تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: روشن شدن خودکار سیستم
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام.
سیستمم با اتصال به برق خودکار روشن میشه وبرای بالا اومدن ویندوز بایدF1روبزنم.این مشکل چجوری پیش اومده؟ وچجوری حل میشه؟
سلام.
در قسمت Setup سیستم قسمتی هست که میتونید تنظیماتی رو انجام بدید که سیستم بصورت خودکار روشن بشه، در برخی از مادربورد ها این تنظیمات بصورت یک ساعت یا تاریخ خاصی هست که به سیستم داده میشه و در اون لحظه سیستم روشن میشه.
شاید دستکاری مربوط به اون قسمت باشه.
همچنین بعضی مودم های dial-up هم میتونند کامپیوتر رو روشن کنند، معمولا وقتی تلفن زنگ میخوره Big Grin
به اونم توجه کنید!
با سلام
تنظیمات بایوس رو ریست کنید اگه مشکل حل نشد
سوکت های PWR ,RST رو روی مادربورد از روی دفترچه تنظیم کنید
اگه مشکل حل نشد ایراد از پاور هست که برق رد میکنه و پاور باید تعمیر بشه (احتمالا خازن سوزونده)
(28 شهریور 1392 01:47 ق.ظ)one hacker alone نوشته شده توسط: [ -> ]با سلام
تنظیمات بایوس رو ریست کنید اگه مشکل حل نشد
سوکت های PWR ,RST رو روی مادربورد از روی دفترچه تنظیم کنید
اگه مشکل حل نشد ایراد از پاور هست که برق رد میکنه و پاور باید تعمیر بشه (احتمالا خازن سوزونده)

سلام
این مشکل از زمانی پیش اومد که سیتمم ویروسی شده بود.من احتمال دادم از اون باشه وامید داشتم بانصب مجدد ویندوز مشکل حل بشه که نشد.
یه بار هم رفتم توتنظیما ت بایوس ولی کارخاصی نتونستم انجام بدم ولی بعداز اون کارت گرافیکم دچار مشکل شد وهربار بالا اومدن ویندوز نیاز به نصب کارت گرافیک داشتم تانمایش بده.
حالا دقیقا چجوری ریست کنم بایوس رو ؟؟Huhمشکل کارت گرافیک یا مشکل دیگه ای پیش نمیاد؟؟؟Huh
احتمالا گزینه ای بعنوان Save as Default در تنظیمات بایاس وجود داره که بصورت پیشفرض تنظیمات رو انجام میده.
اون گزینه رو انتخاب کنید شاید مشکل رفع شد.
به نظر من شما مشکل منبع تغذیه دارین. یه پاور دیگه برای امتحان کردن وصل کنید .. درضمن مشکل پاور بسیار ریسکی هست و ممکن اکثر قطعات رو از کار بندازه پس حتما از سالم بودن پاور مطمئن بشین
برای ریست کردن بایوس نرم افزاری اگه مادربورد گیگا باشه شما یه جدول دو ستونی و 6 سطری دارید
که ستون سمت راست دو گزینه ی load default... داره که هر دو رو بزنید
اگه مادربوردتون asus باشه که حس میکنم مال شما همینه صفحه ی تنظیمات به صورت سر برگ یا همون tab هست که اخرین سربرگ که مربوط به ذخیره و خروج هست یه گزینه داره set default... بزنید
برای سخت افزاری روی مادربورد
از طریق جامپر یا باتری اقدام به خالی کردن CMOS کنید
لینک مرجع