ

سلام.
تاثیر معدل رو هم در نظر بگیرید.
یعنی اگر دو نفر درصد برابر داشته باشند اما معدل نابرابر نمرات ترازشون فرق می کنه .

RE: تراز های کنکور آزمایشی پارسه - mohammadjavadkho - 02 بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۱۹ ب.ظ

(۰۲ بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۱۲ ب.ظ)mehdi.nine نوشته شده توسط:  سلام.
تاثیر معدل رو هم در نظر بگیرید.
یعنی اگر دو نفر درصد برابر داشته باشند اما معدل نابرابر نمرات ترازشون فرق می کنه .
آخه تاثیر معدل رو در هر درس که حساب نمیکنن.اول میان میانگین ترازها رو با توجه به ضرایب حساب میکنند بعد معدل رو تاثیر میدن و تراز کل بدست میاد.اگر بخوان واسه هر درس معدل رو تاثیر بدن که کار عاقلانه ای به نظر نمیاد!

RE: تراز های کنکور آزمایشی پارسه - Hamed92 - 03 بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۵۲ ق.ظ

مگه پارسه معدل ررو هم تاثیر میده??
من زبان دقیقا درصد و حتی تعداد سوالات صحیحو غلطم با رتبه ۱ یکسان بود اما من دوم شدم و ترازم هم ۳۰۰ تا کمتر شد.این به نظرم اشتباه پارسه هس.
پارسال در همین فروم دو نفر از بچه ها به خاطر نزدیک بودن ترازشون رتبشون در کنکور واقعی یکی شده بود.مثلا هردو ۳۱۹ نرم.
پارسه هم باید رتبه یکسان داشته باشه که ظاهرا نداره

تراز های کنکور آزمایشی پارسه - mehdi.nine - 03 بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۵۲ ق.ظ

(۰۲ بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۱۹ ب.ظ)mohammadjavadkho نوشته شده توسط:  نظر
آره دقیقا الان داشتم به همین فکر می کردم ...

RE: تراز های کنکور آزمایشی پارسه - entezari55 - 11 بهمن ۱۳۹۱ ۰۳:۱۴ ب.ظ

(۰۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۹:۲۴ ب.ظ)mohammadjavadkho نوشته شده توسط:  با سلام خدمت دوستان عزیز
من واسم یه سوالی پیش اومده میخواستم ببینم از دوستان کسی هست بتونه بهم کمک کنه؟
میخواستم بپرسم اگر درصد های ۲ نفر در یک درس برابر باشه ایا الزاما ترازهای اون ها در اون درس هم نباید برابر باشه ؟آخه فرمول محاسبه ی تراز برای دو نفر که درصد های برابر دارن هیچ فرقی قایل نشده.ولی تو پارسه دو نفر که درصدهاشون برابره ، ترازهای اون درشون با هم برابر نیست.چرا؟!!!
ممنون میشم اگر کمکم کنید.

سلام

اینو بدونید تو محاسبه تراز معدل هم دخیله !!! برای اینه که فرق میکنه