تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: شماره گذاری خطوط با برنامه latex ( خیلی فوری)
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
برای یک ژورنال باید مقاله ارسال کنم که گفتن هر خط باید شماره داشته باشته. من متن رو توی latex نوشتم اما الان شماره گذاری هر خط مشکل داره و برای قسمتی از مقدمه شماره نمیزنه. ممنون میشم اگر راهنمایی کنید. شماره اولین خط از هر صفحه هم باید از یک شروع بشه.
از پکیج و دستور زیر استفاده کنید:

\usepackage{lineno}
\linenumbers
از همین دستور استفاده کردم.همه خطوط شماره گرفته به غیر از چند خط از مقدمه ،به نظرتون مشکلش چی میتونه باشه؟
معمولا دستور \linenumbers رو بلافاصله بعد از \begin{document} استفاده میکنن؛ شما کجا قرارش دادید؟
بله من هم بلافاصله اوردن.همه خطوط شماره داره.خود مقدمه هم چند خطش شماره داره اما فکر کنم از خطوط دو یا سه به بعد شماره نگرفته تا چند خط بعد دوباره شماره خورده.
این چند خطو امتحان کنید شاید مشکل حل بشه (توی
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
هم خودتون میتونید کاملترشو ببینید)
البته این هر دو طرف شماره میزاره که خودتون میتونید خطوط 3 تا قبل از دستور استفاده از blindtext رو پاک کنید؛
\documentclass{article}
\usepackage{lineno}

\makeatletter
\def\makeLineNumberLeft{%
\linenumberfont\llap{\hb@xt@\linenumberwidth{\LineNumber\hss}\hskip\linenumberse​p}% left line number
\hskip\columnwidth% skip over column of text
\rlap{\hskip\linenumbersep\hb@xt@\linenumberwidth{\hss\LineNumber}}\hss}% right line number
\leftlinenumbers% Re-issue [left] option
\makeatother

\usepackage{blindtext}

\begin{document}
\linenumbers

\blindtext
\end{document}
لینک مرجع