تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: آزاد ۷۸ زبان منظم-
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
این گرامر چرا منظمه؟ این که خطی نیست!!!
توی پوران گفته هست.... میشه توضیح بدید؟؟ممنون
اگر رشته های تولید شده توسط این زبان را بررسی کنیم میبینیم که رشته های تولید شده همگی به فرم
*(۰۱)۱ که رشته هایی منظم هستند.

من فکر میکنم این زبان ابهام داره که باید رفع ابهام بشه.و بعد از اجرای قوانین رفع ابهام میشه در مورد اون نظر داد.یعنی از متغیر s در سمت چپ نباید به 2 متغیر s در سمت راست رسید و باید تا حد امکان این ابهام را برطرف کرد تا فرم اصلی زبان مشخص بشه
یعنی اینکه برای شناسایی اینکه گرامری منظم است یا نه باید یا چک کنیم که خطی راست با چب باشد
یا رشته هاش ر ا بنویسیم؟ هر کدام درست شد میشه گفت منظمند؟
راستش این سئوال یکم غلط اندازه و با دیدن ۲تا s در سمت راست مستقیما میریم سراغ گزینه"مستقل از متن" ولی باید بسط هم داد.چون معمولا گرامرهای مستقل از متن ابهام دارند باید رفع لبهام بشن(که تو کنکور وقتش نیست)ولی ز اونجا که بسط این زبان ساده است با بسط دادن میشه به فرم غیر مبهم اون پی برد

ببخشید که من زیاد کتابی و به صورت قواعد نمیگم چون از همون اول ین درس رو (متاسفانه)اینطوری یاد گرفتم و بیشتر ذهنی تحلیل میکنم
برای شناسایی منظم بودن گرامر باید نیاز به حافظه زیاد نداشته باشیم.و نیازی نباشه که حروف یا متغیرها رو در حافظه ذخیره کنیم.زبانهایی که حروفشون وابستگی عددی با هم دارند و برای تولید این وابستگی باید حافظه وجود داشته باشه منظم نیستند.
(18 بهمن 1390 11:44 ب.ظ)zahra412 نوشته شده توسط: [ -> ]یعنی اینکه برای شناسایی اینکه گرامری منظم است یا نه باید یا چک کنیم که خطی راست با چب باشد

باید به این نکته توجه کنی که تو گزینه‌ها در مورد گرامر چیزی نمیپرسه بلکه همش در مورد زبان تولیدی گرامر داره سوال میکنه.
هر زبان منظم زیر مجموعه‌ی زبان مستقل از متن و حساس به متن هم هست و میشه برای تمام زبان های منظم گرامر معادل به صورت مستقل از متن و حساس به متن نوشت.
پس اگه گرامر به صورت مستقل از متن باشه نمیتونیم بگیم که پس زبان تولیدی هم فقط مستقل از متنه و نمیتونه منظم باشه و باید زبان رو تولید کنیم و بعد مشخص کنیم
(19 بهمن 1390 12:50 ق.ظ)homa نوشته شده توسط: [ -> ]
(18 بهمن 1390 11:44 ب.ظ)zahra412 نوشته شده توسط: [ -> ]یعنی اینکه برای شناسایی اینکه گرامری منظم است یا نه باید یا چک کنیم که خطی راست با چب باشد

باید به این نکته توجه کنی که تو گزینه‌ها در مورد گرامر چیزی نمیپرسه بلکه همش در مورد زبان تولیدی گرامر داره سوال میکنه.
هر زبان منظم زیر مجموعه‌ی زبان مستقل از متن و حساس به متن هم هست و میشه برای تمام زبان های منظم گرامر معادل به صورت مستقل از متن و حساس به متن نوشت.
پس اگه گرامر به صورت مستقل از متن باشه نمیتونیم بگیم که پس زبان تولیدی هم فقط مستقل از متنه و نمیتونه منظم باشه و باید زبان رو تولید کنیم و بعد مشخص کنیم

جالب بود
استفاده کردم
در مورد گرامرهای مبهم هم راهکاری وجود داره؟
مرسی
(19 بهمن 1390 01:34 ق.ظ)پشتکار نوشته شده توسط: [ -> ]جالب بود
استفاده کردم
مرسی
اگه منظورت اینه که چه جور از رو گرامر بدونیم زبان مبهمه یا نه
اگه تو گرامر یک قانون با ترمینال خاصی شروع شده بود و یک قانون دیگه که متفاوت با قانون اول باشه ولی باز هم با همون ترمینال شروع شده این نشون میده که گرامر ما مبهمه و زبان مبهم رو تولید میکنه
(19 بهمن 1390 03:21 ب.ظ)homa نوشته شده توسط: [ -> ]
(19 بهمن 1390 01:34 ق.ظ)پشتکار نوشته شده توسط: [ -> ]جالب بود
استفاده کردم
مرسی
اگه منظورت اینه که چه جور از رو گرامر بدونیم زبان مبهمه یا نه
اگه تو گرامر یک قانون با ترمینال خاصی شروع شده بود و یک قانون دیگه که متفاوت با قانون اول باشه ولی باز هم با همون ترمینال شروع شده این نشون میده که گرامر ما مبهمه و زبان مبهم رو تولید میکنه

خیلی ممنونم D:
لینک مرجع