تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: [درخواست راهنمایی] مخاطره ایستای یک
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام

با تشکر از جناب Farzamm که همیشه پاسخ سوالات رو میدن واقعآ ممنونم ازتون.
تو این مثال (از کتاب مدار منطقی هادی یوسفی) من یک قسمت رو دورش خط کشیدم سه تا چرا گذاشتم اگه میشه با شکل این چراها رو جواب بدید تا خوب برام جابیفته با این قسمت مشکل دارم.

یک دنیا ممنون.
(28 فروردین 1394 06:08 ب.ظ)post98 نوشته شده توسط: [ -> ]سلام

تو این مثال (از کتاب مدار منطقی هادی یوسفی) من یک قسمت رو دورش خط کشیدم سه تا چرا گذاشتم اگه میشه با شکل این چراها رو جواب بدید تا خوب برام جابیفته با این قسمت مشکل دارم.

یک دنیا ممنون.

در حل سوالات مربوط به Hazard باید به مقادیر تأخیر گیت ها و مسیرهای مختلف تا خروجی دقت کنید. به راحتی با رسم waveformها می توان وضعیت را نشان داد.

پاسخ اولین و دومین چراتون، اینکه همانطور که در شکل اول نشان داده شده اول که تأخیر همه گیت ها برابر ۲ns است چون تأخیر مسیر بالا (۲ns) از تأخیر مسیر پایین (۴ns) کمتر هست، مسیر بالایی زودتر یک میشه و خروجی یک نگه میداره و به همین دلیل Hazard ندارد. بعد که تأخیر گیت بالایی ۶ns می شود تأخیر مسیر پایینی (۴ns) است و خروجی رو به مدت ۲ns صفر می کند و وقتی تأخیر گیت بالایی (۶ns) گذشت خروجی دوباره یک می شود، بنابراین یک static-1 harzard داریم.
پاسخ چرای سومتون هم، چون میسر پایینی سریعتر است (۴ns) خروجی رو یک نگه می دارد و تغییر در مسیر کندتر بالایی تأثیری در خروجی ندارد و در نتیجه در خروجی glitch رخ نمی دهد.
ممنون پاسختون واقعآ کامل بود.
فقط یه سوال، توی (اولین چرا.) من دو قسمت رو با خودکار آبی دورش خط کشیدم
میخواستم بدونم برچه اساسی w1 اولش با صفر شروع میشه و w2 با یک شروع میشه.

ببخشید با سوال های مبتدیانه .

باتشکر
(29 فروردین 1394 12:26 ق.ظ)post98 نوشته شده توسط: [ -> ]ممنون پاسختون واقعآ کامل بود.
فقط یه سوال، توی (اولین چرا.) من دو قسمت رو با خودکار آبی دورش خط کشیدم
میخواستم بدونم برچه اساسی w1 اولش با صفر شروع میشه و w2 با یک شروع میشه.

ببخشید با سوال های مبتدیانه .

باتشکر

خروجی هر گیت منطقی وابسته به ورودی هاش هست / در اینجا هم چون در ابتدا ورودی ها abc=101 هست پس w1 که and دو ورودی a و b هست میشه صفر و w2 که and دو ورودی ~b و c هست میشه یک.
لینک مرجع