تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: راهنمايي براي ميزباني وب يا هاستينگ
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
من تا حالا درگیر مسئله هاستینگ و یا میزبانی وب نبودم.برای همین خواستم از دوستانی که تو این زمینه اطلاع دارن راهنمایی کنن.
من سایت های زیادی که میزبانی وب داشتن رو دیدم .
باید به چه چیز هایی تو انتخاب هاست دقت کنم ؟ چه گزینه هایی از همه مهتره ؟
ممنون
کسی در این مورد نمیتونه راهنمایی کنهUndecided
الف) سیستم عامل سرور
ب) مکان قرار گیری سرور (ایران یا خارج ایران)
ج) میزان خرابی سرور ها
د) قابلیت پشتیبان گیری خودکار از وب سایتها
ه) پایگاه داده هایی که پشتیبانی میکنه
برای یک سایتی که به صورت انجمن پرسش و پاسخ (تقریبا شبیه به مانشت خودمون) و قراره رو اون کلیپ هم قرار داده بشه تقریبا به چه فضایی در اینترنت نیاز داره؟؟؟
ظاهرا هرکدوم از این هاستها در ازای خدمات مشابه قیمتهای متفاوتی هم دارند.
(21 اردیبهشت 1391 07:03 ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط: [ -> ]ظاهرا هرکدوم از این هاستها در ازای خدمات مشابه قیمتهای متفاوتی هم دارند.
درسته اما من میخام بدونم یه سایت با همچین ویژگی که گفتم به چقد فضا نیاز داره تا بتونم براساس اون از بین هاست های مختلف انتخاب کنم.
سایت های زیادی که میزبانی وب داشتند رو دیدم. اما نمیدونم نکته ی مهم برای انتخاب چی میتونه باشه. بر چه اساسی فضایی که میخام رو تخمین بزنم.
اینو میدونم که هاست های لینوکس برای جوملا خوبه. اما از بین سایت هایی که هزینه هاشون کمترن چه چیزی رو ملا ک قرار بدم.
معمولا ۱۰ هاست برتر ایران هزینه هاشون بالا بودن.
تفاوت قیمت ها خیلی زیاد بود و این دلیلش چیه؟
مثلا پهنای باند نامحدود قیمت خیلی پایین تر از یک پهنای باند مثلا 15 گیگ داشت؟؟Huh
به نظر تجربه و شناخت
پهنای باندی که در اختیار قرار می دهند و میزان امنیتی که برای شما فراهم می کنن
البته شکل های مختلفی برای خرید هست
خرید به عنوان یک مشتری یا به عنوان نمایندگی یا ریسلری....
ترجیحا سرور ایران نخرید که سرعتش بالا نیست
معمولا سرورها یا هلند هستند یا کانادا
تو گوگل بزنید :
Host and domain
سرور هایی که هاست و دومین میده میاره مثل domainhost.com, doteasy.com و هزار تای دیگه رو میده.
مشخصات سرور ها و خدمات رو هم نوشته ، نوع OS ، پهنای باند ، C panel ، دیتا بیس ساپورتو ... رو نوشته که می تونید ببینید. البته چنذ تا ایرانی مثل iranhost.com یا
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
,... یه نیگاه بندازید حله.
(24 اردیبهشت 1391 12:44 ق.ظ)esi نوشته شده توسط: [ -> ]تو گوگل بزنید :
Host and domain
سرور هایی که هاست و دومین میده میاره مثل domainhost.com, doteasy.com و هزار تای دیگه رو میده.
مشخصات سرور ها و خدمات رو هم نوشته ، نوع OS ، پهنای باند ، C panel ، دیتا بیس ساپورتو ... رو نوشته که می تونید ببینید. البته چنذ تا ایرانی مثل iranhost.com یا
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
,... یه نیگاه بندازید حله.
ممنون
انقد نگاه کردم و سرچ کردم که دیگه شبا خواب هاست و پهنای باند و ... میبینمBig Grin ماشالله کم هم نیستن Undecided
ویژگی هاشون رو تک تک خوندم اما خب چون هزینه هم میخام بهینه باشه که کم کار رو مشکل کرده وگرنه همون انتخابم از همون 10 تای برتر بود و تمام
خیلی ها ویژگی هاشون خوبه ولی هزینشون نسبت به این امکانات خیلی پایینه که آدم شک میکنه نکنه همش کشک باشه.Dodgy

بعضی ها هم که کلا از کیسه خلیفه میبخشن ..تو فضای بی نهایت میچرخن Angel... همه چی نا محدود

من بیشتر دنبال اینم که اگه کسی از هاست شرکتی استفاده کرده (برای سایت جوملایی)و یا اینکه در گیر این برنامه ها بوده نظرشو بگه تا بتونم بهتر انتخاب کنم

تصمیم داشتم هاست بخرم که یه چند روزی درگیرش بودم و خیلی سرچ کردم و از افراد زیادی هم راهنمایی خاستم،گفتم تجربیات خودم رو به عنوان کسی اولین بار این مسئله رو تجربه کرده بنویسم اینجا شاید بتونه به درد کسایی که مثل من بار اولشون باشه بخوره.
وپژگی های زیادی هست که باید بهش توجه بشه و هر کسی با توجه به نیازش باید به اونا توجه کنه من قصدم توضیح ویژگی ها نیست.بلکه نحوه ی جست و جو برای رسیدن به یک گزینه ی مطلوب هستش.
از بس تو اینترنت چرخیدم دیگه سرگیچه گرفته بودم و شب ها خواب هاست میدیدمBig GrinBig Grin چون تا حالا درگیر این موضوع نبودم و باهاش برخورد نداشتم اصلا فکر شو هم نمیکردم که این همه میزبان وب وجود داشته باشه.ولی آخرش تونستم یکی پیدا کنمSmile
اول ببینید برای چه منظور هاست میخاین پهنای باند و فضایی که نیاز دارین به طور تقریبی چه قدر میتونه باشه. و حدودا نصف اون چیزی که فکر میکنین نیاز دارین یا حتی کمتر رو انتخاب کنین چون در اون صورت اگه تمام اون چیزی که حدس زده بودین رو استفاده نکنین در ازای اونقدر که پول دادین آش نخوردینBig Grin و یه جورایی پولتون الکی هدر رفته.
اما اگه وسط راه براتون کم اومد راحت میتونین اضافش کنین و چیزی رو هم دست ندادین.
لینک زیر کلا مربوط به هاست و سرور هست.

میتونین اگه به مشکلی برخوردین اونجا سوالتون رو بپرسین تا آدمای با تجربه بهتون جواب بدن البته حواستون باشه که اونجا فروشنده های هاست و سرور (گرگ های منتظر طعمهBig Grin) زیاد هستن و اکثرا میخان برای خودشون خریدار پیدا کنن و از جنس خودشون تعریف میکنن البته اونایی که صادقانه کمک میکنن کم نیستن.

لینک زیر ۱۰ تا از شرکت ها ی برتر ایران تو زمینه هاست و سرور رو مشخص میکنه :

ممکنه بعد از کلی گشتن و چرخیدن و سر گیچه گرفتن یه چند تا رو از بین همه انتخاب کنین و حالا توش بمونید که کدوم بهتره. با استفاده
از سایت زیر:

میتونین بفهمین که هر کدوم از اونایی که انتخاب کردین چه تعداد مشتری داشتن.(چه تعداد دامین تا به حال فروختن) هر کدوم مشتری بیشتر داشته باشن به احتمال زیاد خدماتشون بهتره.
به پشتیبانی میزبانان وب هم خیلی توجه کنین اینکه جواب گوی مشکلاتی که با محصولشون دارین باشن. وگرنه آدمای کلاه بردار زیاد هستن. که جنس خراب رو میفروشن و بعدش هم کاری به کارت ندارن.
یه نظر شخصی هم اینکه به شرکت هایی بیشتر اعتماد کنین که ویژگی های محصولشون رو شفاف بیان میکنن.
اگه جایی نقص و اشتباه داره تو مطالبم خوشحال میشم دوستان بیان کنن تا تصحیح بشه Rolleyes
چرا از هاست های رایگان برای کسب تجربه استفاده نمی کنید ؟

2 تا از بهترین هاست های رایگان :

(28 اردیبهشت 1391 12:27 ق.ظ)a i نوشته شده توسط: [ -> ]چرا از هاست های رایگان برای کسب تجربه استفاده نمی کنید ؟

۲ تا از بهترین هاست های رایگان :

من با هاست های رایگان کار کردم تصمیم داشتم هاست تجاری بخرم و دامین اختصاصی ثبت کنم.
لینک مرجع