تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: معادله خروجی
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام و وقت بخیر
من این سری سوالات رو مشکل دارم...سه تا عکس رو ضمیمه کردم.از بین اینا اگه امکانش هست یکی رو هم توضیح بدین ممنون میشم..
(البته اونی که سوال 3 هست و نوشتم معادله z ش کدومه , اگه اینو توضیح بدین ممنون میشم ).
پیشاپیش ممنونم.
(21 فروردین 1396 10:12 ب.ظ)naghmeh70 نوشته شده توسط: [ -> ]سلام و وقت بخیر
من این سری سوالات رو مشکل دارم...سه تا عکس رو ضمیمه کردم.از بین اینا اگه امکانش هست یکی رو هم توضیح بدین ممنون میشم..
(البته اونی که سوال ۳ هست و نوشتم معادله z ش کدومه , اگه اینو توضیح بدین ممنون میشم ).
پیشاپیش ممنونم.
این تیپ سوالا معمولا ذهنی حل میشن
من با دوتا عدد گذاری سوال۲ رو حل میکنم بقیه هم عین همینه:
اول بدون ارزش Aاز همه بیشتره بعدBو.... ببین فرق گزینه ها تو چیه؟وقتی BCD=000 باشن ورودی i0 که ۱ هست به خروجی میره(عدد۸) درنتیجه گزینه۲ غلطه بیا ببین مینترم ۲تولید میشه؟ BCD=010 بده i1=A به خروجی میره یعنی عدد ۲ باید جزء مینترمهای خروجی باشه(به شرطی که A=0 باشه ) پس گزینه۳ یا۴ درسته فرق ۳و۴ هم تو مینترم۱۳ هست پس BCD=101 که i4=1 به خروجی میره که عدد۱۳هست
سوال 3 شاید اشتباه باشه فرض کن BCD=010 پس D به خروجی میره اگه D=1 باشه باید مینترم 10 داشته باشیم که 1و4 نیستن پس شاید ماکسترمها باشه(گزینه های 2یا3) و....
به نظرم سوال 3 رو تو کارنو بیار بعد ماکسترماشو تو گزینه ها چک کن
لینک مرجع