تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: میشه درسی که 14 شدم رو دوباره بردارم؟
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام. بهتر از من میدونین که مقطع ارشد کوتاهه وقتی درسی رو آدم 14 بگیره معدل کلش داغون میشه. سوالم اینه که آیا میتونم این درس رو دوباره بردارم؟ با در نظر گرفتن این نکته که با 14 پاس شدم (نمره افتادن زیر 12 است). متشکرم.
دانشگاه های سراسری این کار تقریبا غیره ممکنه. من تا حالا همچین موردی ندیدم، یعنی ترمیم معدل نداریم در مقطع ارشد.
برداشتن دوباره درس ممکن نیست. شاید برداشتن درس مازاد ممکن تر باشه که اون هم معمولا اجازه داده نمیشه
مثلا این شرط رو ببینید برای علم و صنعت هست :
تبصره1 : دانشجویی که میانگین کل نمرات او از 14 کمتر باشد، در صورتی که حداکثر مدت مجاز تحصیل وی به پایان نرسیده باشد، می تواند تا 16 واحد از دروسی را که در آنها نمره کمتر از 14 گرفته است، فقط در یک نیمسال تحصیلی تکرار کند و در صورت جبران کمبود میانگین کل ، دانش آموخته اعلام گردد.
تبصره2: اخذ دروس مازاد فقط در شرایط فوق مجاز بوده و در غیر اینصورت نمره دروس مازاد در کارنامه دانشجو ثبت نمی شود.
درسی رو که پاس شده باشید در هیچ حالتی نمیتونید اونو دوباره بردارید.

اگه درسی رو افتاده باشید و اون درس جز دروس اصلی (اجباری) باشه باید حتما اونو در ترمهای بعدی بردارید.

توی شریف اگه دانشجویی معدلش پایین باشه استاد راهنماش پیشنهاد میده که درس اضافه برداره تا معدلش رو کمی بالا بکشه. دانشجو در هنگام فارغ التحصیلی نباید معدلش زیر 14 باشه.

یه نکته دیگه هم بگم : بچه های شریف باید 4 ترمه تموم کنن. اگه کسی در ترم 4 واحد داشته باشه نباید معدل ترم 4 ش زیر 14 باشه وگرنه فارغ التحصیل نخواهد شد(حتی اگه معدل کلش تا قبل از اون ترم 20 باشه). این قانون برای منم خیلی عجیبه .

جدیدا هم نمره پایان نامه تو معدل حساب نمیشه و اونو به صورت کیفی بیان میکنن.
خیلی ممنونم از راهنمایی دوستان. احیاناً هیچ راهی برای تغییر این نمره 14 نیست؟ اگر از خود استاد نامه بگیرم (البته با گذشت بیش از یک سال)، میشه تغییرش داد؟
لینک مرجع