تالار گفتمان مانشت
بحث در مورد سوالات IT90 !! - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲
بحث در مورد سوالات دشوار !! - arshad90 - 29 بهمن ۱۳۸۹ ۱۰:۴۶ ب.ظ

دوستان بیاین تو مود سوالات کامپیوتر!
سوال ساختمان داده ۵۴ کدوم گزینه زدین؟ من گزینه ۴ زدم. شما چی درآوردید؟

RE: بحث در مورد سوالات دشوار !! - ۱qazxsw2 - 29 بهمن ۱۳۸۹ ۱۰:۵۷ ب.ظ

afagh1389 عزیز
لطفا اسم این تاپیکو یه جوری عوض کن تا علوم کامپیوتر و آیتی و مهندسی با هم قاطی نشه Sad

بحث در مورد سوالات IT90 !! - hergholi - 11 اسفند ۱۳۸۹ ۰۷:۳۶ ب.ظ

با سلام
یه چند تا جواب نوشتم یکم شک دارم ببینید کدومشون درسته،البته به نظر من باید درست باشن،حالا، یه نظر در موردشون بدین.
جواب سوال ۴۶(طراحی الگوریتم)‌: کم رشدترین زمان حد بالای الگوریتم مرتب سازی n عدد صحیح O(nlogn)می باشد
جواب سوال ۴۹(نرم افزار): چون سیستم مشابهی قبلا وجود داشته پس کامپوننتهایی از سیستم قابل استفاده مجدد می باشد و جواب گزینه تکاملی میباشد.
جواب سوال ۵۴(نرم افزار): طراحی شمای پایگاه داده در طراحی سیستم های تجاری مطرح نمی باشد.
جواب سوال ۶۷(نرم افزار): در مورد BCNFبودن تایع بشرط اینکه بستار تابع در BCNF باشد نمی توان مطمءن بود.
جواب سوال ۷۲(پایگاه داده): قدرت بیان حساب رابطه ای و دامنه ای بشرط محدود بودن به عبارت امن برابر می باشد.
جواب سوال ۷۶(هوش): در BC از اهداف به سمت حقایق پیش میرود . پس هم حقایق و هم اهداف باید معلوم باشند.و جواب گزینه: BC به حقایق نیاز ندارد.
جواب سوال ۷۷(هوش): در الگوریتم ژنتیک انتخاب بازماندگان نمی تواند جزء مراحل بشمار آید ولی تولید فرزندان و انتخاب والد جزء مراحل می باشد.
جواب سوال ۸۰(سیستم عامل): در الگوریتم مدنظر شرط انحصار متقابل بدلیل استفاده صحیح از سمافور برقرار و نیز شرط پیشرفت نیز بدلیل استفاده صحیح از wakeup() برقرار می باشد تنها شرط غیر برقرار انتظار محدود می باشد.
جواب سوال ۸۱(سیستم عامل): با تعیین مقدار اندازه صفحه و اندازه هر سطر در جداول صفحه باید ۴ سطح وجود داشت باشد.
جواب سوال ۸۳(سیستم عامل): چون متوسط زمان دسترسی حدود ۵۲الی ۵۳ می باشد تنها گزینه ای که متوسط آن در این حدود می باشد: ۵۰ ثانیه،۱۰۰ثانیه،۷ ثانیه.
جواب سوال ۸۶(معماری): بایاس باعث میشود که تست صفر بودن یک عدد را در هر دو نمایش ممیز شناور و ثابت آسان می کند.

RE: بحث در مورد سوالات IT90 !! - alavinejad - 12 اسفند ۱۳۸۹ ۱۱:۴۰ ق.ظ

پاسخ سوال ۴۶‌: n چون گفته اعداد در بازه صفر تا n^2 هستند و با مرتب سازی مبنا می توان در n آنها را مرتب کرد
شما کلید سنجش دیدی؟