تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: مهندسی کامپیوتر-سراسری 86
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
با عرض سلام
من این سوال رو تا حالا ۵ با حل کردم. و هر با به گزینه ی ۳ می رسم. ولی کتاب مدرسان شریف گفته گزینه ی ۱ درست هست. چرا؟
راهی که من حل می کنم می گم ما در بازه ی زمانی b تا c هنوز منتظر آمدن کلاک پالس در لحظه ی t4 هستیم. یعنی در حالت c هستیم و تغییر مقدار ورودی نباید اثری داشته باشه تا کلاک پالس t4 بیاد. اون موقع هست که اگر ورودی ۱ باشه، دوباره به c می ریم و خروجی ۰ هست و اگر ورودی ۰ باشه، به حالت a می ریم و خروجی ۱ می شه. پس تا قبل از زمان t4 نباید خروجی ۱ بشه. درست می گم دوستان ؟
با سپاس فراوان
(30 بهمن 1395 02:47 ب.ظ)alimamala نوشته شده توسط: [ -> ]با عرض سلام
من این سوال رو تا حالا ۵ با حل کردم. و هر با به گزینه ی ۳ می رسم. ولی کتاب مدرسان شریف گفته گزینه ی ۱ درست هست. چرا؟
راهی که من حل می کنم می گم ما در بازه ی زمانی b تا c هنوز منتظر آمدن کلاک پالس در لحظه ی t4 هستیم. یعنی در حالت c هستیم و تغییر مقدار ورودی نباید اثری داشته باشه تا کلاک پالس t4 بیاد. اون موقع هست که اگر ورودی ۱ باشه، دوباره به c می ریم و خروجی ۰ هست و اگر ورودی ۰ باشه، به حالت a می ریم و خروجی ۱ می شه. پس تا قبل از زمان t4 نباید خروجی ۱ بشه. درست می گم دوستان ؟
با سپاس فراوان
صورت سوال ناقص هست؟
[attachment=21290]

سلام و وقت بخیر ...

این مدار یک مدل میلی است ( یعنی ممکن است با تغییر ورودی خروجی فارق از کلاک پالس تغییر کند )

بین [tex]T_b[/tex] و [tex]T_c[/tex] خروجی مدار در سطح یک است پس گزینه 3 غلطه .

بین [tex]T_3[/tex] و [tex]T_b[/tex] خروجی مدار در سطح صفر است است پس گزینه 2 و 4 هم غلطه .

بین [tex]T_d[/tex] و [tex]T_5[/tex] خروجی مدار در سطح یک است است که فقط 1 و 4 این شرط رو دارن

در مجموع گزینه 1 صحیح است .
(30 بهمن 1395 02:47 ب.ظ)alimamala نوشته شده توسط: [ -> ]با عرض سلام
با سپاس فراوان

جواب گزینه 1 میشه ، مدار میلی هست و میلی در هر لحظه به ورودی هم حساس هست ، در واقع با ورودی سنکرون هست
با عرض سلام مجدد
بسیار سپاسگزارم از همه ی دوستان.
لینک مرجع