زمان کنونی: ۱۹ خرداد ۱۴۰۳, ۰۹:۱۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

طرح سنجش برای کنکور دکتری ۹۲/ احتمال برگزاری زودهنگام آزمون(۵/۹۱)

ارسال:
۲۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۴:۱۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ مرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۵۴ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
طرح سنجش برای کنکور دکتری ۹۲/ احتمال برگزاری زودهنگام آزمون(۵/۹۱)
سرپرست سازمان سنجش با اشاره به امکان بازبینی آیین نامه پذیرش دانشجوی دکتری گفت: پیشنهاد سازمان سنجش این است که با توجه به تخصصی شدن آزمون دکتری، آزمون سال ۹۲ در سال ۹۱ برگزار شود تا دانشگاه ها فرصت بیشتری برای انجام مصاحبه داشته باشند.

دکتر ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: اینکه در آیین نامه گفته شده بود آزمون دکتری دوبار در سال برگزار شود، زمانی قابل اعمال بود که این آزمون به صورت عمومی انجام می شد.

وی افزود: پیش از این آزمون نیمه متمرکز دکتری که برای اولین بار در سال ۹۰ برگزار شد، آزمون GRE یا عمومی بود اما در حال حاضر آزمون به صورت اختصاصی طراحی می شود. در حال حاضر ۱۳۰ رشته در کارشناسی ارشد وجود دارد اما ۲۸۵ رشته تخصصی در دکتری داریم که همین موضوع حجم آن را بیشتر می کند.

خدایی اظهار داشت: اکنون مشکل اجرایی در آزمون دکتری این است که به دلیل اینکه آزمون در فروردین برگزار می شود، زمان مصاحبه با زمان تعطیلی دانشگاهها همزمان است.

وی گفت: ممکن است سازمان سنجش پیشنهاد دهد که آزمون دکتری سال ۹۲ در سال ۹۱ برگزار شود تا دانشگاهها برای مصاحبه های با کیفیت بهتر فرصت داشته باشند.
سرپرست سازمان سنجش آموزش کشور گفت: آیین نامه آزمون دکتری هم با توجه به این تغییرات مورد بازبینی قرار می گیرد. چرا که از نظر اجرایی با توجه به اینکه آزمون تخصصی شده و ۱۵۰۰ درس داریم، ظرفیت اجرایی آن بسیار سخت است که تجدیدنظر آیین نامه هم می تواند کمک کند.

به گزارش مهر، آیین نامه آزمون‌های نیمه متمرکز ورودی دوره دکتری در ۸ ماده و ۶ تبصره تنظیم و در تاریخ ۸/۸/۸۹ به تصویب وزیر علوم، تحقیقات و فناوری رسید و از آن تاریخ ابلاغ شد. در ماده ۸ آیین نامه تاکید شده است که این آیین نامه به صورت آزمایشی دو سال اجرا خواهد شد و مورد ارزیابی مجدد قرار خواهد گرفت.

منبع : خبرگزاری مهر
پ.ن: داوطلبان عزیز دکترا ،دوباره تا سال دیگه همین موقع سازمان سنجش هر روز یه ساز جدید میزنهBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: Potential , a.hooshmand , esi , robot2050 , انرژی مثبت , saba_1984
ارسال:
۰۱ مرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۱۹ ق.ظ
سرپرست سازمان سنجش به ایسنا خبر داد: احتمال تغییر زمان برگزاری آزمون دکتری
ابراهیم خدایی در گفت‌‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه برگزاری آزمون دکتری در زمان فعلی یعنی اواخر فروردین ماه زمان مناسبی نیست، اظهارکرد: از آنجا که با روند فعلی، دانشگاه‌ها فرصت لازم برای انجام مصاحبه از مجازین آزمون دکتری و اعلام نتایج را ندارند، امکان دارد زمان برگزاری آزمون دکتری از سال آینده به پیش از پایان سال یعنی محدوده‌ زمانی اواخر دی ماه تا اوایل اسفند ماه موکول شود.
...........
خدایی در خاتمه خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط و مسایل مطرح شده، پیشنهاد شده است که آیین‌نامه برگزاری آزمون دکتری مورد بازنگری قرار گیرد که این بازنگری شامل مواد امتحانی، زمان امتحان، برگزاری آزمون و غیره است.

خبرگزاری ایسنا
۱/۵/۹۱

پ.ن : البته خبر رو دوستان گذاشته بودن فقط چون تاریخ رو تا حدودی اعلام کرده بود بخشی از خبر رو اوردم. البته تا زمان برگزاری ممکنه تغییر کنهBig GrinBig Grin

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: equilibrium
ارسال:
۰۲ مرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۲۹ ب.ظ
طرح سنجش برای کنکور دکتری ۹۲/ احتمال برگزاری زودهنگام آزمون
در رابطه با منابع که ممکنه تغییر کنه من فکر میکنم برای گرایش نرم افزار درس ساختمان داده همچنان وجود داشته باشه. اگه قرار باشه که دیماه برگزار بشه باید زودتر منابع رو معرفی کنند. اما دوستانی که برای نرم افزار تلاش میکنند من به احتمال ۷۰ درصد درس ساختمان داده رو فکر میکنم جز منابع باشه و از اونجایی که فرصت ندارند اینهمه درس رو تا اون موقع مورد بررسی قرار بدهند پیشنهاد میکنم روی سوالهای چند سال اخیر کنکور ارشد این درس متمرکز بشید. چون کنکور دکتری ۹۱ بیشتر سوالها تکراری بود.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: equilibrium
ارسال:
۱۲ مرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۲۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ مرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۳۰ ب.ظ، توسط Potential.)
طرح سنجش برای کنکور دکتری ۹۲/ احتمال برگزاری زودهنگام آزمون
مثل اینکه کنکور دکتری ۹۲ قراره ۱۸ اسفند ۹۱ برگزار بشه ... منبع: ناشناس
انرژی مثبت، در تاریخ ۱۲ مرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۳۰ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

فعلا تا زمانی که منابع معتبر خبری در این باره اعلام نکردند بهتره که نظری داده نشه

"Many of life 's failures are people who did not realize how close they are to success when they gave up "
۰
۰
ارسال:
۱۲ مرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۱۳ ب.ظ
RE: طرح سنجش برای کنکور دکتری ۹۲/ احتمال برگزاری زودهنگام آزمون
من از
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
دیدم... به نظر معتبر میاد

"Many of life 's failures are people who did not realize how close they are to success when they gave up "
۰
۰
ارسال:
۱۲ مرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۵۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ مرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۰۰ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
RE: طرح سنجش برای کنکور دکتری ۹۲/ احتمال برگزاری زودهنگام آزمون
(۱۲ مرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۱۳ ب.ظ)Potential نوشته شده توسط:  من از
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
دیدم... به نظر معتبر میاد
ممنون خب در این موارد خبر رو بذارید با ذکر مرجع Smile البته در اینجا از خبرگزاری ایرنا نقل قول کرده من نتونستم در سایت خبرگزاری ایرنا این خبر رو پیدا کنم دوستان اگه پیدا کردند بذارن ممنون

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Potential

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست معرفی کتاب استعداد تحصیلی خوب برای دکتری Eng_Sara ۱۱ ۱۹,۸۴۹ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  جزوه برای دکتری IT Fariba071 ۲ ۲,۰۶۸ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۰۵ ق.ظ
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۶,۰۸۳ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
Lightbulb مطالعه گروهی کارمندان برای کنکور ارشد ۱۴۰۳ deniz22 ۰ ۳۷۸ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: deniz22
  خواندن گروهی کنکور دکتری هوش ۹۹ Lootus ۹ ۸,۱۷۷ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۴۴۴ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  آزمون دکتری ۹۸ jntdst ۸۴ ۴۲,۹۵۲ ۱۸ دى ۱۴۰۱ ۰۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: farzane1400
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۷۰۲ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  دانلود حل المسائل A First Course in Mathematical Modeling, 5th Edition jazana ۱ ۳,۱۲۰ ۱۳ آبان ۱۴۰۱ ۰۱:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: مرجان فهمیده
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۴۳۶ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close