تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: مدت زمان داوری مجلات مختلف
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
سلام.دوستان میخاستم بدونم کمترین زمانی که باید تو صف ژورنالهای آی اس آی برای داوری مقاله موند چقدره.آیا ژورنالهایی هستند که بین 2 تا 3 ماه جواب بدند؟
دوستان کسی جواب منو نمییییییییییییییده!!!!!!!!!!!!!!!!
به کمکتون نیاز دارم.
(13 آبان 1392 01:48 ق.ظ)دریایه آبی پر تلاطم نوشته شده توسط: [ -> ]سلام.دوستان میخاستم بدونم کمترین زمانی که باید تو صف ژورنالهای آی اس آی برای داوری مقاله موند چقدره.آیا ژورنالهایی هستند که بین ۲ تا ۳ ماه جواب بدند؟

سلام،
صفی وجود نداره (ممکنه یه مقاله دیرتر سابمیت بشه اما زودتر چاپ بشه)؛
مدت زمان داوری یه ژورنال بستگی به دو سه تا پارامتر داره: داور مناسب برای موضوعتون باشه، تعداد شمارگان مجله در سال، و کاری که انجام دادید؛

در کل جواب سوالتون مثبته، فقط باید بسته به موضوعتون یکم بگردید؛ جدیدا یه کاری الزویر انجام داده که برای اغلب ژورنالهاش میانگین زمان داوری مقالات رو نشون میده؛
مثلا لینک زیر صفحه اصلی مجله computer and network applications هست:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

روی پنل journal insights و بعد speed و بعد review speed که کلیک کنید میرسید به صفحه زیر که نشون میده در سالهای مختلف میانگین داوری مقالات این مجله چند هفته بوده؛

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ضمن اینکه برخی از ژورنالها داوری سریعی دارن (کمتر از 3 ماه) اما در ازای پذیرش مقاله پول میگیرن که بعضیاشون مجلات واقعا خوبین و برخی نه؛

برای فهمیدن متوسط زمان داوری مقالات مجلات هم دو تا راه هست؛ یکی اینکه به ادیتور مجله (توی صفحه اول مجله اسم و ایمیلش هست) ایمیل بزنید و یا اینکه مقالات مشابه با کارتون رو از همون مجله دانلود کنید و ببینید از لحظه سابمیت تا revise چقدر طول کشیده؛
سلام.ایمن ژورنال مقاله بفرستیم حداقل و حداکثر چقدر طول می کشد؟ ممنونن میشم جواب بدید که از کجا می فهمید؟

دوستان یکی جوابمو بده.خیلی نیاز مبرم دارم.
تو مجلات خوب الزویر (مثلا ایمپکت بالای 0.5) هیچ وقت دنبال کمتر از 6 یا 7 ماه واسه اکسپت نباش. یعنی 98 درصد مقالات حداقل یک ریوایز میخورن و این یعنی حداقل 3 تا 4 ماه، خوب کارهای دیگه هم 3 تا 4 ماه لازم داره.
مجله ای تو ترکیه هست که من چند نفر را میشناسم که میگن 2 ماهه اکسپت گرفتن (Turkish Journal of Electrical Engineering and Computer Sciences)
فقط اگه تاکیدت روی الزویر هستش، اگه از دانشگاههای خوب در کشورهای خوب براشون داور معرفی کنی، کارت 1 تا 2 ماه جلو خواهد افتاد. توی گوگل اسکولار به راحتی میشه داور پیدا کرد. اما اگه داورا از جای معتبر نباشن، معمولا نتیجه مثبتی نداره.
موفق باشید
مدت زمان داوری مقاله و پذیرش مقاله تو این ژورنال چند هفته یا ماهه؟

توی لینک زیر می تونید میانگین زمان اعلام اولین پاسخ از طرف مجله رو به تفکیک سال ببینید:

(در صفحه اول مجله لینکهای journal insights رو دنبال کنید میرسید به این صفحه)
به طور متوسط 19 هفته طول میکشه تا بهتون کامنت بدن؛ اگه مقاله نیاز به ادیت داشته باشه، بین 1 تا 3 ماه بهتون وقت میدن که اونو ویرایش و دوباره بفرستید، و معمولا تا یکماه طول میکشه که کامنت دوم رو بدن که اغلب یا میگن مقاله قبوله یا میگن نمیتونیم مقاله رو بپذیریم؛ بنابراین به طور متوسط تقریبا 6 تا 8 ماه طول میکشه تا اکسپت مقاله رو بگیرید (کسی نمیتونه بگه دقیقا چقدر چون به موضوع مقاله و زمان سابمیت و داور و سرعت و کیفیت خودتون در ویرایش احتمالی مقاله و ... وابسته است؛ حتی از ادیتور هم بپرسید هیچ قول و تضمینی نمیده).
(05 آذر 1392 08:05 ب.ظ)ppositiveenergy نوشته شده توسط: [ -> ]مدت زمان داوری و هزینه ی ارسال مقاله به این ژورنالhttp://www.ijcte.org/ چقدره؟

سلام، بین یک تا ۲ ماه است.
موفق باشید.
(04 دى 1392 01:20 ب.ظ)ppositiveenergy نوشته شده توسط: [ -> ]داوری این ژورنالها چقدر طول میکشه؟
ایمپکت فاکتور هر کدوم هم میخام.

سلام
ایمپکت های اولی و دومی در خود سایت زده و به ترتیب 0.779 و 0.474 هست، ایمپکت 2012 ژورنال سومی 2.1280 است اما مثل اینکه ژورنال چهارم تاجایی که من بررسی کردم ایمپیکت نداره، تعداد ولوم هاش هم از بقیه کمتره.
برای مدت زمان داوری بهترین کاری که میتونید بکنید اینکه خودتون در مقالات ولومها چند تا تصادفی انتخاب کنید و بر اساس اطلاعات زمان سابمیت و اکسپت به صورت تقریبی زمان داوری رو بدست بیارید. اگر هم در مقالات ژورنالی این اطلاعات داده نمیشه میتونید از قسمت contact همون ژورنال بپرسید.

موفق باشید
سلام
در خود سایت اشپرینگر نزده، البته فکر کنم لینکهایی هستند که این اطلاعات رو در اختیار میذارند. اگه در خود مقاله هست خودتون بررسی کنید دستتون میاد اما اگر نیست میتونید به ادیتور ژورنال ایمیل بزنید و زمان تقریبی review رو بپرسید.
موفق باشید
مدت زمان داوری مجله زیر چنده؟

ایا این ژورنال آی اس آی است.؟

اقا یکی به داد ما برسه؟
(17 آبان 1392 04:12 ق.ظ)rascal1364 نوشته شده توسط: [ -> ]مجله ای تو ترکیه هست که من چند نفر را میشناسم که میگن ۲ ماهه اکسپت گرفتن (Turkish Journal of Electrical Engineering and Computer Sciences)

اعتبار این ژورنال ترکیه چقدره؟
صفحه‌ها: 1 2
لینک مرجع