تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: محاسبات کوانتمی
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
میخواستم نقش فیزیک کوانتم رو در علوم کامپیوتر بدونم. آیا مربوط به رشته فیزیک هست؟چون یک گرایشی به نام Quantum Information در ارشد از گرایشات مکانیک کوانتم داریم. البته این مبحث بیشتر میل به ریاضیات هم داره. مثلا تعریف الگوریتم هایی هم در این مبحث وجود داره. کامپیوتر های کوانتمی. میخواستم بیشتر بدونم.
(18 فروردین 1393 10:13 ب.ظ)EhsanChess نوشته شده توسط: [ -> ]سلام
میخواستم نقش فیزیک کوانتم رو در علوم کامپیوتر بدونم. آیا مربوط به رشته فیزیک هست؟چون یک گرایشی به نام Quantum Information در ارشد از گرایشات مکانیک کوانتم داریم. البته این مبحث بیشتر میل به ریاضیات هم داره. مثلا تعریف الگوریتم هایی هم در این مبحث وجود داره. کامپیوتر های کوانتمی. میخواستم بیشتر بدونم.
سلام
من در این زمینه کار کردم، برای چه منظوری میخواهید در این زمینه اطلاع کسب کنید؟
(19 فروردین 1393 01:34 ب.ظ)AmiriManesh نوشته شده توسط: [ -> ]من در این زمینه کار کردم، برای چه منظوری میخواهید در این زمینه اطلاع کسب کنید؟

والا شنیدم کوانتم اینفورمیشن در ایران تئوری ارائه میدن. جنبه های سخت افزاریش سوییس و آمریکاست. که در ایران دکتر کریم پور درس میدن.
چون کلا سیستم کوانتم از هر جنبه ای یه دنیای دیگست. هدف من هم انتخاب این گرایش هست. میشه بفرمایید چه زمینه ای کار کردین؟ مثلا مطالعه ای که شما داشتین به علم فیزیک و پیش نیاز هایی که به بحث کوانتم مربوط میشه هست؟
من در زمینه ی کامپیوترهای کوانتومی و همین طور برنامه نویسی کوانتومی مطالعه داشتم. زیاد وارد بحث فیزیک نشدیم و لی کلا آشنایی مقدماتی لازم هست. در صورتی که رشته ی شما کامپیوتر هست و میخواهید که از دید کامپیوتری وارد این مبحث بشید، میتونم بهتون منابعی رو معرفی کنم. جزوه های دکتر کریم پور، بیشتر روی فیزیک کار کردن که بنظرم برای ما که رشته مون کامپیوتر هست، زیاد مناسب نیستن.
بهرحال هر کمکی که از توانم بر بیاد، بهتون می کنم.
اگه لطف کنین منابعی از دید علوم کامپیوتر معرفی کنید ممنون میشم.
حالا کتاب خوبی به اسم Quantum Computation and Quantum Information با چنین ساختاری هست:
لینک مرجع