تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: پیکسل با فرکانس کم
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
دوستان میشه بفرائید منظور از پیکسل با فرکانس کم یا زیاد جیه؟ من رشتم برق نبوده
راستش اصلا نمیفهمم منظور از فرکانس یک پیکسل چیه!!

فیلترهای پایین گذر ( Low Pass Filter ) : که با عبور از پیکسل های با فرکانس کم ، بر روی پیکسل های با فرکانس بالا تغییرات ایجاد می کنند.

• فیلترهای بالاگذر ( High Pass Filter ) : که با عبور از پیکسل های با فرکانس بالا ، بر روی پیکسل های با فرکانس پایین تغییرات ایجاد می کنند.
همونطور که قبلا هم گفتم پردازش تصویر به سینگال و سیستم (و شاید پردازش سیگنال دیجیتال) نیاز داره. مفهوم فیلتر و فرکانس هم از مفاهیم سیگنالیه. البته شاید درکی از مفهوم فرکانس داشته باشید.
ممنون
جسارتا یعنی الان درس سیگنال و سیستم باید بخونم برای این مفاهیم؟

حق با شماست من الان کتاب سیگنال و سیستم رو دیدم همه این مباحث درونش هست
بدون پیش نیاز درس پردازش تصویر میدن به ما!!
من کارم پردازش تصویر و ویژن نبوده. فقط نقل قول یکی از اساتید رو گفتم خدمتتون.
(25 اسفند 1394 04:09 ق.ظ)irpersian20 نوشته شده توسط: [ -> ]سلام
دوستان میشه بفرائید منظور از پیکسل با فرکانس کم یا زیاد جیه؟ من رشتم برق نبوده
راستش اصلا نمیفهمم منظور از فرکانس یک پیکسل چیه!!

فیلترهای پایین گذر ( Low Pass Filter ) : که با عبور از پیکسل های با فرکانس کم ، بر روی پیکسل های با فرکانس بالا تغییرات ایجاد می کنند.

• فیلترهای بالاگذر ( High Pass Filter ) : که با عبور از پیکسل های با فرکانس بالا ، بر روی پیکسل های با فرکانس پایین تغییرات ایجاد می کنند.

مفاهیم لازم مربوط به فرکانس و فیلتر و ... رو تو همون کتاب پردازش تصویر گنزالس در حدی که نیاز هست توضیح داده.

فرکانس برای یک پیکسل تعریف نمیشه، کلا تو تصویر وقتی که تغییرات رنگ زیاد باشه تو یه فضای کوچیک فرکانس بالا و برعکسش میشه فرکانس پایین. مثلا تو عکس لبه اجسام وقتی اختلاف رنگشون با پس زمینه زیاد باشه فرکانس بالایی دارن، حالا وقتی شما میای یه فیلتر پایین گذر تو اونجا اعمال میکنی فرکانس های پایین فقط میمونن و فرکانس های بالا حذف میشن، در نتیجه تو عکس لبه ها یه ذره محو میشن.
لینک مرجع