تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: بررسی سوالات محاسبات عددی ۹۱ مهندسی کامپیوتر
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2 3
(28 بهمن 1390 11:32 ب.ظ)hamidkhl نوشته شده توسط: [ -> ]من سوال۳۹ رو گزینه ۳ زدم (با توجه به فایل های پست شماره ۸)

من هم همینطور‌، گزینه3‌، محاسبات کمتری داره‌، طبق فایل پیوست‌، دفترچه D
(28 بهمن 1390 08:43 ب.ظ)temptemp2 نوشته شده توسط: [ -> ]
(28 بهمن 1390 08:27 ب.ظ)باد نوشته شده توسط: [ -> ]فاصله مقادیر ویژه بین -۹ و ۱۵
ماتریس مسلط قطری نبود! پس نمی شه ۱و۰/۵و۰/۲۵ باید مسلط قطری می کردیم!
سوال دقت همگرایی هم زدم گزینه ۱ . چون تعداد ضرب هاش کمتر بود. مثل هونر بود

*فاصله -۹ تا ۱۵ نداریم! -۱۱ تا ۱۵ درست هستش.

*ماتریس رو نمیشد قطری مسلط کنیم! چون برای معادله دوم عنصری که باید روی قطر قرار بگیره باید از مجموع همه عناصر بزرگتر باشه که این شرط برای ۳ و ۴ و ۲ نمیشه بقرار بشه!

شرط قطری مسلط کردن تا اونجای که میدونم برای تضمین همگرایی جواب هستش.

موافقم نمیشد قطری کرد،برای بدست آوردن جواب حتما باید قطری بشه طبق پاسخ سنجش به سوال های مشابه سال های قبل
(29 بهمن 1390 02:00 ق.ظ)sh4477 نوشته شده توسط: [ -> ]
(28 بهمن 1390 11:32 ب.ظ)hamidkhl نوشته شده توسط: [ -> ]من سوال۳۹ رو گزینه ۳ زدم (با توجه به فایل های پست شماره ۸)

من هم همینطور‌، گزینه۳‌، محاسبات کمتری داره‌، طبق فایل پیوست‌، دفترچه D

منم همینو زدم
دوستان یه سوال:
این ماتریس که ستون دوم از همه قوی‌تر هست
چطور باید تبدیل به مسلط قطریش کرد (به نظر من اومد این همواره مسلط ستونی هست Smile)
(28 بهمن 1390 08:40 ب.ظ)shervinrs نوشته شده توسط: [ -> ]گوس - سایدل البته.

من هم با اونهایی که میگن لازم نیست مسلط قطری باشه موافقم
قبلا هم از این سوال داده بودن اونجا هم برای حلش مسلط قطری نکردن اما اون سوال هر 3تا بازه تو جوابها بود میشد گزینه ای که گفته همه موارد
آقا منم ذوزنقه رو نیم بدست آوردم...! نمیدونم چرا ؟؟؟ Sad
درود بچه ها
سوال ۳۹ رو شک داشتم مابقیشو واستون گذاشتم
انصافا محاسبات امسال راحت ترین محاسبات توی دوران برگزاری کنکور بود و بعید میدونم سوالهای بعدی به این شکل سوال بدن
اگه سوال اولو کسی با دلیل میدونه لطف کنه به ما هم بگه
[تصویر:  attachment.php?aid=2817]
سوال 42 یه اشتباه تایپی داشت که اصلاح کردم، جواب همون گزینه 2 میشه
من هم ذوزنقه رو 5. بدست آوردم ؟ البته فکر کنم همون 75. درسته.
(28 بهمن 1390 05:45 ب.ظ)shervinrs نوشته شده توسط: [ -> ]
(28 بهمن 1390 05:43 ب.ظ)Eternal8620 نوشته شده توسط: [ -> ]لطفاً دوستان در مورد پاسخ سوالی که خواسته بود "حداکثر دقت محاسبه در کدام گزینه هست" نظرشون رو بگن .من جواب دادم ولی یه شکی روش دارم.گزینه هاش دقیق یادم نیست ولی ۳ گزینه آخرش ۰/۷ - داشت و گزینه ۴ هر ۳ گزینه بود.
یا گزینه "هر سه گزینه" است یا اون که X رو کمتر در خودش ضرب میکنه. همشون ۰/۷ رو داشتن.
به احتمال خیلی زیاد گزینه ۴ جوابه چون دقت همه اونها تا یک رقم اعشار بوده و ۲ تا گزینه برابر بودن و یکی هم همونطور که دوستمون گفت X رو کمتر در خودش ضرب میکنه...

(29 بهمن 1390 03:39 ب.ظ)sahar91 نوشته شده توسط: [ -> ]من هم ذوزنقه رو ۵/ بدست آوردم ؟ البته فکر کنم همون ۷۵/ درسته.

ذوزنقه ۰/۵ میشه چون اولاٌ دو نقطه ۰و۱ هستش و دوم اینکه فرمول از قرار (h/2(f0 +2 f1+ 2 f2+...+ 2 fn-1+ fn هست چون ۲ تا نقطه داره رو ضریبها نمیره h=0.5 یه بار صفر رو میذاری تو تابع انتگرال یه بار هم ۱ رو که جواب آخر میشه ۰/۵
(29 بهمن 1390 02:10 ب.ظ)variant20002000 نوشته شده توسط: [ -> ]آقا منم ذوزنقه رو نیم بدست آوردم...! نمیدونم چرا ؟؟؟ Sad
ذوزنقه ۰/۵ میشه چون اولاٌ دو نقطه ۰و۱ هستش و دوم اینکه فرمول از قرار (h/2(f0 +2 f1+ 2 f2+...+ 2 fn-1+ fn هست چون ۲ تا نقطه داره رو ضریبها نمیره h=0.5 یه بار صفر رو میذاری تو تابع انتگرال یه بار هم ۱ رو که جواب آخر میشه ۰/۵ فرمول در کتاب محاسبات عددی پوران پژوهش چاپ سوم فصل ششم انتگرال گیری عددی صفحه ۸۰
(29 بهمن 1390 02:10 ب.ظ)variant20002000 نوشته شده توسط: [ -> ]
(29 بهمن 1390 11:54 ب.ظ)arashkk نوشته شده توسط: [ -> ]

ذوزنقه ۰/۵ میشه چون اولاٌ دو نقطه ۰و۱ هستش و دوم اینکه فرمول از قرار (h/2(f0 +2 f1+ 2 f2+...+ 2 fn-1+ fn هست چون ۲ تا نقطه داره رو ضریبها نمیره h=0.5 یه بار صفر رو میذاری تو تابع انتگرال یه بار هم ۱ رو که جواب آخر میشه ۰/۵
آقا منم ذوزنقه رو نیم بدست آوردم...! نمیدونم چرا ؟؟؟ Sad

نه فرمول ذوزنقه اینه: [h (f0/2 + f1+ f2+...+ fn-1+ fn/2)]
که f0=0 , f0.5=0.5 ,f1=2
۰/۵(۰/۲+۰/۵+۲/۱)=۰/۷۵
(30 بهمن 1390 01:42 ب.ظ)silver نوشته شده توسط: [ -> ]نه فرمول ذوزنقه اینه: [h (f0/2 + f1+ f2+...+ fn-1+ fn/2)]
که f0=0 , f0.5=0.5 ,f1=2
۰/۵(۰/۲+۰/۵+۲/۱)=۰/۷۵

نمیدونم شاید اشتباه میکنم اما کتاب محاسبات عددی پوران پژوهش چاپ سوم فصل ششم انتگرال گیری عددی صفحه ۸۰ رو یه چک بکن فرمول ذوزنقه رو
(h/2(f0 +2 f1+ 2 f2+...+ 2 fn-1+ fn نوشته
سوال 40 میشه 18 و 11-
سوال 41 میشه [3 , 0.25 , 1 ]
سوال 42 میشه 0.75
(30 بهمن 1390 02:37 ب.ظ)arashkk نوشته شده توسط: [ -> ]
(30 بهمن 1390 01:42 ب.ظ)silver نوشته شده توسط: [ -> ]نه فرمول ذوزنقه اینه: [h (f0/2 + f1+ f2+...+ fn-1+ fn/2)]
که f0=0 , f0.5=0.5 ,f1=2
۰/۵(۰/۲+۰/۵+۲/۱)=۰/۷۵

نمیدونم شاید اشتباه میکنم اما کتاب محاسبات عددی پوران پژوهش چاپ سوم فصل ششم انتگرال گیری عددی صفحه ۸۰ رو یه چک بکن فرمول ذوزنقه رو
(h/2(f0 +2 f1+ 2 f2+...+ 2 fn-1+ fn نوشته
جفتتون درست میگین، در h (f0/2 + f1+ f2+...+ fn-1+ fn/2 از 1/2 داخل پرانتز فاکتور بگیرین میشه (h/2(f0 +2 f1+ 2 f2+...+ 2 fn-1+ fn
پس ذوزنقه جوابش همون 75. است؟یا 5.
سؤال ۳۹ مطابق عکس‌هایی که گذاشته شده زدم گزینه‌ی ۳. فقط دوتا ضرب داشت. گزینه‌ی ۱ سه‌تا ضرب داشت. گزینه‌ی ۲ هم که خیلی زیاد بود.

سؤال ذوزنقه‌هه که دیگه فرمول نمی‌خواست! مساحت دوتا ذوزنقه‌ی خیلی ساده رو می‌خواست به دست بیاری. می‌شد ۰٫۷۵
بزارید خیالتونو راحت کنم
۳۹- بحث سر اینه که کدوم معادله دقت بالایی دارد نه سرعت ضرب اعداد در هم و چون تا یک رقم اعشار در معادله وجود داره پس هر سه معادله با یک دقت محاسبه می کنند
۴۰- هر چی سر جلسه فکر کردم ، فرمولش به ذهنم نرسید. یعنی به جای اینکه اعداد روی قطر اصلی رو از لامبدا کم کنم ، در لامبدا ضرب می کردم و ۷-۸ دقیقه ای هم فکر کردم و در نهایت دل سوختگی ، بیخیالش شدم و وقتی اومدم خونه اول فرمولش رو چک کردم و افسوس خوردم. که گزینه صحیح بین منفی ۱۱ تا مثبت ۱۵ است.
۴۱- من در ابتدا مسلط قطری کردم و به جواب نرسیدم و اینکه اصلا قطری نمی شد و با همون ترکیب داده شده حل کردم و به جواب ۱|۰/۲۵|۳ رسیدم
۴۲- هم که می شد سه چهارم-->0.75
صفحه‌ها: 1 2 3
لینک مرجع