تالار گفتمان مانشت
گروه درسی مانشت در بهمن ماه(ماه آخر) - نسخه‌ی قابل چاپ

گروه درسی مانشت در بهمن ماه(ماه آخر) - asiehmohammadian - 18 بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۵۶ ق.ظ

وقتی چشم امیدت به خداباشد:
هیچ چیز آنقدر عجیب نیست که راست نباشد
هیچ چیزآنقدر عجیب نیست که پیش نیاید
و هیچ چیز آنقدر عجیب نیست که دیر نپاید

همه ما همه تلاشمون و کردیم
اگر واقعا به خدا اعتقاد داریم ومیدونیم که او بهترین و رقم میزنه پس نتیجه اش و بسپرین دست خودش
اگر صلاح ما دربردن دراین آزمونه حتما برامون رقم میزنه واگر نیست نبودنش ونشدنش بهترینه
پس بازم بهترین مال ماست
اگر اینطوری فکرکنیم هیچ وقت استرس و ترس از آزمون و نداریم

گروه درسی مانشت در بهمن ماه(ماه آخر) - Amir V - 18 بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۲۸ ق.ظ

نقل قول: وقتی در تاریکی ها مرا بزاری خواندی که اگر تو را برهانم با من می مانی،
تو را از اندوه رهانیدم اما باز مرا با دیگری در عشقت شریک کردی . (انعام ۶۳-۶۴)

این عادت دیرینه ات بوده است، هرگاه که خوشحالت کردم از من روی گردانیدی
و رویت را آن طرفی کردی و هروقت سختی به تو رسید از من ناامید شده ای. (اسرا ۸۳)

آیا من برنداشتم از دوشت باری که می شکست پشتت؟ (سوره شرح ۲-۳)

غیر از من خدایی که برایت خدایی کرده است ؟ (اعراف ۵۹)

اینا حسابی منو تحت تاثیر قرار داد.
متاسفانه من و خیلی‌های دیگه عادت داریم وقتی کارمون گیره یاد خدا میفتیم.
باعث خجالته واقعا.
اما بازم دم خدا گرم که End رفاقت، End مهربونی و End دوست داشتن است! (رضا مارمولک)

خدایا درسته ما خیلی بدیم، بی معرفتیم، اما تو خدایی و مهربان ترین مهربانانی و از مادر نسبت به ما دلسوزتری...
پس همونطور که تا الان کمکمون کردی، از این به بعد هم هوامون رو داشته باش...
دوست داریم.
از طرف مانشتیای ۹۲/

گروه درسی مانشت در بهمن ماه(ماه آخر) - zer0ne - 18 بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۳۸ ق.ظ

سلام دوستان من ت دو تا تست طراحی الگوریتم ۹۱ که یکی مربوط به نرم افزار و یکی هم مربوط به هوش هست مشکل دارم ممنون میشم راهنماییم کنین.
اینم از سوالا

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

استدلال هامو هم اضافه کردم لطف کنید یه نگاه بندازید

RE: گروه درسی مانشت در بهمن ماه(ماه آخر) - user22 - 18 بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۱۹ ق.ظ

(۱۷ بهمن ۱۳۹۱ ۰۷:۰۲ ب.ظ)aaalll نوشته شده توسط:  خدا کنه زودتر تموم شه... خدا کنه خوب تموم شه.... خدا کنه اون روزی که هی سایت سنجشو چک می کنی که ببینی رتبه ها اومدن یا نه و قلبت داره می آد تو دهنت، یهو باز شه و چشمات چهارتا شه از باور نکردن چیزی که داری می بینی.... همون چیزی که آرزوشو داشتی همونی که روز و شب بهش فکر کردی.... حتی بهتر از اون...
بعد گریه ت بگیره از خوشحالی و داد بزنی خدایا شکرت...من رسیدم، من بالاخره رسیدم.... بعد ندونی که به کی اول خبر بدی و دستات موفع گرفتن شماره ها بلرزه، تمام آدمایی که تو این مدت کمکت کردنو به یاد بیاری و از تصور خوشحالیشون بال در بیاری.... قیافه ی آروم مامانتو ببینی که انگار دنیا رو بهش دادن یا لبخند باباتو....
بعد زنگ بزنی به دوستت که پا به پای تو زحمت کشیده و ببینی اونم به همون جایی رسیده که می خواسته..... بعد با هم بشینین چرت و پرت بگین راجع به دانشگاه جدیدی که می خواین برین توش... بخندین و هیچی نتونه شادیتونو خراب کنه....
خدا کنه اون روز همون روزی باشه که لبخند می زنی به دنیا و از اون روز به خودت می گی دیدی؟؟ دیدی خواستم و رسیدم؟ دیدی خدا کمکم کرد؟....
خدا کنه زودتر تموم شه... خدا کنه خوب تموم شه......
خیلی قشنگ نوشتی مرسی ،حرف دل همه مونه .ایشالا که این حس قشنگ و این غافلگیری بزرگو همه تجربه کنیم

گروه درسی مانشت در بهمن ماه(ماه آخر) - esisonic - 18 بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۳۹ ق.ظ

دوره ی آخر همه ی درسام تموم شد به جز آمار و محاسبات عددی که فردا میخونم!!
برای فردا و پس فردا هم یه سری تست گذاشتم کنار دور همی بزنیم بخندیم...مخصوصا ً سوألای سیستم عامل پارسال رو
Big Grin خخخخخ

راستی یه سخن کوتاهی داشتم با بچه هایی که استرس دارن
به هیچ وجه به این فکر نکنید که کنکور سخته یا کنکور آسونه
اگه سخت باشه واسه همه سخته...اگرم آسون باشه واسه همه آسونه
اونایی که پارسال کنکور دادن می دونن من چی مگم
همه ی تحلیل گرا هم گفتن که پارسال سخت ترین سوأل های کنکور ارشد تو تموم کنکور ها بوده
پس بیخودی استرس نداشته باشین...
همه ی ما درسا رو حداقل یه دور خوندیم و حداقل ۴۰ درصدشون رو خوب یادگرفتیم
در بدترین حالت حتی اگه ۵ درصد مباحث هم یاد گرفته باشیم نباید استرس داشته باشم و امیدمون باید به همون ۵ درصد باشه
برای همه ی اونایی که فردا کنکور دارن آرزوی موفقیت میکنم

فعلا ً شب بخیر
فردا ظهر یه سری تست میزارم با هم بزنیم Tongue

گروه درسی مانشت در بهمن ماه(ماه آخر) - csharpisatechnology - 18 بهمن ۱۳۹۱ ۰۳:۴۷ ق.ظ

مثبت اندیش کسی است که نقطه ضعف ها را کمتر ببیند و خوبی ها را برجسته کند.
------
زندگی کردیم اما باختیم
کاخ خود را روی دریا ساختیم
لمس باید کرد این اندوه را
بر کمر باید کشید این کوه را
زندگی را با همین غم ها خوش است
با همین بیش و همین کم ها خوش است
باختیم و هیچ شاکی نیستیم
بر زمین خوردیم و خاکی نیستیم
--------------
خدایا تو کریمی
ما نامردیم
ما گناهکاریم
تو بخشنده ای
---
به کرمت آنچه شایسته ی ماست به ما عطا کن نه آنچه آرزویش را داریم
---
ما را از شر مصیبت های دنیا و آخرت حفظ بفرما
و به ما امید و ایمان عطا بفرما
آمین
یا رب العالمین

گروه درسی مانشت در بهمن ماه(ماه آخر) - Mahoor - 18 بهمن ۱۳۹۱ ۰۹:۰۳ ق.ظ

خیلی خوشحالم که انقدر همه اینجا مثبتن واقعا بهم انرژی داد
هممون از خدا بهترین رو میخوایم و هممون برای همون بهترین زحمت میکشیم ولی مهم اینه که در راستای رضای خدا باشه و اون چیزی که به صلاح ما هست اتفاق بیوفته
برای من مسیر کنکور یک پله ترقی بود نه رسیدن بهش
حتی همین که اراده کردم و با تمام توانم تلاش کردم من رو در مسیر و راهی که باید قرار میگرفتم گذاشت
حالا واقعا از این جا به بعدش خیلی مهم نیست
برای خیلی هامون اون اتفاقی که باید می افتاده افتاد
پس تا همین جا همه‌ی ما قهرمانیم
بدون دونستن نتیجه
خوشحالم دوستای خوبی مثل شما پیدا کردم

RE: گروه درسی مانشت در بهمن ماه(ماه آخر) - kh_rouhi - 18 بهمن ۱۳۹۱ ۰۹:۰۴ ق.ظ

(۱۷ بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۳۰ ب.ظ)mehdi.nine نوشته شده توسط:  بچه ها اخبارو دیدین؟ بندگان خدا طراحان سوال از یه ماه پیش تا الان تو قرنطینه بودن والا ما راضی به زحمت نبودیم Big Grin این قد دوس داشتم رو دفترچم عکسم باشه تازه سوالا شخصی سازی کردن این جوری شده Smile) سوالا رو ریخته بودن پشت کامیونی داشتن می آوردن خلاصه من پلاکشو برداشتم هر کی میاد خص بده Tongue

یه ماه تو قرنطینن بعد اینقد سوالای غط پلوط میدن.

RE: گروه درسی مانشت در بهمن ماه(ماه آخر) - mehrdad372 - 18 بهمن ۱۳۹۱ ۰۹:۰۸ ق.ظ

(۱۷ بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۰۰ ب.ظ)esisonic نوشته شده توسط:  از صبح تا حالا نمیتونم درس بخونم..!!
...
Facebook ولم کـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــن...جمعه کنکور دارم...میفهمی یا نه...!!!

خب داداش کاری نداره لینک فیس بوکتو بده ادت کنم اون جا باهم تست بزنیم Smile)))))))))

گروه درسی مانشت در بهمن ماه(ماه آخر) - m@hboobe - 18 بهمن ۱۳۹۱ ۰۹:۰۹ ق.ظ

(۱۷ بهمن ۱۳۹۱ ۰۷:۰۲ ب.ظ)aaalll نوشته شده توسط:  خدا کنه اون روز همون روزی باشه که لبخند می زنی به دنیا و از اون روز به خودت می گی دیدی؟؟ دیدی خواستم و رسیدم؟ دیدی خدا کمکم کرد؟....
خدا کنه زودتر تموم شه... خدا کنه خوب تموم شه......
اینقدر خوب نوشته بودید که از اولش ته دلم لرزید و بغضی خاصی واسم اومد
کاش این طور بشه
امیدوارم خدا تلاشهامون رو بدون نتیجه نگذاره
میدونم که خدا واسه اینکه بهمون ثابت کنه حواسش به همه مون هست حتی ما هایی که دقیقه نود یادمون یکی هست بالای سرمون که همیشه مواظب کارامونه ولی ما کاری نداریم و فقط و فقط کارمون به جاهای سختش رسید یادش می افتیم
قطعا کمکمون میکنه Smile

RE: گروه درسی مانشت در بهمن ماه(ماه آخر) - parizad1 - 18 بهمن ۱۳۹۱ ۰۹:۳۱ ق.ظ

(۱۷ بهمن ۱۳۹۱ ۰۷:۰۲ ب.ظ)aaalll نوشته شده توسط:  خدا کنه زودتر تموم شه... خدا کنه خوب تموم شه.... خدا کنه اون روزی که هی سایت سنجشو چک می کنی که ببینی رتبه ها اومدن یا نه و قلبت داره می آد تو دهنت، یهو باز شه و چشمات چهارتا شه از باور نکردن چیزی که داری می بینی.... همون چیزی که آرزوشو داشتی بعد
یعنی میشه اون روز بیاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟AngelAngelAngel

اعتماد به‌نفس، لازمه‌ پیروزی است.(روز آخر) - cyberit - 18 بهمن ۱۳۹۱ ۱۰:۱۸ ق.ظ

Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
بسیاری بر این باورند که هر طور به زندگی نگاه کنی، زندگی با همان دیدگاه جلو می‌رود و هر چه دید مثبت‌تری به زندگی داشته باشی، موفق‌تر خواهی بود.
[تصویر:  159295_1_1379085901.jpg]
نمی‌دانم قصه‌ شاگردهای ممتاز کنکور را خوانده‌اید یا نه؟! شاید خوانده باشید! و اگر این‌طور است، حتماً به این جمله یا شبیه به این جمله از آن‌ها برخورده‌اید که: «من می‌دانستم شاگرد ممتاز می‌شوم!» حتی بعضی از آن‌ها، رتبه‌ای که قرار بوده به دست بیاورند را می‌دانسته‌اند. چرا؟ چون خیلی باهوش و فوق‌العاده‌اند؟ چون غیب‌گو هستند؟ نه! هیچ‌کدام از این‌ها نیست، بلکه فقط آن‌ها تلاش می‌کنند و در عین این‌که تلاش می‌کنند، اعتماد به‌نفس دارند! آن‌ها اعتماد به‌نفس دارند که حتی رتبه‌ قبولی در کنکورشان را قبل از اعلام نتایج می‌دانند.

اما شما چی؟ شما هم اعتماد به‌نفس دارید یا نه؟ مدام با خودتان فکر می‌کنید: «من استعداد کافی ندارم، ذهن‌ام خوب کار نمی‌کند، همه‌چیز مدام از ذهن‌ام می‌پرد» و هزار حرف و سخن دیگر که در خلوت با خودتان می‌گویید! با گذشته کاری نداریم، اما می‌خواهیم در این زمان، کمی با هم اعتماد به‌نفس داشتن را تمرین کنیم. چگونه؟ عجله نکنید با من بیایید تا برای شما بگویم:

۱) معنی اعتماد به نفس: روان‌‌شناس‌ها و جامعه‌شناس‌ها، تعریف‌های زیاد و کاملی درباره‌ اعتماد به‌نفس مطرح کرده‌اند که ما با هیچ‌کدام از آن‌ها کاری نداریم، در عین حالی که از همه‌ آن‌ها نتیجه می‌گیریم: «اعتماد به‌نفس یعنی خود را قبول داشتن!» آیا شما خودتان را قبول دارید؟ اگر جواب‌تان نه است، چرا؟ شاید می‌گویید:

۱) چون استعدادم به اندازه‌ فلان هم‌کلاسی‌ام نیست.

۲) چون پدر و مادرم همیشه من را ضعیف می‌دانند.

۳) چون هیچ کاری را نمی‌توانم درست و اصولی انجام دهم.

۴) چون دست و پایم را در مواقع حساس و ضروری، گم می‌کنم!

اگر به چنین دلایلی فکر می‌کنید اعتماد به‌نفس ندارید، سخت در اشتباه هستید و می‌توانید در زمانی کوتاه، تبدیل به فردی قوی شوید که اعتماد به‌نفس لازم را برای انجام کارها دارد. چگونه؟! این نکته‌ها را با دقت بخوانید و به خاطر بسپارید.

۲) بدانید هیچ‌کدام از ما کامل نیستیم. نقطه ‌ضعف من در درس ریاضی است، نقطه‌ ضعف شما در هندسه، آن دیگری در شیمی، فیزیک و خلاصه، همه‌ ما یک نقطه‌ ضعف داریم! اما این دلیل نمی‌شود که مدام به خودتان سرکوفت بزنید، بلکه این نکته تنها به شما اعلام می‌کند که: تو باید درس فیزیک را بیش‌تر بخوانی، من ریاضی را و دیگری شیمی را و...»

۳) در امتحان‌های آزمایشی، مدام رتبه‌های پایین می‌آورم! و این موضوع باعث شده است، اعتماد به‌نفس‌ام را از دست بدهم. کافی است سری بچرخانید و به نتایجی که دیگران هم به‌دست آورده‌اند، نگاهی بیندازید! خیلی‌ها موقعیت شما را دارند و خیلی‌ها از نتیجه‌ کنکور آزمایشی که داده‌اند، ناراضی‌اند و حتی نتیجه‌ بدتری از شما به‌دست آورده‌اند. اصلاً کنکور آزمایشی یعنی همین! یعنی فرصتی برای آزمون و خطا.

۴) پدر و مادرم مرا قبول ندارند. البته در این موضوع با شما همدردی می‌کنم. اما باید بدانید این خود شما هستید که بیش از هر کس دیگری باید خودتان را قبول داشته باشید! به فرض اگر پدر و مادرتان هم باعث عدم اعتماد به‌نفس شما شده‌اند، شما روی مواردی که می‌گویند، متمرکز شده و به آن‌ها ثابت کنید که می‌توانید. مثلاً می‌گویند: «تو هیچ وقت در درس فیزیک نمره‌ خوبی نیاورده‌ای.» شما سعی خودتان را بکنید تا در امتحان بعدی، نمره‌ بالاتری بگیرید. حتی ۵/۰ نمره بالاتر هم می‌تواند به آن‌ها ثابت کند که اگر بخواهید، می‌توانید!

۵) امید بخش باشید! صبح که از خواب بیدار می‌شوید، جلوی آینه که می‌روید، به خودتان سلام کنید و بگویید: «من می‌توانم به هر چیزی که می‌خواهم برسم. تنها باید تلاش کنم!» قول می‌دهم اگر روزی حداقل ۵ بار آن هم در زمانی که خسته و دل‌زده هستید، این جمله را با خودتان بگویید، باعث کلی تغییر در خودتان می‌شوید.

۶) دست‌تان را بالا بگیرید! وقتی معلم سؤالی می‌پرسد و شما با خودتان فکر می‌کنید جواب را تا حدودی بلد باشید، نترسید! دست‌تان را بالا بگیرید و مطمئن باشید که شما هم می‌توانید مثل شاگرد ممتازها، جواب درست را بلد باشید!

۷) خجالت نکشید. اگر دست‌تان را بالا گرفتید، جواب اشتباه دادید، در امتحان نمره‌ خوبی نگرفتید، اما مطمئن هستید که با تلاش بیش‌تر می‌توانید وضعیت خودتان را از این‌که هست، بهتر کنید! کافی است در طول روز، گاهی چشم‌های‌تان را ببندید و با خودتان روزهای خوب را تصور کنید! تصور کنید در کنکور، رتبه بسیار خوبی آورده‌اید! نفر چهارم کنکور چه‌طور است؟
۸) خدا را یاد کنید! نکته‌ آخر، مهم‌ترین نکته است. عدم اعتماد به‌نفس، ریشه در یک بار اشتباه درباره‌ خودتان دارد. پس خودتان را باور کنید! چرا؟ چون خدا شما را آن‌قدر دوست داشته که آفریده ؟؟؟ باشید! هر وقت احساس ضعف و ترس کردید، هرگاه از خودتان ناراحت بودید، دست‌تان می‌لرزید و نگران بودید، خدا را به یاد آورید. از او بخواهید که به شما کمک کند و فراموش نکنید که خدا همیشه و در همه حال ناظر و شاهد بندگانش است، مخصوصاً بندگانی که مثل شما تلاش می‌کنند تا موفق باشند. حتماً این جمله را شنیده‌اید که می‌گویند: «از شما حرکت، از خدا برکت»، پس ترس به دل‌تان راه ندهید و مثل یک شاگرد ممتاز که می‌خواهد امسال در کنکور یک رتبه بالا بیاورد، باشید!

RE: گروه درسی مانشت در بهمن ماه(ماه آخر) - ۸Operation - 18 بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۴۳ ق.ظ

دوستان عزیز من دیگه کم کم دارم بار سفرو می بندم،ساعت ۱۲ حرکت می کنم به سمت کرمان،آخه حوزه امتحانیم اونجاست...شب خونه آبجی، فرداشم به لطف خدا و دعای عزیزان و دوستان با یه کوه انرژی میرم سرجلسه....
خلاصه من دیگه احتمالا اونجا دسترسی به نت ندارم!گفتم قبل رفتن یه خداحافظی با همه دوستای عزیزم بکنم!
خلاصه این مدت باهم بودیم انشاالله باهمم پر انرژی میریم سرجلسه و توکل می کنیم به خدا...چه آسون ترین سوالا باشه و چه سخترین سولا خم به ابرو نمیاریم و تلاشمون رو می کنیم.
براتون دعا می کنم و همتون رو به خدا می سپارم ،شما هم اگه قابل دونستید منو دعا کنید که واقعا بهش نیاز دارم...
تا بعد از آزمونها ...
خدا پشت و پناه همه شما
به داشتن دوستانی مثله شما افتخار می کنم....خدایای بخاطر مانشت شکرت!
-----
راستی تو تاپیکای این دوروزه آخرو که نوشته بودم ، بعضی دوستان سوالایی پرسیده بودند اما به دلیل کمبود وقت نتونستم جواب بدم....خلاصه ببخشید...کوچک همه شمام!

گروه درسی مانشت در بهمن ماه(ماه آخر) - SarahRad - 18 بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۴۴ ق.ظ

وای نمیدونید دیشب جه بلایی سر من اومد!!!! فکر منید یه بیل مکانیکی از ساعت ۱۱:۳۰ شروع کرد به کار کردن واسه ساختمان بغل دستی ما که دارن میسازنش . و دقیقا زیر پنجره اتاق من! اولش سعی کردم بخوابم اما بعد از اینکه چند بار از خواب پریدم ، بد خوای شدم و دیگه خوابم نبرد. تاااااا ساعت ۵! خیلی شب بدی بود اعصابم خرد شد بود کاریم نمیتونستم بکنم. البته او ماشین گنده هم تا۵ همچنان کار میکرد!!! قرار بود ساعت ۶:۳۰ بیدار شم که تا شب تمام خلاصه هامو دوباره مرور کنم اما الان ۱ ساعته که بیدار شدم!! اینم از شانس منه روز های آخر...

RE: گروه درسی مانشت در بهمن ماه(ماه آخر) - good-wishes - 18 بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۴۴ ق.ظ

سلام دوستان
یک شماره تلفن از یک جای خوب می خوام بهتون بدم که شاید و یا قطعا تو این روزها یا هر وقت دلتون گرفت بهتون آرامش میده. نمی دونم آیا کسی هست که صدای همهمه جمعیت تو حرم امام رضا(ع) یادش مونده باشه یا نه . اونجا که زیر گنبد طلا و کنار ضریح مطهر هست و وقتی چشات به ضریح دوخته شده و یکی از تو جمعیت بلند میگه صلوات بفرست ... وای کی بشه هممون توفیق پیدا کنیم یک بار دیگه بریم.

۰۵۱۱۲۰۰۳۳۳۴

این شماره رو که بگیرید بعد از سلام به امام رضا به داخل محدوده ضریح مطهر وصل میشه .آنلاین آنلاین (حتی صدای صلوات ها رو هم می شنوید). امروز هم که چهارشنبه هست و روز مخصوص زیارتی آقا .
این رو به این خاطر براتون گذاشتم که خیلی ها به دوستانی که مشهد هستند التماس دعا گفته بودند . خواستم کمکشون کنم که خودشون هم بتونن از راه دور برن تو فضای معنوی حرم . البته همه می دونیم که "زیارت معصومین به حضور فیزیکی الزام نداره اما این یک فرصت برا حال بهتر پیدا کردن هست"

(از مدیران عذرخواهی می کنم که خارج از بحث دارم تاپیک می دم . بعد کنکور برش می دارم . فقط چون الان این تاپیک داغه و این موضوع هم منفعت عمومی و سنخیت با موقعیت فعلی دوستان داره گذاشتم)