تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: script
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
من میخوام یه اسکریپت تو فدورا بتویسم کسی هست بهم کمک کنه؟
shell programming?
فعلا بگو این اسکریپت قرار چیکار بکنه؟
آره فکر کنم همون shell programming
من موقع تست گرفتن باید چندین صفحه رو باز کنم و از طریق remote سرورهایی رو start کنم و برم داخل mysql ام تغییراتی بدم و درون dns ام تغییراتی بدم و ...

شبیه همین ها
(02 مهر 1391 09:23 ب.ظ)mamani نوشته شده توسط: [ -> ]آره فکر کنم همون shell programming
من موقع تست گرفتن باید چندین صفحه رو باز کنم و از طریق remote سرورهایی رو start کنم و برم داخل mysql ام تغییراتی بدم و درون dns ام تغییراتی بدم و ...

شبیه همین ها

این که کلی کار شد. دقیقا باید چیکار کنه؟ چه صفحه‌ای رو باز کنید؟ چه سرورهایی رو استارت کنید؟ و سه نقطه. احساس می‌کنم خودتون دقیقا نمیدونید این برنامه باید چیکار کنه.
خودم میدونم اما چون اصول برنامه نویسی اش رو نمیدونم نمیتونم توضیح بدم
سرورهایی دارم مثلا به نام scscf با IP 172.17.8.26 که توسط دستوری از طریق command prompt اجرا میکنم و چه چیزایی شبیه همین
همون دستوراتی که داخل command prompt لینوکس می نویسید را به ترتیب توی یک فایل متنی بنویسید(مثل batch فایلهای ویندوز هست با امکانات بیشتری - یا Windows PowerShell)
سپس برای قابل اجرا بودن فایل متنی که نوشته اید:
کد:
chmod +x filename
برای اجرا
کد:
./filename

(البته لینوکس تعداد زیادی پوسته دارد ولی معمولا پیشفرض آن bash است برای کاربردهای عادی هم تفاوت های چندانی با هم ندارند)
(09 مهر 1391 02:41 ب.ظ)a.hooshmand نوشته شده توسط: [ -> ]همون دستوراتی که داخل command prompt لینوکس می نویسید را به ترتیب توی یک فایل متنی بنویسید(مثل batch فایلهای ویندوز هست با امکانات بیشتری - یا Windows PowerShell)
سپس برای قابل اجرا بودن فایل متنی که نوشته اید:
کد:
chmod +x filename
برای اجرا
کد:
./filename

(البته لینوکس تعداد زیادی پوسته دارد ولی معمولا پیشفرض آن bash است برای کاربردهای عادی هم تفاوت های چندانی با هم ندارند)

من متوجه منظورتون نشدم
بزارین بیشتر توضیح بدم
من چندتا سرور دارم
اولی روی سیستمی با IP 172.17.8.22
دومی روی سیستمی با IP 172.17.8.23
سومی روی سیستمی با IP 172.17.8.24
و من با سیستم با 172.17.8.25 IP کار میکنم
توسط صفحه command های جدا از طریق صفحه خودم با ssh root@IP به هر کدام وارد شده و دستور cd وارد پوشه مورد نظر میشم
و در این پوشه یک فایل اجرایی هست که با filename /. اجرا میکنم
هر بار که سیستم restart میشه باید این مراحل را تکرار کنم
حالا میخوام بدونم روشی هست که مثلا کدی نوشته بشه که هر بار نخواهم اینها رو تکرار کنم؟
مرسی
(09 مهر 1391 06:21 ب.ظ)mamani نوشته شده توسط: [ -> ]من متوجه منظورتون نشدم
بزارین بیشتر توضیح بدم
من چندتا سرور دارم
اولی روی سیستمی با IP 172.17.8.22
دومی روی سیستمی با IP 172.17.8.23
سومی روی سیستمی با IP 172.17.8.24
و من با سیستم با ۱۷۲/۱۷/۸/۲۵ IP کار میکنم
توسط صفحه command های جدا از طریق صفحه خودم با ssh root@IP به هر کدام وارد شده و دستور cd وارد پوشه مورد نظر میشم
و در این پوشه یک فایل اجرایی هست که با filename /. اجرا میکنم
هر بار که سیستم restart میشه باید این مراحل را تکرار کنم
حالا میخوام بدونم روشی هست که مثلا کدی نوشته بشه که هر بار نخواهم اینها رو تکرار کنم؟
مرسی
نوشتن یک شل اسکریپت که این کارهارو به صورت خودکار انجام بده کار ساده‌ای هستش منتها مشکل اینه که من چیزی از نوشتن شل اسکریپت یادم نمونده. شما کافیه این سوالتون رو تو یه فروم مرتبط با گنو/لینوکس بپرسید تا تو ۳ شماره اسکریپت رو برای شما بنویسن.
کسی هست این تمرین که مربوط به shell programming هست رو بلد باشه؟
اسکریپتی که با اجرای آن ابتدا صفحه ترمینال پاک شود.سپس پیغام وارد کردن نام کاربری نمایش داده شود.با وارد شدن نام کاربری مشخص نماید آیا کاربری با چنین نام کاربری وجود دارد یا نه.اگر وجود نداشت و یا رمز مربوط به نام کاربری وارد شده اشتباه بود مجددا صفحه پاک شده و روند فوق تکرار شود.اگر نام کاربری و رمز آن درست بود کاربر با آن نام لاگین کرده و بتواند دستورات خود را اجرا نماید.هرگاه کاربر دستور exit را وارد کرد و یا کلیدهای ترکیبی Ctrl+D را فشرد مجددا صفحه پاک شده و روند ابتدای تمرین تکرار شود.این اسکریپت زمانی خاتمه می یابد که در حالت وارد کردن نام کاربری باشیم و کلید Ctrl+C را بفشاریم یعنی سیگنال توقف ارسال شود.
لینک مرجع