تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: حل و بررسی سوالات معماری پیشرفته ازمون دکتری 91
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
من یه چند تا سوال رو بلد بودم حل کردم واستون میذارم البته نمی دونم درستند یا نه.سوالات 25و21و22و24و26و27و34. اگه بد خطه ببخشید. یکی دو تا رو هر جور حل می کنم به جواب توی گزینه ها نمیرسم بقیه رو هم بلد نیستمBig GrinBig Grin

-------------------
نمی دونم توی سوال 27 چرا پس از زنجیر کردن پایپلاین نوشتم 31 تا می شه؟!!!! اخه 11+5+6 می شه 22 البته جواب نهایی همونه ولی این قسمتش رو اشتباه کردم که یکی از دوستان تذکر داد اومدم که اصلاحش کنم.
من در مورد سوال 21 و 25 با شما موافقم
و سوال 23 رو فکر میکنم جوابش گزینه 4 باشه
سوال 30 یا یه راه حل غیر از معماری کارشناسی داره یا من مشکل دارم Big Grin چون من جوابش و 1.5 در میارم
فکر کنم منم هر چی این سوال 30 رو حل می کردم همین می شد نمی دونم شاید راه حل خاصی داره
سوالهای vlsi هم سوالهای خوبیه ها اگه دوستان همراهی میکردن و حل میکردن
من هم یه چیزی یاد میگرفتیمSmile
سوال 30 را چگونه حل کردید؟
(16 اردیبهشت 1391 01:24 ق.ظ)a.hooshmand نوشته شده توسط: [ -> ]سوال ۳۰ را چگونه حل کردید؟

با فرمول پایپ لاین = (T(n+k+1
T= اندازه پریود کلاک
n= تعداد کارها
k= تعداد طبقات پایپ لاین
در حالت اول با 4 طبقه پایپ لاین و اندازه کلاک 300 (چون بیشترین تاخیر در طبقه 3 برابر 300 است)
و اگر n رو 1 بگیریم
و طبقه دوم کلاکش مساوی با 120 هست و 8 طبقه پایپ لاین
1.5=(1+8+1)120/(1+4+1)300
اما اگر n رو هرچه بزرگتر کنیم عدد ما با این فرمول در نهایت به 2.5 میرسد.
چون به جواب نرسیدم مطمئن نیستم این راهش باشه.
بچه های ارشد معماری کجان پسسسسسسسسسسسسسسسس؟؟؟؟؟
تعداد بچه های ارشد این گرایش کمه ضمن این که بچه هایی که کنکورم دادند می تونند در برخی سوالات اظهار نظر کنند ولی زیاد کسی تمایلی نداره.
اوا!
چی شد پس؟تعطیل شد؟
vlsi ها هم موند!
(19 اردیبهشت 1391 04:50 ب.ظ)mamani نوشته شده توسط: [ -> ]اوا!
چی شد پس؟تعطیل شد؟
vlsi ها هم موند!

دوست عزیز! شما گرمش کن Wink اگه بلدی هرچند تاشو میتونی حل کن ما هم خوشحال میشیم
و پیشاپیش سپاسگذاری میکنم.
(19 اردیبهشت 1391 09:09 ب.ظ)nomad:D نوشته شده توسط: [ -> ]
(19 اردیبهشت 1391 04:50 ب.ظ)mamani نوشته شده توسط: [ -> ]اوا!
چی شد پس؟تعطیل شد؟
vlsi ها هم موند!

دوست عزیز! شما گرمش کن Wink اگه بلدی هرچند تاشو میتونی حل کن ما هم خوشحال میشیم
و پیشاپیش سپاسگذاری میکنم.

یعنی همه مثل من بلد نیستندBig Grin
راستش الان که دوباره یه نکاه به سوالات سال قبل این درس انداختم، مباحثی که ازش سوال داده شده بود می شه گفت شامل موارد زیر هست:

1. تسریع :بیشتر قانون امدال مد نظر بود که درش درصد موازی سازی رو گفته و د رنهایت تسریع یا بازدهی رو خواسته.
2.موازی سازی رو با افزایش تعداد پردازنده ها بیان کرده که مثلا تعداد پردازنده ها رو برای موثر بودن استفاده از موازی سازی خواسته
3. پایپلاین چند سطحی (که البته این مبحث جزو مباحث درسی ما نبود و ممنون می شم اگر دوستان می دونن بگن از چه منبعی خونده بشه )
4. جدول رزرواسیون
5. مباحث مربوط به شبکه های میان ارتباطی که درجه گره، قطر شبکه، bisection width، bidirectional link رو خواسته که البته در توپولوژی های رایج این موارد خواسته شده.
6. سوالات درست و نادرست که مبحث branch prediction وVLIMو ... رو بیان کرده
7. vector processor با دستورات برداری
یک همتی کنید سوالا رو حل کنیم من خودم اگه بقیه پایه باشن از 15 تا 7 8 تاشو بلدم و حل می کنم
(07 اسفند 1391 11:39 ب.ظ)reza_memari_sharif نوشته شده توسط: [ -> ]یک همتی کنید سوالا رو حل کنیم من خودم اگه بقیه پایه باشن از ۱۵ تا ۷ ۸ تاشو بلدم و حل می کنم

من اونایی رو که بلد بودم حل کردم و حلشون رو گذاشتم بقیه سوالات رو در صورتی که شما جوابش رو میدونید ممنون می شم حل کنید.
آخه منم تقریبا همونا رو بلدم
صفحه‌ها: 1 2
لینک مرجع