تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: جمع بندی یک بحث تکراری
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
چیزی تا اعلام نتایج نمونده و باید از الان به فکر انتخاب باشیم بویژه کسایی که رتبه های 400به بالا میارن کمی سردرگم میشن.
میخوام بدون تعصب و فقط با توجه به تجربیات و دانسته هامون در این مورد بحث کنیم:
اعتبار علمی و ارزش مدرک دانشگاههای ازاد(یکی از واحدهای معتبر) .غیر انتفاعی و مجازی(مثلا شهید بهشتی) و پیام نور؟
1.از نظر چیزایی که یاد میگیریم کدوم بهتره؟
2.از نظر اعتبار مدرک برای تحصیل در مقاطع بالاتر در ایران و استخدامی شرایط چطوره؟
3.برای ادامه تحصیل در خارج از کشور چطور؟
به نظر من بستگی به برنامه طرف داره.
اگه فقط مدرک میخواد واقعا فرقی نمی کنه کدوم یک از گزینه شما رو بخونه اما خوب مجازی ارجحیت بالاتری داره اما مسلما مدرکش اعتبار زیادی هم نداره.
اگه مجبوری باشه و بخواد حتما امسال بخونه من خودم آزاد یه جای خوب رو به غیر انتفاعی و مجازی ترجیح می دم البته اگه از نظر مالی مشکلی نداشته باشه.
اگه میخوای به درس ، علم و آینده شغلی آکادمیک فکر کنید بهتره برید واسه ساله بعد یه دانشگاه معتبر دولتی.
سعی کنید بهترین راه رو با توجه به شرایطتون انتخاب کنید. ارزش داره یک سال دیگه بخونید واسه دولتی روزانه ، هم به هرحال سواد و علم و این دانشگاه ها بهتره(گذشته از مشکلات خاص دانشگاه های حتی دولتی و تراز اولمون!!) و هم مدرکشو بهتر قبول دارن.
باز هر کسی بهتر می تونه واسه خودش تصمیم بگیره و اینا فقط در حد پیشنهاد بود.
بهتر نیست به جای یک سال دیگه خوندن همین وقتو بذاریم برای یاد گرفتن چیزهای جدید.اگه فقط بتونیم تو این مدت یه مقاله بدیم فکر میکنم ارزشش بیشتر از مدرک یه دانشگاه معتبر باشه.و البته در کنار مطالب فوق العاده زیادی که میشه تو یکسال یاد گرفت
دوستان لطفا نظراتتون رو اعلام کنید.مخصوصا افرادی که در یکی از این دوره ها مشغول به تحصیل هستن.
(10 اردیبهشت 1391 01:24 ق.ظ)navid-p نوشته شده توسط: [ -> ]بهتر نیست به جای یک سال دیگه خوندن همین وقتو بذاریم برای یاد گرفتن چیزهای جدید.اگه فقط بتونیم تو این مدت یه مقاله بدیم فکر میکنم ارزشش بیشتر از مدرک یه دانشگاه معتبر باشه.و البته در کنار مطالب فوق العاده زیادی که میشه تو یکسال یاد گرفت
بستگی داره به اینکه هدف ما از دانشگاه معتبر رفتن چی باشه اگه به خاطر یادگیری بیشتر بریم که خوب مسلماً عالیه ولی اگه بخوایم یکسال بخونیم فقط بخاطر مدرک دانشگاه معتبر که هیچ فرقی با بچه های دانشگاه پایین تر نداریم.در کل با این موافقم در هر زمینه ای چه خارج و چه یادگیری و مقاله و کار همش بستگی به خود فرد داره و اعتبار دانشگاه مطرح نیست.
لینک مرجع