تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: تست ۶۲ كنكور مهندسي كامپيوتر سال ۸۵
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوستان

من به یک تناقض برخوردم‌، لطفا کمک

توی کتاب جامع کنکور سنجش(سبز رنگ)،تفاوتی میان میلی و مور قایل نشده و گفته چون مدار ترتیبی است خروجی فقط با کلاک تغییر میکنه،در حالی که در مدل میلی اینطور نیست.

مثالا سوال ۶۲ مدار منطقی سراسری ۸۵ کامپیوتر گفته گزینه ۳ صحیح‌، اشتباه چاپی نیست چون واسه یک سوال دیگه هم همین رو گفته

قضیه چیه ؟

پیشاپیش ممنون از لطفتون
اره منم که کتابش رو دارم همین جواب رو داده ولی به نظر من کاملا اشتباست چون در مدار میلی ورودی مستقیما به خروجی وصل هست و با عوض شدن اون خروجی هم تحت تاثیر قرار میگیره فقط حالت‌ها با اعمال کلاک عوض میشن

جواب سنجش غلطه
بچه‌ها یعنی این خروجی Z که من کشیدم اشتباهه؟
مگه مدار نسبت به لبه مثبت کلاک حساس نیست؟
(24 بهمن 1390 12:55 ب.ظ)پشتکار نوشته شده توسط: [ -> ]بچه‌ها یعنی این خروجی Z که من کشیدم اشتباهه؟
مگه مدار نسبت به لبه مثبت کلاک حساس نیست؟

باید به حالت‌ها هم توجه بکنی در هر پالس ساعت ما در یک حالت قرار داریم و اگه ورودی تغییر کنه براساس اینکه الان تو چه حالتی هست خروجی مشخص میشه

تو شکلی که کشیدی فکر کنم این رو در نظر نگرفتی مثلا در زمان t2 ما در حالت d قرار داریم و تو اینجا اگه ورودی یک باشه خروجی هم یک میشه
(24 بهمن 1390 07:44 ب.ظ)پشتکار نوشته شده توسط: [ -> ]خب مگه مدار حساس به لبه مثبت نیست و نباید در لحظه ای که کلاک تغییر می کنه به لبه مثبت حالات تغییر کنند؟

بله همین طوره و تو اون حالات هر ورودی که بیاد خروجی رو تعیین میکنه.
مثلا اگه تو حالت b باشیم و 0 بیاد یک خروجی تولید میکنه و مثلا میره به یک حالت دیگه . ولی باید توجه کنیم که هنوز کلاک اعمال نشده پس من هنوز تو حالت b میمونم و اگه ورودی هر چی دیگه بیاد با توجه به حالت b میسنجم
این کار تا وقتیه که لبه مثبت کلاک اعمال نشده بعد از این با توجه به ورودی در اون لحظه تصمیم میگیرم که به یک حالت دیگه باید برم یا هنوز تو حالت b بمونم
در مدارهای میلی خروجی فعلی تابعی از ورودی فعلی i و حالت فعلی s هست .

[tex]o\left ( {\color{Red} n} \right )= f\left ( i\left [ {\color{Red} n} \right ],s\left [ {\color{Red} n} \right ] \right )[/tex]

حالت فعلی هم تابعی از ورودی قبلی و حالت قبلی هست.

[tex]s\left ({\color{Red} n 1} \right )=T\left ( i\left [ {\color{Red} n} \right ],s\left [ {\color{Red} n} \right ] \right )[/tex]

تصویر خروجی ضمیمه شد.
لینک مرجع