تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: سیستم عامل سیلبرشاتس
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
یه سوال کسی میدونه که چرا طرح روی جلد سیستم عامل سیلبرشاتس عکس دایناسوره؟
(24 اسفند 1390 03:15 ب.ظ)computerscience88 نوشته شده توسط: [ -> ]سلام
یه سوال کسی میدونه که چرا طرح روی جلد سیستم عامل سیلبرشاتس عکس دایناسوره؟
میدونید اون وقت ها هر شرکتی برا خودش یه معماری( مجموعه ای از سخت افزارهای خاص با یک برنامه اولیه برای کنترل آنها) داشت و جالب اینجا بود که این شرکت ها با این معماریهاشون نمیتونستند با هم ارتباط برقرار کنند .پس نتیجه میگیریم شرکت ها مثل دایناسورهایی بودند که در گودال غیر گیر کرده اند Big Grin
فکر می کنم اوایل کتاب Tanenbaum (کتاب Modern Operating Systems که عکس سیرک داره!) به این موضوع اشاره کرده بود. اگر اشتباه نکنم چیزی شبیه به توضیح web132 اما نه اینکه شرکت ها مثل دایناسور باشن، خود سیستم عامل ها مثل دایناسور هستند!
سوال جالبیه.

از لینکهای زیر می تونید اطلاعاتی کسب کنید . (لینک دوم مربوط به یکی از نویسندگان کتاب هستش)

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
(24 اسفند 1390 03:30 ب.ظ)shervinrs نوشته شده توسط: [ -> ]فکر می کنم اوایل کتاب Tanenbaum (کتاب Modern Operating Systems که عکس سیرک داره!) به این موضوع اشاره کرده بود. اگر اشتباه نکنم چیزی شبیه به توضیح web132 اما نه اینکه شرکت ها مثل دایناسور باشن، خود سیستم عامل ها مثل دایناسور هستند!

بله درست میگید منظور من هم همون معماری شرکت ها یعنی همون سیستم عاملشون بود.
طرح روی جلد کتاب سیستم پارسه هم عکس دایناسور داره که استاد حقیقت هم در کتاب توضیح مشابه توضیح دوستان درمورد این طرح دادند
درضمن دوست گرامی فکر نمیکنم جای این سوال در این تاپیک باشه
این تاپیک مخصوص پرسش و پاسخ درسی هست
به تازگی تو دسترسی ها به قسمت مباحث داغ انگار تغییراتی صورت گرفته، قرار نبود کاربران عادی اینجا سوال مطرح کنند، هدف این بخش چیزی جز اینه و باید تحت کنترل باشه تا نظم اش حفظ بشه.
دوستان لطفا سوالات خودتون رو توی بخش پرسش و پاسخ درسی ارسال کنید، البته اینی که اینجا مطرح شده بیشتر به مباحث عمومی و سرگرمی می خوره!!!
این تاپیک فعلا قفل میشه تا آقا فرداد رسیدگی کنند.
لینک مرجع