زمان کنونی: ۰۱ خرداد ۱۴۰۳, ۰۷:۱۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مبانی طراحی وب

ارسال: #۶۱
۲۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۸:۳۲ ب.ظ
مبانی طراحی وب
(۲۰ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۴۹ ب.ظ)hamid.adldoost نوشته شده توسط:  سلام دوباره

ببخشید بابت تاخیر. مدتی هست که شدیدا روی سه تا پروژه ی نسبتا بزرگ کار می کنم. این آدرس موقت یکیشون هست.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اگه دوستان نظر خاصی در موردش داشتن خوشحال میشم بشنوم. البته اینو بگم که خیلی خیلی ناقصه ! هنوز کار زیاد داره تا راه اندازی بشه!

موفق باشید.
ظاهرش که ساده است لینک هاش هم که کار نمی کنند ولی در کل قالبش مناسب همچین موضوعی هست، موفق باشید
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: hamid.adldoost
ارسال: #۶۲
۲۳ تیر ۱۳۹۱, ۰۳:۳۹ ق.ظ
مبانی طراحی وب
سلام به همه دوستای خوبم و گلم - من نمیدونم اینا چه حسیه که نسبت به هم دارین ،این چه تاپیک هاییه که این اخرا داره رد و بدل میشه یک فرایند آموزشی خوب که حمید آقا شروع کرده تبدیل به یک کل کل کاملا شخصی شده
ببینید ایراد گرفتن بدترین کاره(البته منظورم انتقاد نیست) !!!! اگر از فعالیتی که یک نفر شروع کرده کسی اومد و ایرادی گرفت و یا خواست مهرات خودش رو به رخ بکشه طرف مقابل کاملا رمقش و انرژیش گرفته میشه این از نشانه های حسادت هست
تاپیک رو همینطور پر انرژی بدون وارد کردن هیچ ایرادی از یکدیگه ادامه بدید منم این کنار به شخصه استفاده می کنم
حمید آقا ادامه بدید خیلی خوبه

منم آن بیدل شیدا و غمش هست هویدا به دو چشمان همیشه تر
و پیداست درون دلم آشوب و چه رسواست، دریغا...
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: hamid.adldoost , saiedattar , ati314 , aydingol
ارسال: #۶۳
۲۳ تیر ۱۳۹۱, ۰۹:۵۹ ق.ظ
مبانی طراحی وب
والا تا جایی که یادمه همیشه از اقا حمید تشکر کردم و خواهش داشتم که روند کارشون رو ادامه بدن !!! ما هم بی صبرانه منتظر ادامه آموزش هاتون با سبک خودتون هستیم ...

هر کسی از ظن خود شد یار من
از درون من نجست اسرار من
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: zeinab , hamid.adldoost
ارسال: #۶۴
۲۳ تیر ۱۳۹۱, ۰۸:۰۳ ب.ظ
RE: مبانی طراحی وب
سلام دوستان من امروز این تاپیکو پیدا کردم.از اول تا آخرشو خوندم.
خیلی خوبه.منم با آقا حمیدموافقم.
اگه هم کمکی از دستم براومد دریغ نمیکنم.من قصد دارم PHP رو شروع کنم.هنوز اول راهم.!!!Big Grin
بی صبرانه منتظر پست جدید آقا حمید هستم.Smile

برای همه آرزو ی موفقیت دارم.Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinCool

وَ مَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاس جَمِیعاً
وهرکس انسانى را ازمرگ رهائى بخشدچنان است که گوئى همه مردم را زنده کرده است.
سوره المائدة آیه۳۲

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mahbanoo313 , hamid.adldoost
ارسال: #۶۵
۲۴ تیر ۱۳۹۱, ۱۰:۵۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ تیر ۱۳۹۱ ۱۱:۰۳ ب.ظ، توسط hamid.adldoost.)
مبانی طراحی وب
با سلام مجدد خدمت دوستان عزیز

تو پست قبلی به شکل کلی html اشاره کردم و گفتم که هر تگ توی html شامل یک سری خصوصیت ها هست که ظاهرش رو تعیین می کنن. مثلا رنگ پشت زمینه (background-color) ، رنگ نوشته (color) ، فونت (font-family) ، عرض (width) ، ارتفاع (height) و ....
اما سازمان w3c تصمیم گرفت که یک سری صفحه های استاندارد برای تعیین خصوصیات المان های موجود در html در نظر بگیره ، که این صفحه ها stylesheet نام دارن. توی این صفحه ها ۳ دسته کلی از تعریف خصوصیات وجود داره. نوع اول برای تعیین المان های ذاتی html هست . به شکل زیر :
کد:
body
{
background-color : Gray;
font-family : tahoma;
direction : rtl;
}

با نوشتن این کد توی stylesheet و پیوند دادن این stylesheet با هر صفحه html ، قسمت body اون صفحه به شکل خصوصیت های گفته شده در میاد.(یعنی دارای پشت زمینه ی خاکستری ، فونت نوشته های tahoma و سمت نوشته ها از راست به چپ خواهد بود)
این طرز نوشتن برای تمام المان های html وجود داره ، یعنی مثلا اگه برای تگ <p> این خصوصیت ها رو تنظیم کنیم ، تمام پاراگراف های صفحه به این شکل در میاد.

نوع دوم ، تعیین یک دسته کلی از خصوصیت ها در قالب یک کلاس هست که میشه اون کلاس رو به هر تگی توی html نسبت داد. این نوع تعریف با یک نقطه در اول اسم کلاس شروع میشه. مثلا
کد:
.mystyle
{
width : 200px;
height : 100px;
margin-left : 20px;
text-align : center;
background-color : Navy;
}
این دسته کلی از خصوصیت ها از این به بعد با اسم mystyle شناخته میشه و به هر المانی نسبت داده بشه ، اون المان از این خصوصیت ها پیروی می کنه. (یعنی ، عرض اون ۲۰۰ پیکسل میشه و ارتفاش ۱۰۰ پیکسل ، فاصله از المان سمت چپ ، ۲۰ پیکسل ، نوشته های وسط چین و رنگ پشت زمینه ی آبی تیره )
برای نسبت دادن این کلاس به هر المان باید اسم اینو توی خاصیت class برای اون المان نوشت. مثلا :
کد:
<p class="mystyle" >
نوع سوم این خاصیت ها برای نسبت دادن مستقیم یک سری ویژگی ها به فقط یک شیء استفاده میشه. هر المان توی html دارای یک id منحصر به فرد هست. توی صفحه stylesheet میشه مستقیما به این شکل ویژگی ها رو به اون المان نسبت داد:
کد:
#id5
{
width : 300px;
background-image : path;
background-position : top center;
background-repeat : no-repeat;
}
و این ویژگی ها به المان id5 نسبت داده میشه.

پس از این که این کد ها داخل یک Stylesheet نوشته شد (یعنی یک صفحه با پسوند : css) اون صفحه با قرار دادن کد زیر در قسمت head به یک صفحه html نسبت داده میشه :
کد:
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="stylesheetpath" />
در پست بعدی ، بخش های دیگری از مفاهیم css رو مطرح می کنم .
منتظر نظرات شما دوستان عزیز هستم.
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mahbanoo313 , marzieh , M.Amin.M , javadjj , maedeh , shany
ارسال: #۶۶
۲۴ تیر ۱۳۹۱, ۱۱:۴۰ ب.ظ
مبانی طراحی وب
واقعااااااااااااااااااااااااااااااااااا ممنونمممممممممممممممممم . خیلی خوب توضیح دادین . من همیشه با سی اس اس مشکل داشتم الان ارتباطش رو خوب فهمیدم . سپااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااس

هر کسی از ظن خود شد یار من
از درون من نجست اسرار من
۰
۰
ارسال: #۶۷
۲۵ تیر ۱۳۹۱, ۰۲:۲۸ ب.ظ
ممنون خیلی خوب بود!!!
منتظر پست بعدیتون هستم!!!TongueBig Grin

وَ مَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاس جَمِیعاً
وهرکس انسانى را ازمرگ رهائى بخشدچنان است که گوئى همه مردم را زنده کرده است.
سوره المائدة آیه۳۲

۰
۰
ارسال: #۶۸
۲۸ تیر ۱۳۹۱, ۱۰:۳۹ ب.ظ
دوره ۴۰ ساعته آموزش مبانی طراحی وب و ASP.NET

ارومیه - خیابان شهید دکتر بهشتی - خیابان منصور افشار - مرکز رشد دانشگاه ارومیه - ساختمان جهاد دانشگاهی - طبفه دوم - شرکت سان

۰۹۱۴۳۴۷۱۸۹۹
۰۴۴۱-۳۴۴۰۷۸۷

[تصویر:  112267_1_1379090941.png]
۰
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mahbanoo313
ارسال: #۶۹
۳۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۸:۲۹ ب.ظ
مبانی طراحی وب
با سلام
برای دوستانی که دنبال یادگیری طراحی وب وبه نوعی HTML هستند یک راه ساده برای این که یک صفحه اینترنتی دم دستتون باشه وبدونید چط.ر طراحی شده وبا تغییر روش چه شکلی میشه میتونید از یه کلیک راست ساده استفاده کنید.....
روی گوگل کروم که کلیک راست رو بزنید گزینه inspect element روبزنید وخیلی راحت میتونید صفحه رو تغییر بدید که برای شروع خوبه
من که جیمیل رو برای سر گرمی ;-) کداش رو تغییر دادم....برا گذراندن وقت خوب بود.....:-))

ازاین آدمهادلگیر نشو،نیش زدن طبیعت آنهاست..../سالهاست به هوای بارانی می گویند خراب!......
۰
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mahbanoo313 , zeinab , hamid.adldoost
ارسال: #۷۰
۰۵ مرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۰۵ ق.ظ
سلام
بابت تاخیر به وجود اومده عذر خواهی می کنم.
بحث رو ادامه میدیم با ادامه مبحث CSS. گفتیم که css برای جدا کردن صفات المان ها از المان ها استفاده میشه و این خصوصیت ها توی صفحاتی با پسوند .css نوشته میشه.
اما نکته دیگه اینه که همین کد های css رو میشه داخل خود صفحات html هم نوشت. یعنی توی قسمت head و داخل تگ style.
به عنوان مثال :
کد:
<html>
    <head>
          <title>my page</title>
           <style type="text/css">
                .myStyle
                 {
                     color:blue;
                     font-size:small;
                     font-family:tahoma;
                  }
             </style>
      </head>
      <body>
              <p class="myStyle">
                    This is my paragraph</p>
       </body>
</html>
این کد یه پاراگراف رو نشون میده که از استایل myStyle پیروی می کنه.

روش دیگه هم اینه که همین استایل رو مستقیما داخل تگ پاراگراف بنویسیم. یعنی به این شکل :
کد:
<html>
   <head>
         <title>my page</title>
   </head>
   <body>
         <p style="color:blue; font-size:small; font-family:tahoma;">
          This is my paragraph </p>
   </body>
</html>

امیدوارم ادامه بحث رو بتونم اینبار زودتر بنویسم.
موفق باشید.
منتظر نظرات شما هستم.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mahbanoo313 , zeinab , M.Amin.M , shany
ارسال: #۷۱
۰۶ مرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۰۳ ق.ظ
مبانی طراحی وب
چه جوری این فایلی رو که تو این اکسپرسشن ایجاد می کنیم رو ببریم تو ویژوال استدیو اصلا می شه یا نه؟
۰
۰
ارسال: #۷۲
۰۷ مرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۴۴ ق.ظ
مبانی طراحی وب
بچه ها کمک می خوام در حد المپیک
):۱من باید آدرسهای مستر پیج هامو بزارم تو sql اما نمی دونم چه جوری آدرس نسبیشونو پیدا کنم
۲:باید قبل از لود صفحه با توجه به انتخاب قبلی یه مسترپیج بیاد اینم بلد نیستم کل امروزم رفت واسه اینا
۰
۰
ارسال: #۷۳
۰۷ مرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۰۷ ب.ظ
مبانی طراحی وب
فقط برای اطلاع دوستانی مثل خودم که چیزی از طراحی صفحات وب نمیدونستن و میخوان شروع به یادگیری کنند..
من توی ۱ ماه گذشته..html,css,java script رو کاملا و به صورت حرفه ای یاد گرفتم....الانم میخوام php رو شروع کنم...قبل از اینها فکر میکردم با یادگیری اینها که اتفاقا خیلی هم آسون بودند میتونم یه سایت رو طراحی کنم..اما الان به این نتیجه رسیدم که نه...سخت در اشتباه بودم...همه اینها لازمه اما کافی نیست...اصل قضیه اون طرح اولیه است که اگه بخواید یه سایت رو به تنهایی طراحی کنید باید فوتوشاپ و فلش هم برید یاد بگیرید...تازه بعدشم باید توی خودتون بگردید ببینید آدم خوش سلیقه ای هستید یا نه...اصلا من کم کم دارم به این نتیجه میرسم که این کار بیشتر از اینکه علم باشه..هنره....
من یکی که توی خودم نمیبینم این طراحی ها رو...شما اگه میبینید حتما شروع کنید...که خیلی کار باحالیه..

Real education must ultimately be limited to men who insist on knowing, the rest is mere sheep-herding
Erza Pound
۰
۰
ارسال: #۷۴
۰۷ مرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۰۳ ب.ظ
(۰۷ مرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۴۴ ق.ظ)marjan_gh نوشته شده توسط:  بچه ها کمک می خوام در حد المپیک
):۱من باید آدرسهای مستر پیج هامو بزارم تو sql اما نمی دونم چه جوری آدرس نسبیشونو پیدا کنم
۲:باید قبل از لود صفحه با توجه به انتخاب قبلی یه مسترپیج بیاد اینم بلد نیستم کل امروزم رفت واسه اینا
اگه لطف کنی یه کم بیشتر توضیح بدی که دقیقا می خوای چیکار کنی و اصلا به چه هدفی می خوای این کار ها رو انجام بدی شاید بتونم کمکت کنم
۰
۰
ارسال: #۷۵
۰۸ مرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۳۱ ق.ظ
(۰۷ مرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۰۷ ب.ظ)arixooo نوشته شده توسط:  فقط برای اطلاع دوستانی مثل خودم که چیزی از طراحی صفحات وب نمیدونستن و میخوان شروع به یادگیری کنند..
من توی ۱ ماه گذشته..html,css,java script رو کاملا و به صورت حرفه ای یاد گرفتم....الانم میخوام php رو شروع کنم...قبل از اینها فکر میکردم با یادگیری اینها که اتفاقا خیلی هم آسون بودند میتونم یه سایت رو طراحی کنم..اما الان به این نتیجه رسیدم که نه...سخت در اشتباه بودم...همه اینها لازمه اما کافی نیست...اصل قضیه اون طرح اولیه است که اگه بخواید یه سایت رو به تنهایی طراحی کنید باید فوتوشاپ و فلش هم برید یاد بگیرید...تازه بعدشم باید توی خودتون بگردید ببینید آدم خوش سلیقه ای هستید یا نه...اصلا من کم کم دارم به این نتیجه میرسم که این کار بیشتر از اینکه علم باشه..هنره....
من یکی که توی خودم نمیبینم این طراحی ها رو...شما اگه میبینید حتما شروع کنید...که خیلی کار باحالیه..

سلام
خوبی دوست عزیز؟ خوشحالم که داری به جمع طراحان وب می پیوندی. اما یه توصیه می کنم. دور php یه خط قرمز خیلیی پررنگ بکش! دوران php برای سایت های عادی دیگه به پایان رسیده! اگه می بینین facebook یا yahoo با php هستن معنیش این نیست که حتما php خیلی بهتره! بلکه واقعیت اینه که شرکت های بزرگ مثل facebook از یه php منحصر به فرد و بهینه سازی شده برای خودشون دارن استفاده می کنن! php یه آش شعله قلم کاره که هیچ کاری توش به صورت مدون و حرفه ای پیش بینی نشده ! فقط ترکیب c هست با وب !
دنیای آینده وب بین ۳ تا تکنولوژی خیلی بزرگ داره تقسیم میشه! دات نت ، جاوا و پایتون ! البته فعلا اینا هستن! هرچند زبان های دیگه ای هم دارن کم کم بزرگ میشن اما فاصله این سه تا و مخصوصا جاوا و دات نت با بقیه داره نجومی میشه! دات نت هم که من خودم کار کردم چون اپن سورس نیست تنها شرکتی که می تونه توسعه اش بده خود ماکروسافت هست و متاسفانه داره با لرزه های شدیدی مواجه میشه مثل سیلورلایت که به شکست محکوم شد ! اگه می خوای شروع کنی ، چیزی رو شروع کن که آینده داره نه گذشته !
php گذشته ی خیلی موفقی داشته ! اما آینده مال تکنولوژی های تحت پلتفورم هست. مثل جاوا و دات نت. و به نظر من بیشتر جاوا چون به شدت با اندروید هم داره ترکیب میشه و حتما می دونین که اندروید داره دنیا رو میگیره و پیش بینی میشه به زودی محبوبیتش به بالای ۸۰ درصد برسه! این یعنی جاوا هر روز بهتر از دیروز ! (دینگ دینگ ، صاایران!) جاوا هم برای تکنولوژی های تحت وب گزینه های زیادی داره ارائه میده ! اما جدیدا JSF داره به شدت همه رو جذب می کنه و توی آمار های محبوبیت داره از همه سبقت می گیره ضمنا به شدت با آژاکس هماهنگه و کنترل های خیلی خیلی خیلی عالی داره براش ساخته میشه ! چیزایی که توی زبان های دیگه یه رویا هست توی JSF مثل خوردن آب شده ! (حتما یه سر به سایت PrimeFaces بزن تا ببینی چی میگم!) پس اگه به توصیه ی من گوش می کنی برای شروع برو سراغ JSF . ضمنا JSF ذاتا از معماری MVC استفاده می کنه و این یعنی یه پله از همه تکنولوژی های دیگه بالاتره ! (بماند که php اصلا این چیزا حالیش نمیشه!) من که الان ۴ ساله دارم از ASP.net استفاده می کنم دارم شیفت میدم رویJSF. بهر حال بازم با بقیه مشورت کن.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: arixooo , fa_karoon , frg_2009 , M.Amin.M , shany

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  [دانلود] ویس و جزوه ی طراحی الگوریتم سیدجوادی هاتف ۳۳ ۴۱,۸۱۱ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  طراحی ui/ux kimiya1234 ۲ ۲,۱۱۵ ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: farsamw
  پکیج آموزشی طراحی وب + فارسی سازی وردپرس + سئو Happiness.72 ۶ ۶,۴۲۹ ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: saqarmoshtaq
  طراحی یک سیستم عامل (از صفر) sina4everafter ۱۲ ۱۵,۸۹۰ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: nahalmomen2007@yahoo.com
  طراحی سایت ریسپانسیو wikidemy1 ۰ ۱,۶۸۹ ۱۳ دى ۱۳۹۹ ۰۴:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: wikidemy1
  طراحی الگوریتم ها amir.m5560@gmail.com ۰ ۱,۵۵۲ ۳۰ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: amir.m5560@gmail.com
  طراحی الگوریتم ها amir.m5560@gmail.com ۰ ۱,۴۰۱ ۳۰ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: amir.m5560@gmail.com
  مجموعه تمارین و سوالات امتحانی درس طراحی الگوریتم دانشگاه MIT (سال ۲۰۰۰-۲۰۱۲) Farid_Feyzi ۵ ۷,۳۷۲ ۳۰ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: s-taheri
  [دانلود]کتاب مبانی ریاضی دکتر ابراهیمی و دکتر محمودی از دانشگاه شهید بهشتی انرژی مثبت ۶ ۱۷,۲۳۷ ۰۵ مهر ۱۳۹۹ ۰۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: sayeh.na
  برای آموزش مبانی برنامه نویسی چکار کنیم؟ elecomco ۰ ۲,۳۴۹ ۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: elecomco

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close