تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: مباحث مهم درس شبکه
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
باسلام

میخواستم بدونم مباحث مهم توی درس شبکه چه مباحثی هستند؟ باتوجه به اینکه حجم درس شبکه زیاد هست حتما مباحثی هست که بیشتر مورد توجه قرار دارند.
مثلا درمورد درس سیستم عامل مباحث مهمی که معمولا مطرح میشه بحث های الگوریتمی هر فصل + فصل حافظه هست (که بنظرم میشه بقیه مباحث رو کنار گذاشت و همین هارو خوند)

من این ترم درس شبکه رو دارم و میخوام همزمان همین درس رو برای کنکور هم بخونم، ممنون میشم دراین مورد راهنمایی کنید
(27 مهر 1395 05:26 ق.ظ)sepideh73 نوشته شده توسط: [ -> ]باسلام

میخواستم بدونم مباحث مهم توی درس شبکه چه مباحثی هستند؟ باتوجه به اینکه حجم درس شبکه زیاد هست حتما مباحثی هست که بیشتر مورد توجه قرار دارند.
مثلا درمورد درس سیستم عامل مباحث مهمی که معمولا مطرح میشه بحث های الگوریتمی هر فصل + فصل حافظه هست (که بنظرم میشه بقیه مباحث رو کنار گذاشت و همین هارو خوند)

من این ترم درس شبکه رو دارم و میخوام همزمان همین درس رو برای کنکور هم بخونم، ممنون میشم دراین مورد راهنمایی کنید

ابتدا به ساکن مشخص کنید که منظورتون از مباحث مهم شبکه مباحث دانشگاهی است یا کاربردی بازار کار ؟
سلام
اگر منظورتون خوندن برای امتحان ارشد هست موارد زیر اهمیت دارند

4 فصل اول راس مهم هستند.نمیشه مبحثی این ها رو مشخص کرد چون در هم تنیده شده و هر جوری امکان داره ازش سوال بدن.به سوالات کنکور سراسری نگاه کنید دستتون میاد

در کتاب پارسه هم کنترل خطا،کنترل جریان و MAC و البته من پیشنهادم به دوستان اینه که قسمت شبکه رو هم از پارسه بخونن خیلی واضح تر توضیح داده و بعد میتونن برن سراغ کراس که تکمیلش کنن
لینک مرجع