تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: ترخیص از سربازی برای ارشد،بعد ارشد باید مابقی 21 ماه رو بریم،یا قوانین جدیدشون؟
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام.من 1 اسفند باید برم خدمت و کلا ۱۳ ماه خدمت دارم. ۲۱ - 8ماه کسری بابت جبهه پدرم.
حالا اگر برج 6 سال بعد، ارشد دانشگاه قبول شم،و ترخیص بشم و برم دانشگاه،ایا بعد از اتمام دو سال دانشگاه همین باقی مانده 13 ماه رو ادامه میدم.(یعنی ۶ ماه باقیمونده رو برام میزنن) یا اینکه کسریم حذف میشه.و خدمتم با قانون سال بعد ۲۴ ماه حساب میشه و باید ۱۷ ماه برم(۷ ماه که از 1 اسفند تا اخر برج 6 خدمت میکنم در نتیجه ۲۴ - ۷ میشه ۱۷ ماه)
کلا سوالم اینه اگه ترخیص بشم واسه ارشد،ایا بعد ارشد باقیمونده سربازیمو میرم یا باید با قانونای اون سال محاسبه شه باقیماندم؟

جا داره اینجا از سایت مزخرف،گنگ،به درد نخور و مسخره نظلم وظیفه هم تشکر کنم. همه جونای ملتو به خدمت اجباری میبرن،ولی حاضر نیستن یه منبعو پایگاه مشخصو برای اطلاعت این افراد بسازن.هرسایتی یه قانونی مینویسه،هرکی یه شماره میده،سایت sarbazi.ir هم که کلا داغونه...
شما از هر سالی که بری با قانون همون سال مواجه ای برای باقیمانده خدمتت.
مثلا شما الان 8ماه کسری داری با قانون امسال که 21 ماهه ، 13 ماه خدمت داری
حالا میری ساله دیگه ترخیص میشی 2سال بعد که مثلا خدمت 24 ماه شده شما باقیمانده خدمتت از 24 رو باید خدمت کنی.
ممنون پس این ثبت شدن کسری چی پس؟ یعنی الان که من برم کسری ثبت شده فقط واسه امساله؟ خیلی سخته بخدا ۲۴ ماه خدمت
شما اگه کسریتو امسال OK کنی ، اون میمونه سر جاش
کسریم ثبت شده توو نظام وظیفه. عالیه. فک کنم اگه سربازی بشه ۲۴ ماه، کسر خدمت های مدارک تحصیلیم برگرده، اون جوری دو ماهم واسه ارشد میگیرم،بعدشم یه مقاله تووپ ردیف میکنم واسه نیروهای مسلح یه چندماهم با مقالم کسری میگیرمو ردیف میشه ♥
ممنون از پاسخگوییت
لینک مرجع