تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: سوال 104 معماری (کنکور IT92)
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
ممنون میشم اگر این سوال رو توضیح بدید.Huh
یه نظر من به یک کلاک نیاز داره
گزینه صحیح چیه ؟
گزینه 1
ولی آخه چرا؟!!
مگه در کلاک اول DR و داده پشته در رجیسترهای R1و R2 ذخیره نمیشوند و در کلاک دوم جمع آنها در پشته قرار بگیرد؟!!
خو پس میشه دو کلاک که!!!
(29 مرداد 1392 08:46 ب.ظ)msalehi1991 نوشته شده توسط: [ -> ]گزینه ۱
ولی آخه چرا؟!!
مگه در کلاک اول DR و داده پشته در رجیسترهای R1و R2 ذخیره نمیشوند و در کلاک دوم جمع آنها در پشته قرار بگیرد؟!!
خو پس میشه دو کلاک که!!!

حرف شما درسته و این تست خیلی تست چرتیه ! ولی خودش تاکید کرده که فقط عمل اجرا و نگفته عمل نوشتن هم انجام بشه.
(29 مرداد 1392 10:29 ب.ظ)vojoudi نوشته شده توسط: [ -> ]
ولی آخه چرا؟!!
خو پس میشه دو کلاک که!!!

حرف شما درسته و این تست خیلی تست چرتیه ! ولی خودش تاکید کرده که فقط عمل اجرا و نگفته عمل نوشتن هم انجام بشه.

خو میشه منظور از اجرا رو کل سیکل اجرای دستورالعمل در نظر گرفت!
یعنی ابتدا دستور Fetchمیشه بعد Decodeبعدم Execute . چیزی که من فهمیدم اینه که Fetchوdecode رو بیخیال شیم و فقط سیکل execute رو در نظر بگیریم که اینطوری میشه همون 2 تا کلاک!!
ولی اگه منظور از executeمنظور شما باشه که دیگه گزینه 1 درسته!!!!

[attachment=12447]
این سوال کنکور ۸۴!
جوابش گزینه ۳ میشه! یعنی طراح علاوه بر سیکل Execute دستورات Fetch و Decode رو هم حساب کرده!

[attachment=12448]
اینم سوال کنکور 77!
جوابش گزینه 4 میشه! یعنی طراح فقط سیکل اجرا رو در نظر گرفته!

اونم از کنکور امسال که فقط عمل جمع کردن رو حساب کرده!!! :|

الان واقعا تکلیف چیه؟؟؟!!!!Angry
(29 مرداد 1392 10:29 ب.ظ)vojoudi نوشته شده توسط: [ -> ]
ولی آخه چرا؟!!
خو پس میشه دو کلاک که!!!

آوردن اطلاعات تو رجیستر ها و نوشتن نتیجه توی پشته پس جز کجای عملیاته؟؟
خدایی حس نمیکنبن سر کاریم؟ هر جوری ما فکر کنیم طراح ی جور دیگه فکر میکنه!!!!!
من راجع به جواب این سؤال چیزی نمیدونم، فقط یهو توجهم جلب شد، آخه سنجش تو پاسخ نامه نهایی که من دارم، زده 4 کلاک میخواد، من این تستارو نمیزنم، گفتم فقط بگم، شاید پاسخنامتون غلطه، شایدم مال من غلطه Smile
(14 بهمن 1392 12:05 ب.ظ)minami نوشته شده توسط: [ -> ]من راجع به جواب این سؤال چیزی نمیدونم، فقط یهو توجهم جلب شد، آخه سنجش تو پاسخ نامه نهایی که من دارم، زده ۴ کلاک میخواد، من این تستارو نمیزنم، گفتم فقط بگم، شاید پاسخنامتون غلطه، شایدم مال من غلطه Smile

نه کلید سنجش زده 1 ولی خداییش این دیگه غلطه
لینک مرجع