تالار گفتمان مانشت
برابری اعتبار مدرک دکتری آموزشی پژوهشی با دکتری پژوهش محور - نسخه‌ی قابل چاپ

برابری اعتبار مدرک دکتری آموزشی پژوهشی با دکتری پژوهش محور - انرژی مثبت - ۱۲ دى ۱۳۹۱ ۰۴:۴۲ ب.ظ

ا اعلام وزیر علوم، بر اساس ماده ۲ آئین نامه دوره دکتری این دوره به دو شیوه "آموزشی- پژوهشی" و "پژوهشی (پژوهش محور)" برگزار می شود و مدارک این دو دوره از نظر اعتبار یکسان است.

به گزارش خبرگزاری مهر، کامران دانشجو در پاسخ سوالات و ابهاماتی که در ارتباط با اشتغال فارغ التحصیلان دوره های دکترای پژوهش محور در مشاغل آموزشی مطرح شده است، با صدور بخشنامه ای به تمام دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی اعلام کرد: بر اساس ماده ۲ آئین نامه دوره دکتری این دوره به دو شیوه "آموزشی- پژوهشی" و "پژوهشی (پژوهش محور)" برگزار می شود.

وی اعلام کرد: مدارک تحصیلی صادر شده از ارزش یکسانی برخوردار بوده و فارغ التحصیلان دوره دکتری آموزشی- پژوهشی و یا دکتری پژوهش محور می توانند به عنوان عضو هیات علمی اعم از آموزشی و یا پ‍ژوهشی فعالیت کنند.

خبرگزاری مهر
۱۲/۱۰/۹۱

برابری اعتبار مدرک دکتری آموزشی پژوهشی با دکتری پژوهش محور - alirrrrrr - 14 دى ۱۳۹۱ ۰۲:۲۷ ق.ظ

شنیدن کی بود مانند دیدن.تا جایی که من اطلاع دارم یه بنده خدایی با مدرک پژوهش محور رو رد کردن و گفته بودن باید شما برید سراغ پژوهشکده ها و نمیتونید هیئت علمی دانشگاه شوید!

برابری اعتبار مدرک دکتری آموزشی پژوهشی با دکتری پژوهش محور - fatemeh85 - 15 دى ۱۳۹۱ ۰۱:۵۶ ق.ظ

اینا کی حرف و عملشون یکی بوده که حالا باشه ؟ کلا به حرفاشون اعتباری نیست .....

برابری اعتبار مدرک دکتری آموزشی پژوهشی با دکتری پژوهش محور - Lonely Palm - 15 دى ۱۳۹۱ ۰۴:۱۲ ق.ظ

من می ترسم با توجه به این روند رو به رشد پذیرش، طی سه چهار سال آینده دوره دکتری آموزش محور هم به این شیوه ها اضافه کنن! هیچ بعید نیست بخدا
بعد ماده ۳ آئین نامه پذیرش هم میشه اینکه این شیوه با دو شیوه ی قبل از درجه اعتبار یکسانی برخوردارن!