تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: زبان های منظم و بسته بودن یا نبودن تحت اشتراک و اجتماع نامتناهی
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
کدام یک از جملات زیر صحیح است؟ لطفا توضیح دهید چرا؟

1- زبانهای منظم تحت "عمل اشتراک نامتناهی" بسته اند و تحت "عمل اجتماع نامتناهی" بسته نیستند .

2- زبانهای منظم تحت "عمل اشتراک نامتناهی" بسته نیستند و تحت "عمل اجتماع نامتناهی" بسته نیستند .

متشکرم
(16 بهمن 1392 11:14 ق.ظ)fulgent نوشته شده توسط: [ -> ]سلام

۱- زبانهای منظم تحت "عمل اشتراک نامتناهی" بسته اند و تحت "عمل اجتماع نامتناهی" بسته نیستند .

۲- زبانهای منظم تحت "عمل اشتراک نامتناهی" بسته نیستند و تحت "عمل اجتماع نامتناهی" بسته نیستند .

متشکرم
توضیحشو نمیدونم چیه. ولی تحت هیچکدوم بسته نیست.
ظاهرا کتاب پارسه گفته بوده اشتراک نامتناهی بسته هستند که اشتباه گفته
(16 بهمن 1392 11:17 ق.ظ)masoud67 نوشته شده توسط: [ -> ]
(16 بهمن 1392 11:14 ق.ظ)fulgent نوشته شده توسط: [ -> ]سلام

۱- زبانهای منظم تحت "عمل اشتراک نامتناهی" بسته اند و تحت "عمل اجتماع نامتناهی" بسته نیستند .

۲- زبانهای منظم تحت "عمل اشتراک نامتناهی" بسته نیستند و تحت "عمل اجتماع نامتناهی" بسته نیستند .

متشکرم
توضیحشو نمیدونم چیه. ولی تحت هیچکدوم بسته نیست.
ظاهرا کتاب پارسه گفته بوده اشتراک نامتناهی بسته هستند که اشتباه گفته

ممنونم....یعنی دلیلش رو نمیدونید؟ اخه خودمم یه جایی خوندم که بسته نیست ولی هر جور واسه خودم اثبات میکنم میبینم بسته میشه!
(16 بهمن 1392 11:21 ق.ظ)fulgent نوشته شده توسط: [ -> ]ممنونم....یعنی دلیلش رو نمیدونید؟ اخه خودمم یه جایی خوندم که بسته نیست ولی هر جور واسه خودم اثبات میکنم میبینم بسته میشه!
این از اون مواردی بود که من سعی کردم بدیهی بگیرم و ازش رد بشم.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

تو این تاپیک یه بحثهایی روش شده بود
(16 بهمن 1392 11:28 ق.ظ)masoud67 نوشته شده توسط: [ -> ]
(16 بهمن 1392 11:21 ق.ظ)fulgent نوشته شده توسط: [ -> ]ممنونم....یعنی دلیلش رو نمیدونید؟ اخه خودمم یه جایی خوندم که بسته نیست ولی هر جور واسه خودم اثبات میکنم میبینم بسته میشه!
این از اون مواردی بود که من سعی کردم بدیهی بگیرم و ازش رد بشم.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

تو این تاپیک یه بحثهایی روش شده بود

ممنونمSmile
در تایید صحبت های آقا مسعود بگم تحت هیچ کدام بسته نیست مثال نقض برای اشتراک نامتناهی در تصویر
زبان L1:
a استا به جز صفر(لامبرا)
زبان L2:
a استا به جز یک(رشته ای بطول یک a)
زبان L3:
a استا به جز 2
و....
حالا اشتراک نامتناهی این زبانهای منظم مجموعه اعداد اول هست که نامنظمه
جالبه حل تمرین لینز (فارسی) هم زده بسته است!
لینک مرجع