تالار گفتمان مانشت
یکسان بودن اولین گره LRV و آخرین گره LVR ؟( دولتی علوم ۸۵) - نسخه‌ی قابل چاپ

یکسان بودن اولین گره LRV و آخرین گره LVR ؟( دولتی علوم ۸۵) - m@hboobe - 26 مهر ۱۳۹۱ ۰۶:۵۳ ب.ظ

[attachment=7255]
Huh

یکسان بودن اولین گره LRV و LVR ؟( دولتی علوم ۸۵) - asusx59sr - 26 مهر ۱۳۹۱ ۰۷:۱۱ ب.ظ

گزینه ی ۲

امتحان کن. اگه ارتفاع برابر n-1 باشه باید درخت مورب باشه.درختی که موربه راسته پیمایش inorder اش باعث میشه اولین عنصر ریشه باشه. چون اینطرفشون خالیه. توی postorder هم که همیشه گره ی ریشه آخرینه.

اما اگر مورب چپ باشه جواب نمیده.

یکسان بودن اولین گره LRV و آخرین گره LVR ؟( دولتی علوم ۸۵) - Mohammad-A - 27 مهر ۱۳۹۱ ۰۱:۴۴ ب.ظ

(۲۶ مهر ۱۳۹۱ ۰۷:۱۱ ب.ظ)asusx59sr نوشته شده توسط:  اگه ارتفاع برابر n-1 باشه باید درخت مورب باشه
البته میشه گفت مورب محض نیست. مثلاً یک درخت زیگزاگ مانند رو فرض کنید...

RE: یکسان بودن اولین گره LRV و آخرین گره LVR ؟( دولتی علوم ۸۵) - asusx59sr - 27 مهر ۱۳۹۱ ۰۱:۵۳ ب.ظ

(۲۷ مهر ۱۳۹۱ ۰۱:۴۴ ب.ظ)mohammad-a نوشته شده توسط:  
(26 مهر ۱۳۹۱ ۰۷:۱۱ ب.ظ)asusx59sr نوشته شده توسط:  اگه ارتفاع برابر n-1 باشه باید درخت مورب باشه

دقیقا. به این موضوع دقت نکرده بودم. سپاس فراوان

یکسان بودن اولین گره LRV و آخرین گره LVR ؟( دولتی علوم ۸۵) - *Najmeh* - 27 مهر ۱۳۹۱ ۰۴:۰۵ ب.ظ

باید درخت کلا فرزند چپ نداشته باشه که مثل هم باشن
یعنی میشه rvوvr
ولی من زیکزاکو متوجه نشدم یعنی درقسمت راست بعضی از گره ها فرزند چپ داشته باشند؟

یکسان بودن اولین گره LRV و آخرین گره LVR ؟( دولتی علوم ۸۵) - m@hboobe - 27 مهر ۱۳۹۱ ۰۴:۳۰ ب.ظ

(۲۷ مهر ۱۳۹۱ ۰۱:۵۳ ب.ظ)asusx59sr نوشته شده توسط:  
(27 مهر ۱۳۹۱ ۰۱:۴۴ ب.ظ)mohammad-a نوشته شده توسط:  
(26 مهر ۱۳۹۱ ۰۷:۱۱ ب.ظ)asusx59sr نوشته شده توسط:  اگه ارتفاع برابر n-1 باشه باید درخت مورب باشه

دقیقا. به این موضوع دقت نکرده بودم. سپاس فراوان

درخت مورب به راست که جواب هست چون اونجور postorder اون میشه RV و inorder اون میشه VR

اصلا به درخت زیگراگ تا بحال اینقدر دقت نکرده بودم جفت postorder و inorder بدون هیچ تفاوتی اینکه کدوم سمت (چپ یا راست) رو گسترش بدیم یکی میشه Big Grin

ممنون Smile

یکسان بودن اولین گره LRV و آخرین گره LVR ؟( دولتی علوم ۸۵) - Mohammad-A - 27 مهر ۱۳۹۱ ۱۰:۳۳ ب.ظ

بله مورب راست هم درسته...
البته فکر میکنم میشه نمونه‌هایی رو هم آورد که ارتفاع الزاماً n-1 نباشه ولی شرط سوال برقرار باشه.

یکسان بودن اولین گره LRV و آخرین گره LVR ؟( دولتی علوم ۸۵) - mahdiii - 18 بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۳۶ ب.ظ

پس در این صورت جواب تو گزینه ها نیست

یکسان بودن اولین گره LRV و آخرین گره LVR ؟( دولتی علوم ۸۵) - asiehmohammadian - 18 بهمن ۱۳۹۱ ۰۷:۰۱ ب.ظ

توکتاب پوران نوشته این تست جواب درست نداره
درواقع به جای postorder باید مینوشت preorder
پوران اشتباه نوشته ؟؟؟