تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: آموزش طراحی cpu
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوستان
میشه طراحی cpu رو مرحله به مرحله آمورش بدید میخوام ببینم از کجا باید شروع کنم و چیکار کنم . فقظ زود لطفا :|
ممنونم
(14 فروردین 1394 11:52 ب.ظ)alizhsport نوشته شده توسط: [ -> ]سلام دوستان
میشه طراحی cpu رو مرحله به مرحله آمورش بدید میخوام ببینم از کجا باید شروع کنم و چیکار کنم . فقظ زود لطفا :|
ممنونم

منظورتون طراحی یک پردازنده با استفاده از یک HDL هست یا اینکه طراحی بلوک دیاگرامی برای درسی مثل معماری کامپیوتر؟
لطف کنید یه کم بیشتر هدف موردنظرتون رو توضیح بدید تا مشخص بشه از کجا باید شروع کرد و به کجا رسید.

طراحی یک CPU میتوونه طراحی یک کامپیوتر ساده در سطح RTL (مثل کامپیوتری که در فصل پنجم کتاب مانو طراحی کرده) باشه / یا طراحی یک پردازنده Pipelined در سطح بلوک دیاگرام (مثل پردازنده MIPS کتاب پترسون-هنسی) باشه / یا یک پردازنده Superscalar با استفاده از الگوریتم Tomasulo با قابلیت های پیشرفته باشه / منظورتون دقیقاً چیه؟
(15 فروردین 1394 12:55 ق.ظ)Farzamm نوشته شده توسط: [ -> ]منظورتون طراحی یک پردازنده با استفاده از یک HDL هست یا اینکه طراحی بلوک دیاگرامی برای درسی مثل معماری کامپیوتر؟
لطف کنید یه کم بیشتر هدف موردنظرتون رو توضیح بدید تا مشخص بشه از کجا باید شروع کرد و به کجا رسید.

طراحی یک CPU میتوونه طراحی یک کامپیوتر ساده در سطح RTL (مثل کامپیوتری که در فصل پنجم کتاب مانو طراحی کرده) باشه / یا طراحی یک پردازنده Pipelined در سطح بلوک دیاگرام (مثل پردازنده MIPS کتاب پترسون-هنسی) باشه / یا یک پردازنده Superscalar با استفاده از الگوریتم Tomasulo با قابلیت های پیشرفته باشه / منظورتون دقیقاً چیه؟

بله منظورم واسه درس معماری کامپیوتر هست با vhdl میخوام ببینم الان میخوام شروع کنم واسه طراحی چیکار باید بکنم؟ ماهم با کتاب موریس مانو میخونیم ممنونم
(15 فروردین 1394 05:53 ب.ظ)alizhsport نوشته شده توسط: [ -> ]بله منظورم واسه درس معماری کامپیوتر هست با vhdl میخوام ببینم الان میخوام شروع کنم واسه طراحی چیکار باید بکنم؟ ماهم با کتاب موریس مانو میخونیم ممنونم

من توصیه می کنم کتاب VHDL دکتر نوابی رو مطالعه کنید / فصل های آخر این کتاب یک پردازنده (به نام Parvan) رو به طور کامل طراحی کرده و نحوه طراحی آموزش داده / فک می کنم خیلی بتوونه کمکتون کنه
اگه بعد خوندن اون باز هم مشکلی بود بگید تا توضیح بدم.
Blush ممنونم
لینک مرجع