تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: معماری یا نرم افزار؟ خیلی ضروری
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
لطفا میشه در مورد وضعیت فعلی و آینده ی گرایش نرم افزار و معماری توضیح بدید.
من دوره ی کارشناسی گرایشم معماری بود ولی به نظر خودم در نرم افزار بهتر بودم. برای همین فکر کردم شاید بهتر باشه برا ارشد نرم افزار بخونم تا این که چند روز پیش طی صحبت هایی که با چند تا دوست مطلع داشتم، گفتن که نرم افزار رشته ی قدیمی هست و خیلی افراد میرن سراغ نرم افزار، حال این که معماری یا هوش رشته های به نسبت جدیدتری هستند و نیاز بیشتری بهشون هست. از طرفی درساشونم به نسبت راحت تره و کلا وضعیت بهتری دارند.
این صحبت ها باعث شده کمی سردرگم بشم و نمی تونم تصمیم بگیرم معماری رو اول بزنم یا نرم افزار با توجه به این که رتبه ی هر دو تقریبا در یه حده.
امروزم که آخرین مهلت انتخاب رشته ست...
می دونم علاقه مهم ترین معیاره ولی اگه میشه در مورد شرایط کار، وضعیت فعلی و آینده و... هر دو رشته توضیح بدید و به نظرتون صلاح هست این تغییر گرایش من از معماری کارشناسی به نرم افزار ارشد؟
معماری بازارکار داره؟
(02 تير 1395 01:57 ب.ظ)snskn نوشته شده توسط: [ -> ]معماری بازارکار داره؟
خب این جزو سوالاتی بود که منم پرسیدم Smile
(02 تير 1395 10:11 ب.ظ)nazila73 نوشته شده توسط: [ -> ]
بله ولی برام جالب بود که گفتین یکی بهتون گفته که بهتره از نرم
آخه از نظر من معماری کارش محدوده برا همین گفتم شاید براتون همون شخص توضیحی داده باشه
(02 تير 1395 10:28 ب.ظ)snskn نوشته شده توسط: [ -> ]
(02 تير 1395 10:11 ب.ظ)nazila73 نوشته شده توسط: [ -> ]
بله ولی برام جالب بود که گفتین یکی بهتون گفته که بهتره از نرم
آخه از نظر من معماری کارش محدوده برا همین گفتم شاید براتون همون شخص توضیحی داده باشه
من خودم فکر می کنم معماری بازار کار خوبی در ایران نداشته باشه و نرم افزار از اون بهتر باشه. ولی خب دوستان معتقد بودن هوش و معماری نسبت به نرم افزار جدیدتر هستند و وضعیت بهتری دارند. منم گفتم بپرسم شاید بچه های اینجا بهتر بتونند راهنمایی کنند
لینک مرجع