تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: سال ۸۸ علوم کامپیوتر زبانهای منظم -
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
[attachment=13045]

برای این سوال جواب گزینه 4 هست.

تا اینجا قبول دارم که اومده 8 رو در مبنای 2 نوشته و بر این اساس تمام توانهای 8 هم با سه تا صفر گذاشتن توی پرانتز و بستار ستاره ای محاسبه کرده و هر بار که قراره با یک جمع بشه 1 اخر رو اضافه کرده
ولی این 10 که جدا نوشته چیه؟!!!Huh

ممنون میشم واسم توضیح بدید..
(30 شهریور 1392 09:54 ب.ظ)m@hboobe نوشته شده توسط: [ -> ]برای این سوال جواب گزینه ۴ هست.

تا اینجا قبول دارم که اومده ۸ رو در مبنای ۲ نوشته و بر این اساس تمام توانهای ۸ هم با سه تا صفر گذاشتن توی پرانتز و بستار ستاره ای محاسبه کرده و هر بار که قراره با یک جمع بشه ۱ اخر رو اضافه کرده
ولی این ۱۰ که جدا نوشته چیه؟!!!Huh

ممنون میشم واسم توضیح بدید..

جواب رو دو قسمت کنید؛ بخشی که n بزرگتر از 0 هست و بخشی که صفره؛ چیزی که سمت چپ + اومده مربوط به بخش اوله، یعنی n بیشتر از 0؛ چیزی که سمت راست + اومده مربوط به بخش دوم و حالت خاص n=0 هست که عدد 2 بدست میاد (8 به توان 0 میشه 1 که جمعش با 1 بعدی میشه 2) و نمایش دودویش میشه 10؛
(30 شهریور 1392 11:45 ب.ظ)Ghiasoddin نوشته شده توسط: [ -> ]جواب رو دو قسمت کنید؛ بخشی که n بزرگتر از ۰ هست و بخشی که صفره؛ چیزی که سمت چپ + اومده مربوط به بخش اوله، یعنی n بیشتر از ۰؛ چیزی که سمت راست + اومده مربوط به بخش دوم و حالت خاص n=0 هست که عدد ۲ بدست میاد (۸ به توان ۰ میشه ۱ که جمعش با ۱ بعدی میشه ۲) و نمایش دودویش میشه ۱۰؛

ممنون Smile
دارم فکر میکنم با خودم اخه چرا همیشه بخش سخت مسئله رو اینقدر درش غرق میشم که بخش اسونش فراموش میکنم :| ( مشکل اساسیه از دوران مدرسه Huh)
لینک مرجع