تالار گفتمان مانشت
تعداد درخت های دودویی - نسخه‌ی قابل چاپ

تعداد درخت های دودویی - Mänu - 14 آبان ۱۳۹۱ ۰۹:۵۰ ب.ظ

تعداد درخت های دودویی جست وجویی که می توان با ۳۶ کلید داده شده مجزا از هم ساخت به طوری که اختلاف عمق برگ های آن درخت حداکثر ۱ باشد،چند تاست؟
جواب:[tex]\binom{36}{5}[/tex]

تعداد درخت های دودویی - csharpisatechnology - 15 آبان ۱۳۹۱ ۰۹:۱۲ ق.ظ

یه اشاره ای چیزی بفرمایید که این فرمول از کجا اومده؟
منبعش چیه آخه؟

تعداد درخت های دودویی - Mänu - 15 آبان ۱۳۹۱ ۰۸:۲۹ ب.ظ

منم سوالم همینه،فقط گزینه ای جواب داده مقسمی
سراسری ۸۷

RE: تعداد درخت های دودویی - Marcel - 15 آبان ۱۳۹۱ ۱۰:۳۱ ب.ظ

این سوالُ تو پوران هم فقط گزینه زده ، فکر کنم هیشکی بلد نیست حل کنه!!
البته پوران زده [tex]\binom{32}{5}[/tex]

RE: تعداد درخت های دودویی - Marcel - 16 آبان ۱۳۹۱ ۰۸:۳۹ ق.ظ

جوابی که دادی به نظر من درست نیست چون تو صورت سوال گفته اختلاف عمق برگها حداکثر یک باشه ، تعریف درخت متوازن اینه که اختلاف زیر درخت چپ و راست حداکثر یک باشه،اینا با هم فرق نمیکنن؟ مثلا یه درخت به صورت مورب راست در نظر بگیر که فقط تو سطح آخر دوتا برگ داره ، الان طبق صورت سوال این درخت هم باید جزو جواب باشه ، چون این درخت فقط دوتا برگ داره که اختلاف عمقشون صفره.
نظرت چیه؟درست نمیگم؟

و یه مسئله دیگه اینکه تو درخت BST تو نمیتونی اون ۵ تا گره که آخر میمونه رو هر جا که میخای بذاری ، چون ممکنه خاصیت BST بهم بریزه.

RE: تعداد درخت های دودویی - mahdiii - 28 دى ۱۳۹۱ ۰۷:۰۸ ب.ظ

(۱۶ آبان ۱۳۹۱ ۰۸:۳۹ ق.ظ)Marcel نوشته شده توسط:  جوابی که دادی به نظر من درست نیست چون تو صورت سوال گفته اختلاف عمق برگها حداکثر یک باشه ، تعریف درخت متوازن اینه که اختلاف زیر درخت چپ و راست حداکثر یک باشه،اینا با هم فرق نمیکنن؟ مثلا یه درخت به صورت مورب راست در نظر بگیر که فقط تو سطح آخر دوتا برگ داره ، الان طبق صورت سوال این درخت هم باید جزو جواب باشه ، چون این درخت فقط دوتا برگ داره که اختلاف عمقشون صفره.
نظرت چیه؟درست نمیگم؟

و یه مسئله دیگه اینکه تو درخت BST تو نمیتونی اون ۵ تا گره که آخر میمونه رو هر جا که میخای بذاری ، چون ممکنه خاصیت BST بهم بریزه.

شما درست می گی. حقیقتا سوال سختیه. یکی حلش کنه. به نظر من که استدلال ایشون کاملا اشتباه بود