تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: شروع مدار منطقی و معماری
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام.من کارشناسی IT خوندم و ما اصلا مدار الکتریکی و الکترونیکی نداشتیم و کلا فاز سخت افزاریم خیلی ضعیفه و استادامون هم به مدار و معماری اصلا اهمیت ندادن.
واقعا هیچی از این دوتا درس بلد نیستم.البته وقتی کتابهای مانو رو میخونم مطالب رو متوجه میشم اما نمیتونم تمرین حل کنم و نمیتونم ارتباط منطقی بین مطالب ایجاد کنم.
اینم بگم که هر دفعه شروع مردم 2یا 3فصل از هرکدوم از کتابها خوندم و بعد قاطی کردم و بی خیال شدم.
لطفا منو راهنمایی کنم.چون این 2تا درس واقعا برای ارشد اهمیت داره و نمیشه از اونها گذاشت.
اگه کتابهای کنکوری جامع خوب و کاملی باشه خیلی بهتره.منتظر راهنمای شما هستم.
ببین دوست عزیز مدار منطقی پیش نیاز معماری هستش پس شما اول باید مدار منطقی رو کامل بخونید بعد برید سراغ معماری. مدار منطقی هم درس آسونی هستش که اگه حال خوندن منبع اصلی دارید کتاب طراحی مدار دیجیتال مانو یا کتاب نلسون بخصوص کتاب نلسون رو پیشنهاد می کنم اگه هم می خواید کتاب کنکوری بخونید کتاب پوران پژوهش کتاب خوبیه یا راهیان ارشد ولی بیشتر پوران رو پیشنهاد کردند تا راهیان ارشد.
خوب منم مدار الکتریکی و الکترونیکی رو نخوندم تو دانشگاه! حالا اینا تا چه حد به مدار و معماری ارتباط داره رو نمی دونم
ولی همون کتابهای مانو برای شروع خیلی خوبه بنظرم بهتره شما مطلبی رو که خوندین مسلط بشین, اگه اشکالی داشتین برطرف کنین بعد برین سراغ حل تمرین ها
راستی یادم رفت بگم که مدار الکترونیک و الکتریکی هیچ ربطی به مدار منطقی نداره به سخت افزار هم همین طور.
حالا معماری کلا سخت هست ولی مدار منطقی درس خیلی راحتی هستش و با بررسی سوالات کنکور های گذشته به راحتی میشه تشخیص داد از چه قسمت هایی سوال میاد و روی اون قسما‌ها بیشتر کار کرد.
سلام
راجع به کتاب نلسون کتاب غنی تریه نسبت به مانو !
اگه کسی راهنمای تمریناشو داره ممنون میشم!
برای ترجمه هم کتاب مانو ترجمه سید رضی بهتر از ترجمه سپید نام هستش به نظرم.
1- این درسها تقریبا کاملا به الکترونیک بی ربطن. البته منطقی پیشرفته یه ربطهایی پیدا می کنه ولی معمولا جزو سوالات نیست چون سرفصل کارشناسی نیست. ولی قبل از اینکه معماری بخونید حتما منطقی را یاد بگیرید. همونطور که دوستان گفتن منطقی درس خیلی آسونیه ولی باید تمرین کنید. من خودم از کتاب پوران منطقی رو خوندم. تازه با حل مثالها و تستهاش یه چیزهایی از منطقی یاد گرفتم. گرچه قبلش سر درس منطقی نشسته بودم و نمره 10 گرفته بودم.
در باره‌ی همه کتابا گفتین به غیر از کتاب مدار منطقی مقسمی!نظرتون در مورد این کتاب چیه؟
لینک مرجع