تالار گفتمان مانشت
گروه درسی مانشت در بهمن ماه(ماه آخر) - نسخه‌ی قابل چاپ

گروه درسی مانشت در بهمن ماه(ماه آخر) - jameshenas - 11 بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۰۲ ب.ظ

(۱۱ بهمن ۱۳۹۱ ۱۰:۵۵ ب.ظ)shima_24 نوشته شده توسط:  بچه ها من خیلی خسته شدم Sad چه کار کنم ؟
منم خسته شدم ولی با تفریح درس میخونم.دیگه صبح ها دیرتر پا میشم...کمتر درس میخونم..
این چند روزم میگذره...سخت نگیر(برای همه این روزا بد میگذره تنها نیسی)

RE: گروه درسی مانشت در بهمن ماه(ماه آخر) - mahua - 11 بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۵۴ ب.ظ

(۱۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۳:۴۰ ب.ظ)fafajoon نوشته شده توسط:  سلام
جواب های پوران پژوهش ایناست
۳۶(۲)
۵۶(۳)
۷۴(۳)
۷۶(۱و۲)!
سلام ممنون
میشه بیزحمت جواب سوال ۵۶ بنویسید چه جوری به دست آورده؟
سنجش اینجوری حل کرده و جواب ۱۲ بدست آورده:
۶۴kbps*0.184=11.776kbps
که بطور تقریبی جواب ۱۲ گرفته.
راستی سوال ۳۱ (گسسته) پوران چی زده؟؟کتاب سنجش گزینه ۳(الف و ث) زده ولی جوابی که از سایت گرفتم گزینه ۲ (ب و ث)زده بود!!
[/quote]
خواهش میکنم
در مورد سوال۵۶
در آخر ۱۱/۷۷۶رو تقسیم بر اندازه فریم (۱۰۰۰b=1kb)
کرده که بازم همون جواب میاد اما اگه اندازه فریم فرق میکرد جواب هم متفاوت میشد
در مورد سوال ۳۱ هم گزینه ۴ رو زده!!!!!!!!!!
الف وث
ث که معلومه چرا غلط
گراف باید همبند و بی سو باشه
در مورد الف زیاد مطمئن نیستم
ولی در مورد ب پوران پژوهش نوشته که کاملا درسته
شما هم اگه در مورد اولین سوال شبکه ۹۱ IT نظری دارید لطفا بگید
ظاهرا کسی براش جواب تشریحی نداره!

گروه درسی مانشت در بهمن ماه(ماه آخر) - armin_b00ter - 12 بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۵۴ ق.ظ

دوستان نانو باز تشریف بیارن نظر بدن Big Grin
سوال ۷۵ مهندسی ۸۸ حافظه ی نانو
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

RE: گروه درسی مانشت در بهمن ماه(ماه آخر) - deh-ab - 12 بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۵۷ ق.ظ

(۱۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۰۰ ب.ظ)mahua نوشته شده توسط:  بچه ها کسی برا سوال ۵۵ آی تی ۹۱ جواب تشریحی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه دارین لطفا کمک کنید...
سلام:
دوست عزیز قبلا به این سوال جواب داده شده است/...

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

موفق و پیروز باشید/...

البته روش دیگه ایی هم هست:
در این روش ابتدا گلوگاه را پیدا میکنیم و تمام محاسباتمون را روی گلوگاه انجام میدیم:
۱-با توجه به شکل مسیر بین دو مسیریاب s1 و s2 گلوگاه میشه (چون پهنای باند آن از همه کمتره).

۲-حالا برای به دست آوردن گذردهی شبکه طبق فرمول( بازدهی شبکه*پهنای باند گلوگاه=گذردهی) عمل میکنیم.

۳-برای به دست آوردن بازدهی شبکه ابتدا باید تاخیر انتقال و تاخیر انتشار و تاخیر صف مربوط به بسته ها را حساب کنیم.

۴-انداز بسته را از بایت تبدیل به بیت میکنیم [tex]L=600*8=4800[/tex] سپس زمان انتقال بسته اول را حساب میکنیم( [tex]T=\frac{L}{R}=.48 MS[/tex] ) و زمان انتقال بسته دوم ( [tex]T=\frac{L}{R}=.48 MS[/tex] ) /...

۵-بعد از اون تاخیر انباشته بسته ها را حساب میکینم(تاخیر انباشته بسته=تاخیر S1 + تاخیر صف S1 + تاخیر انتقال + تاخیر انتشار +تاخیر S2 + تاخیر صف S2 ).

۶-تاخیر انباشته بسته اول:
۱-تاخیر S1 ( طبق صورت سوال برابر ۰۱/ میلی ثانیه است ).
۲-تاخیر صف S1 ( طبق فرمول [tex](N-1)\frac{L}{R}[/tex] محاسبه میشه پس با توجه به فرمول تاخیر برابر با ۰ است ).
۳-تاخیر انتقال ( که بالا حساب کردیم ).
۴-تاخیر انتشار ( که طبق فرمول [tex]T=\frac{D}{V}[/tex] حساب میشه هر چند صورت سوال اونا ذکر کرده ۰۵/ میلی ثانیه هست ).
۵-تاخیر S2 ( طبق صورت سوال برابر ۰۲/ میلی ثانیه است )
۶-تاخیر صف S2 ( طبق فرمول [tex](N-1)\frac{L}{R}[/tex] محاسبه میشه پس با توجه به فرمول تاخیر برابر با ۰ است ).

۷-تاخیر انباشته بسته دوم:
۲-تاخیر صف S1 ( طبق فرمول [tex](N-1)\frac{L}{R}[/tex] محاسبه میشه پس با توجه به فرمول تاخیر برابر با ۴۸/ میلی ثانیه است ).
۴-تاخیر انتشار ( که طبق فرمول [tex]T=\frac{D}{V}[/tex] حساب میشه هر چند صورت سوال اونا ذکر کرده ۰۵/ میلی ثانیه هست ).
۶-تاخیر صف S2 ( طبق فرمول [tex](N-1)\frac{L}{R}[/tex] محاسبه میشه پس با توجه به فرمول تاخیر برابر با ۲۴/ میلی ثانیه است ).

۸-حالا باید کارایی کانال را به دست بیاریم که برابر است با(زمان انتقال بسته ها(تاخیر انتقال) تقسیم بر تاخیر انباشته بسته ها)
[tex]\frac{.48 .48}{.56 1.28}=.521[/tex]

۹-در انتها هم گذردهی شبکه را حساب میکنیم( پهنای باند گلوگاه * بازدهی شبکه )
[tex]10^{7} * .521=5.21 * 10^{6}[/tex] که تو هیچ کدوم از گزینه ها نیست/...

از مدیران انجمن هم عذر خواهی میکنم اگر اینجا جواب دادم اخه خواستم تو بخش مربوطه خود سوالات کنکور جواب بدم قبلا یکی از مدیران جواب سوال را به شکل دیگه ایی داده بودند و تایپیک را بسته بودن اگر صلاح میدونید منتقل کنید/...
( تمام تلاشم را کردم که خیلی ساده و روون توضیح بدم در ضمن این روش تو کتاب شبکه های کامپیوتری راهیان ارشد توضیح داده شده )
موفق و پیروز باشید یا حق/...

گروه درسی مانشت در بهمن ماه(ماه آخر) - white bird - 12 بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۰۸ ق.ظ

بچه ها امسال میگند احتمالا کنکور راحتر از سال های قبله
پس امیدوار باشید

گروه درسی مانشت در بهمن ماه(ماه آخر) - armin_b00ter - 12 بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۱۷ ق.ظ

(۱۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۰۸ ق.ظ)white bird نوشته شده توسط:  بچه ها امسال میگند احتمالا کنکور راحتر از سال های قبله
پس امیدوار باشید
کی می گه ؟ Big Grin

گروه درسی مانشت در بهمن ماه(ماه آخر) - esisonic - 12 بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۱۸ ق.ظ

(۱۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۰۸ ق.ظ)white bird نوشته شده توسط:  بچه ها امسال میگند احتمالا کنکور راحتر از سال های قبله
پس امیدوار باشید
خدا از دهنت بشنوه!!

گروه درسی مانشت در بهمن ماه(ماه آخر) - mehdi.nine - 12 بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۲۳ ق.ظ

اون که گفته شماره حسابشو بده ۲۰ امتیاز مثبت به حسابش واریز کنم Big Grin

RE: گروه درسی مانشت در بهمن ماه(ماه آخر) - mammad_asir - 12 بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۳۰ ق.ظ

پس امیدوار باشید
اره منم شنیدم
نمیدونم شمارمو از کجا گرفتن زنگیدن!!!!!!!!!
راسی بچه ها هر جور حساب میکنم
سوال ۸۷ هوش آی تی میشه وجودی عمومی ولی میگن عمومی عمومیه خوب میگه اگه یکی باشه که به همه بدبینه به هیچ کی اعتماد نمیکنه. این مقسمی هم یکه میگه دیگری رو توجیه میکنه.

RE: گروه درسی مانشت در بهمن ماه(ماه آخر) - Amir V - 12 بهمن ۱۳۹۱ ۰۳:۰۲ ق.ظ

(۱۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۵۷ ق.ظ)maneshty نوشته شده توسط:  اتفاقا منم شنیدم.
هم آی تی و هم کامپیوتر قراره آسونتر باشه.
خودم که پایه اینجور شایعاتم.امیدوارم راست باشه.
خب الان کنکور آسون باشه خیلی خوب میشه؟

گروه درسی مانشت در بهمن ماه(ماه آخر) - shahbazi - 12 بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۱۰ ق.ظ

هرچی کنکور سخت تر باشه بهتره چون اونایی که
همینجوری اومدن رتبه نمیارن و فقط اونایی که خوندن
و زحمت کشیدن به حقشون میرسن

RE: گروه درسی مانشت در بهمن ماه(ماه آخر) - Mänu - 12 بهمن ۱۳۹۱ ۰۸:۱۸ ق.ظ

(۱۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۱۰ ق.ظ)shahbazi نوشته شده توسط:  هرچی کنکور سخت تر باشه بهتره چون اونایی که
همینجوری اومدن رتبه نمیارن و فقط اونایی که خوندن
و زحمت کشیدن به حقشون میرسن

به نظر من کنکور نباید خیلی سخت باشه نه خیلی آسون،مثلا اگه تو یکی دوتا درس اونقد سخت باشه که بین کسی که نخونده با کسی فرقی نباشه،هیچ کدوم نزنن،تازه اونکه خونده بره منفی هم بزنه،عادلانه نیست

گروه درسی مانشت در بهمن ماه(ماه آخر) - fsi2013 - 12 بهمن ۱۳۹۱ ۰۸:۱۸ ق.ظ

منم گاهی وقتا ناامید میشم پارسال خوندم رتبه هام تو کنکور ازمایشی بد نبود به پارسال امید داشتم ولی رتبه ام ۱۰۰۰ شد.
امسالم دوباره خوندم خیلی بهتر از پارسال.امیدوارم خیر وصلاحمو تو قبول قبول شدنم قرار بده چون میدونم بابام خیلی خوشحال میشه.با یه رتبه خوب تو کنکور امسال بتونم یه تشکر حسابی ازش کنم.میدونم خیلی خوشحال میشه.میدونم بدون قبول شدن توی کنکور هم اگ بچه ی خوبی واسش باشم بازم خوشحاله
هرچند امسالم بعضی وقتا امیدوارم بعضی وقتا ناامید میشم. ولی یه حسی بهم میگه امسال دیگ قبولم .یعنی بچه ها نا امیدی بدترین گناه ناامید نباشید.
واسه دنیای بیهوده رابطه تون رو با خدا از دست ندید.هر روز باهاش حرف بزنید حتی اگ مث من فک میکنید خیلی گناهکارید.بازم امیدوار باشید.من که دوسش دارم میدونم که هر لحظه هوامو داره
این روزای اخری خیلی چیزا هم به ادم روحیه میده نامزدم اومده یه نامه واسم اورده میگه میخواستم باهات به هم بزنم و میخواستم اینو بعد کنکور بهت بدم ولی دیگ نمیخوام به هم بزنم و میتونی الان بخونیش Smile بقیه اشو دیگ سانسور میکنم پستم پاک نشه Wink

RE: گروه درسی مانشت در بهمن ماه(ماه آخر) - mahua - 12 بهمن ۱۳۹۱ ۱۰:۴۲ ق.ظ

(۱۲ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۵۷ ق.ظ)deh-ab نوشته شده توسط:  
(11 بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۰۰ ب.ظ)mahua نوشته شده توسط:  بچه ها کسی برا سوال ۵۵ آی تی ۹۱ جواب تشریحی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه دارین لطفا کمک کنید...
سلام:
دوست عزیز قبلا به این سوال جواب داده شده است/...

موفق و پیروز باشید/...

البته روش دیگه ایی هم هست:
در این روش ابتدا گلوگاه را پیدا میکنیم و تمام محاسباتمون را روی گلوگاه انجام میدیم:
۱-با توجه به شکل مسیر بین دو مسیریاب s1 و s2 گلوگاه میشه (چون پهنای باند آن از همه کمتره).

۲-حالا برای به دست آوردن گذردهی شبکه طبق فرمول( بازدهی شبکه*پهنای باند گلوگاه=گذردهی) عمل میکنیم.

۳-برای به دست آوردن بازدهی شبکه ابتدا باید تاخیر انتقال و تاخیر انتشار و تاخیر صف مربوط به بسته ها را حساب کنیم.

۴-انداز بسته را از بایت تبدیل به بیت میکنیم [tex]L=600*8=4800[/tex] سپس زمان انتقال بسته اول را حساب میکنیم( [tex]T=\frac{L}{R}=.48 MS[/tex] ) و زمان انتقال بسته دوم ( [tex]T=\frac{L}{R}=.48 MS[/tex] ) /...

۵-بعد از اون تاخیر انباشته بسته ها را حساب میکینم(تاخیر انباشته بسته=تاخیر S1 + تاخیر صف S1 + تاخیر انتقال + تاخیر انتشار +تاخیر S2 + تاخیر صف S2 ).

۶-تاخیر انباشته بسته اول:
۲-تاخیر صف S1 ( طبق فرمول [tex](N-1)\frac{L}{R}[/tex] محاسبه میشه پس با توجه به فرمول تاخیر برابر با ۰ است ).
۶-تاخیر صف S2 ( طبق فرمول [tex](N-1)\frac{L}{R}[/tex] محاسبه میشه پس با توجه به فرمول تاخیر برابر با ۰ است ).

۷-تاخیر انباشته بسته دوم:
۲-تاخیر صف S1 ( طبق فرمول [tex](N-1)\frac{L}{R}[/tex] محاسبه میشه پس با توجه به فرمول تاخیر برابر با ۴۸/ میلی ثانیه است ).
۶-تاخیر صف S2 ( طبق فرمول [tex](N-1)\frac{L}{R}[/tex] محاسبه میشه پس با توجه به فرمول تاخیر برابر با ۲۴/ میلی ثانیه است ).

۸-حالا باید کارایی کانال را به دست بیاریم که برابر است با(زمان انتقال بسته ها(تاخیر انتقال) تقسیم بر تاخیر انباشته بسته ها)
[tex]\frac{.48 .48}{.56 1.28}=.521[/tex]

۹-در انتها هم گذردهی شبکه را حساب میکنیم( پهنای باند گلوگاه * بازدهی شبکه )
[tex]10^{7} * .521=5.21 * 10^{6}[/tex] که تو هیچ کدوم از گزینه ها نیست/...

از مدیران انجمن هم عذر خواهی میکنم اگر اینجا جواب دادم اخه خواستم تو بخش مربوطه خود سوالات کنکور جواب بدم قبلا یکی از مدیران جواب سوال را به شکل دیگه ایی داده بودند و تایپیک را بسته بودن اگر صلاح میدونید منتقل کنید/...
( تمام تلاشم را کردم که خیلی ساده و روون توضیح بدم در ضمن این روش تو کتاب شبکه های کامپیوتری راهیان ارشد توضیح داده شده )
موفق و پیروز باشید یا حق/...
خیلی خیلی ممنونمSmile

RE: گروه درسی مانشت در بهمن ماه(ماه آخر) - sajjad.am988 - 12 بهمن ۱۳۹۱ ۱۰:۵۵ ق.ظ

(۱۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۷:۴۴ ب.ظ)fa_karoon نوشته شده توسط:  حال من در این روزهای آخر ، پس از سه چهار تا تست سال های گذشته رو که می زنم تنها اشک های تسکین دهنده هستند
باز هم توکل بر خدا
---------
می دونم ممکنه منفی بدین یا بگین روحیه مون رو خراب کردی، اما فقط می خواستم اضطراب پردردم را با کسانی که شاید مرا می فهمند درمیان بگذارم

تا آخرین لحظه ای که وقت کنکور تموم میشه و پاسخ نامه رو باید بدی تلاشت رو بکن و امید داشته باش، اگه موفق شدی که شدی، اگرم واقعاً تلاشتو کردی و نشد اطمینان داشته باش موفقیت یه جای دیگه منتظرته...Tongue