تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: حل تست پایگاه
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
بین گزینه 1 و 3 کدام گزینه را انتخاب می کنید و چرا؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
سلام
به نظر من گزینه 1 درسته.
عملگر نیم پیوند یا semi-join که در گزینه 1 استفاده شده دو رابطه aو b را با هم پیوند میده وحاصلش فقط ستونهای aاست . که تو گزینه 1 شرط تتا هم روش اعمال شده .
اما در گزینه 3 شرط تتا اصلا وارد نشده است پس غلطه.
البته جواب درسته ولی من فکر می کنم تحلیل شما اشتباه هستش ببنید:
صورت سوال گفته fk کلید خارجی در جدول a هست طبق تعریف کلید خارجی داریم کلیدی که در جدولی یک صفت (حالا این صفت میتونه کلید نباشد )ودر جدول دیگر صفت کلیدی یا کلید اصلی باشد
خوب الان ببنید سوال میگه من جدول A را در B ضرب دکارتی میکنم بعد با استفاده از شرط عمل گزیش رو انجام می دم بعد می ایم صفات ستون a رو بر می دارم
تا اینجا قبول دارید ؟؟
---------------------------------------------------------------------------------
حالا گزینه 3 می گه من می ایم پیوند طبیعی انجام مدم خوب در پیوند طبیعی شرط همنام بودن دو صفت شرط لا زم بحساب می‌اید درسته خوب و طبیعتا او تاپل هایی انتخاب می شوند که شرط تساوی دارند حالا بازم تمام ستون جدول a انتخاب میشه بنابراین عملا داره همون کاری که صورت سوال گفته رو انجام میده

در کل نیم پیوند یک نوع پیوند طبیعی به حساب می‌اید ؟ با این تفاوت که تاپل های رابه اول رو میده حالا
در گزینه 3 من می گم که شرط برابری تو خود یپوند طبیعی بر قرار می شود به صورت خود به خود و لی شما می فر مایید که شرط تتا نداره غلطه برام ابهام داره و نمی دونم که چرا غلطه ؟؟؟
و من می گم با اینکه فکر می کنم تحلیلم درسته ولی چرا گزینه 3 هم رد میشه
ببین در صورت سوال عملگر گزینش دو تا شرط داره یکیش همون برابری کلید خارجی جدول a و معادلش در b هست و دیگری شرط تتا که ما نمیدونیم چیه و یه شرط دلخواه هست.
پیوند طبیعی aو bهم شرط برابری کلید خارجی aرو با معادلش تو b چک میکنه و به شرط تتا کاری نداره.
ببنید من همین رو می گم ایا در حالت کلی هم درسته ببنید مثلا در رابطه B فرض کنید صفتی دارید تحت عنوان t و در شرط تتا شما B.t="ali" رو قرار دادید ایا این با گزینه 1 معادله ؟؟؟؟Huh البته با یه فرض هایی این سوال معادل هستش و اونم این که شرط تتا برابر باشد با صفات رابطه A
ببنید تو این سوال که واسه کنکور سراسری 83 مهندسی نرم افزار هستش ؟
لینک مرجع