تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: سال ۸۶ ثابت لم پامپینگ زبان های مستقل از متن -
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوستان
حالا این قضیه خیلی شیرینه سوالات اینجوری هم ازش میاد میشه یه توضیحی بدین. ممنون

[تصویر:  236668_pumping.png]
(22 دى 1392 04:20 ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط: [ -> ]سلام دوستان
یعنی کسی نبود که بلد باشه اینو؟؟؟؟!!!! Huh
(24 دى 1392 11:19 ق.ظ)hosshah نوشته شده توسط: [ -> ]
یعنی کسی نبود که بلد باشه اینو؟؟؟؟!!!! Huh

سلام. معنی ثابت رو نمیفهمم.
(24 دى 1392 07:31 ب.ظ)Jooybari نوشته شده توسط: [ -> ]سلام. معنی ثابت رو نمیفهمم.
سلام ممنون از جوابتون شاید منظورش اون قسمت هایی باشه که به توان i نمیرسن
(24 دى 1392 11:10 ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط: [ -> ]
(24 دى 1392 07:31 ب.ظ)Jooybari نوشته شده توسط: [ -> ]سلام. معنی ثابت رو نمیفهمم.
سلام ممنون از جوابتون شاید منظورش اون قسمت هایی باشه که به توان i نمیرسن

فکر کنم مقدار M که تعداد حالات ماشینه رو میگه.

[تصویر:  236668_pumping.png]

فکر کنم این طور میشه تحلیل کرد: وقتی شما اثبات لم پامپینگ رو میخونی میبینی که داریم

[tex]S\overset{*}{\Rightarrow }uAz\overset{*}{\Rightarrow }uvAyz \overset{*}{\Rightarrow }uvxyz[/tex]

از اونجایی که رشته ای که ما انتخاب میکنیم طولش حداقل m هستش، و همچنین این لم میگه هر رشته به فرم [tex]uv^ixy^iz[/tex] هم عضو زبان هست، حالا چون این رشته طولش خیلی بزرگ هست پس اگه زبانمون مستقل از متن باشه باید دو حالت داشته باشیم یا تعداد غیر پایانه های گرامرون نامحدود باشه تا بشه باهاش این رشته رو تولید کرد و یا این که تعداد غیر پایانه هامون ثابت باشه و یک غیر پایانه(اینجا A) رو به تعداد دلخواه تکرار کنیم.

خیلی سخت تونستم اون چیزی که تو ذهنم هست رو بیان کنمBig Grin
(یا باید غیرپایانه ها نامحدود باشن یا این که محدود، ثابت، باشن و یکیش رو تکرار کنیم)
(25 دى 1392 01:00 ق.ظ)Riemann نوشته شده توسط: [ -> ]فکر کنم این طور میشه تحلیل کرد: وقتی شما اثبات لم پامپینگ رو میخونی میبینی که داریم

[tex]S\overset{*}{\Rightarrow }uAz\overset{*}{\Rightarrow }uvAyz \overset{*}{\Rightarrow }uvxyz[/tex]

از اونجایی که رشته ای که ما انتخاب میکنیم طولش حداقل m هستش، و همچنین این لم میگه هر رشته به فرم [tex]uv^ixy^iz[/tex] هم عضو زبان هست، حالا چون این رشته طولش خیلی بزرگ هست پس اگه زبانمون مستقل از متن باشه باید دو حالت داشته باشیم یا تعداد غیر پایانه های گرامرون نامحدود باشه تا بشه باهاش این رشته رو تولید کرد و یا این که تعداد غیر پایانه هامون ثابت باشه و یک غیر پایانه(اینجا A) رو به تعداد دلخواه تکرار کنیم.

خیلی سخت تونستم اون چیزی که تو ذهنم هست رو بیان کنمBig Grin
(یا باید غیرپایانه ها نامحدود باشن یا این که محدود، ثابت، باشن و یکیش رو تکرار کنیم)
بسیار ممنون و متشکرم واقعا تحلیل پیچیده ایه
من تا حدودی متوجه منظورتون شدم فقط میخوام بدونم تکلیفه اون x که بین v و y هستش و نباید تکرار شه چی میشه؟؟؟ Cool
(25 دى 1392 01:29 ق.ظ)hosshah نوشته شده توسط: [ -> ]بسیار ممنون و متشکرم واقعا تحلیل پیچیده ایه
من تا حدودی متوجه منظورتون شدم فقط میخوام بدونم تکلیفه اون x که بین v و y هستش و نباید تکرار شه چی میشه؟؟؟ Cool
اینجا وقتی که رشته بخواد تولید بشه ما از قانون
[tex]A{\Rightarrow }x[/tex] استفاده میکنیم و واسه تکرار کردن از قانون [tex]A{\Rightarrow }vAy[/tex]
(25 دى 1392 01:38 ق.ظ)Riemann نوشته شده توسط: [ -> ]
(25 دى 1392 01:29 ق.ظ)hosshah نوشته شده توسط: [ -> ]بسیار ممنون و متشکرم واقعا تحلیل پیچیده ایه
اینجا وقتی که رشته بخواد تولید بشه ما از قانون
[tex]A{\Rightarrow }x[/tex] استفاده میکنیم و واسه تکرار کردن از قانون [tex]A{\Rightarrow }vAy[/tex]

اوووووف مرسی کاکو خیلی لطف کردی
پس میشه تعدا متغیرها تو زبان های منظم چرا میشه تعداد حالات dfa ؟
(10 بهمن 1392 03:59 ب.ظ)zahra2012 نوشته شده توسط: [ -> ]پس میشه تعدا متغیرها تو زبان های منظم چرا میشه تعداد حالات dfa ؟
خب نمیشه حالات dfa جوابهای قبلی اشباه بود جواب آقایrieman بخونید .میشه غیر پایانی ها یعنی گزینه 2
(15 بهمن 1392 08:17 ب.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط: [ -> ]
(10 بهمن 1392 03:59 ب.ظ)zahra2012 نوشته شده توسط: [ -> ]پس میشه تعدا متغیرها تو زبان های منظم چرا میشه تعداد حالات dfa ؟
خب نمیشه حالات dfa جوابهای قبلی اشباه بود جواب آقایrieman بخونید .میشه غیر پایانی ها یعنی گزینه ۲

بله در زبان های مستقل از متن میشه غیر پایانی ها ولی در مورد منظم ها من خوندم که میشه تعداد حالات dfa
لینک مرجع