زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۲۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چه مواقعی از DFSو BFS استفاده می شود؟

ارسال:

پشتکار پرسیده:

چه مواقعی از DFSو BFS استفاده می شود؟

دوستان کسی میدونه در چه مواقعی از DFS و در چه مواقعی از BFS استفاده می شه؟
و اینکه اگر وزن همه یالهای گراف یکسان باشه کدوم پیمایش بهتره؟ چرا؟
اگر گراف با وزن منفی داشته باشیم چی؟
مرسی

۳
ارسال:

marzieh پاسخ داده:

پیمایش DFS, BFS

در گراف های بدون وزن( یا گرافی که تمام یال‌ها وزن واحدی دارند )از جستجوی BFS استفاده می شود
البته در مورد یافتن درخت پوشای پرایم‌،
در الگوریتم دایکسترا
و برای یافتن کوتاهترین مسیر ار یک راس به راس دیگر هم از این جستجو استفاده می شود

۲
ارسال:

homa پاسخ داده:

RE: پیمایش DFS, BFS

(۲۵ بهمن ۱۳۹۰ ۰۴:۵۷ ب.ظ)پشتکار نوشته شده توسط:  دوستان کسی میدونه در چه مواقعی از DFS و در چه مواقعی از BFS استفاده می شه؟
مرسی

وقتی بخوایم کمترین تعدا یال بین یک راس تا بقیه‌ی رئوس رو پیدار کنیم(به طور کلی وقتی وزن همه یکسان باشه این تعدا دیال میشه کوتاهترین مسیر) از BFS استفاده میکنیم

اگه بخوایم وجود حداقل یک دور رو در گراف تشخیص بدیم از DFS استفاده میکنیم

ارسال:

پشتکار پاسخ داده:

(۲۶ بهمن ۱۳۹۰ ۱۰:۴۵ ق.ظ)homa نوشته شده توسط:  
(25 بهمن ۱۳۹۰ ۰۴:۵۷ ب.ظ)پشتکار نوشته شده توسط:  دوستان کسی میدونه در چه مواقعی از DFS و در چه مواقعی از BFS استفاده می شه؟
مرسی

وقتی بخوایم کمترین تعدا یال بین یک راس تا بقیه‌ی رئوس رو پیدار کنیم(به طور کلی وقتی وزن همه یکسان باشه این تعدا دیال میشه کوتاهترین مسیر) از BFS استفاده میکنیم

خیلی ممنونم که جواب دادید
میشه بگید این نکات رو از کجا بدست آوردید؟
متشکرم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

zeinab پاسخ داده:

پیمایش DFS, BFS

اگر وزن همه یال‌ها یکسان باشه BFS بهتره . وقتی عمق گراف زیاد باشه BFS بهتره دیگه!!

۰
ارسال:

atharrashno پاسخ داده:

پیمایش DFS, BFS

(۲۶ بهمن ۱۳۹۰ ۱۰:۴۵ ق.ظ)homa نوشته شده توسط:  
(25 بهمن ۱۳۹۰ ۰۴:۵۷ ب.ظ)پشتکار نوشته شده توسط:  دوستان کسی میدونه در چه مواقعی از DFS و در چه مواقعی از BFS استفاده می شه؟
مرسی

ایا____________ همیشه _____میشه کوتاه ترین مسیر را درگراف جهت دار با عمقی پیدا کرد؟
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

ارسال:

homa پاسخ داده:

نقل قول: ایا____________ همیشه _____میشه کوتاه ترین مسیر را درگراف جهت دار با عمقی پیدا کرد؟

کوتاهترین رو با عمقی نمیتونین پیدا کنین!!!

ولی با سطحی میشه[/quote]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

fatima1537 پاسخ داده:

پیمایش DFS, BFS

(۲۶ بهمن ۱۳۹۰ ۰۱:۳۲ ب.ظ)پشتکار نوشته شده توسط:  میشه بگید این نکات رو از کجا بدست آوردید؟
من جلد اول CLRS رو دارم که توی اون چیزی راجع به گراف نیست ولی توی کتاب گسسته یوسفی-فصل گراف- یه چیزهای خلاصه ای گفته و کتاب طراحی الگوریتم سپاهان هم توضیحات بیشتری با مثال داده.کتاب ساختمان داده هورویتز هم توضیح داده
(۲۶ بهمن ۱۳۹۰ ۰۳:۲۵ ب.ظ)atharrashno نوشته شده توسط:  مطمئنید با سطحی میشه در گراف جهت دار کوتاه ترین پیدا کرد؟ هزینه همه یالها یکی نیست هاا وزن یالها هم صعودی نیست
من هم توی مطالبی که(سریع و نصفه نیمه)خوندم تنها راهی که دیدم همین بود.ولی گفته بود برای پیدا کردن دور تنها از روش عمقی(dfs) میشه رفت
درخت پوشای مینیمم هم از روشهای کروسکال و پریم .

ارسال:

atharrashno پاسخ داده:

(۲۶ بهمن ۱۳۹۰ ۰۳:۵۱ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  
(26 بهمن ۱۳۹۰ ۰۱:۳۲ ب.ظ)پشتکار نوشته شده توسط:  میشه بگید این نکات رو از کجا بدست آوردید؟
من جلد اول CLRS رو دارم که توی اون چیزی راجع به گراف نیست ولی توی کتاب گسسته یوسفی-فصل گراف- یه چیزهای خلاصه ای گفته و کتاب طراحی الگوریتم سپاهان هم توضیحات بیشتری با مثال داده.کتاب ساختمان داده هورویتز هم توضیح داده
(۲۶ بهمن ۱۳۹۰ ۰۳:۲۵ ب.ظ)atharrashno نوشته شده توسط:  مطمئنید با سطحی میشه در گراف جهت دار کوتاه ترین پیدا کرد؟ هزینه همه یالها یکی نیست هاا وزن یالها هم صعودی نیست
من هم توی مطالبی که(سریع و نصفه نیمه)خوندم تنها راهی که دیدم همین بود.ولی گفته بود برای پیدا کردن دور تنها از روش عمقی(dfs) میشه رفت
درخت پوشای مینیمم هم از روشهای کروسکال و پریم .

دوست من تنها راه سطحی نیست بلکه دکستری اصولا واسه این حرفه . مشکل من اینه که کجا گفته تو گراف جهت دار با وزن متفاوت میشه با پیمایش سطحی بهترین مسیر را پیدا کرد؟
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال: #۱۰

fatima1537 پاسخ داده:

پیمایش DFS, BFS

(۲۶ بهمن ۱۳۹۰ ۰۷:۴۹ ب.ظ)atharrashno نوشته شده توسط:  دوست من تنها راه سطحی نیست بلکه دکستری اصولا واسه این حرفه .
نه من منظورم بررسی وجود دور بود نه کوتاهترین مسیر

۰
ارسال: #۱۱

Masoud05 پاسخ داده:

ساده ترین راه برای بررسی وجود دور در گراف جهت دار الگوریتم dfs هست .

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  استفاده از پشته armiii ۰ ۹۴۹ ۰۳ دى ۱۴۰۰ ۱۲:۴۳ ق.ظ
آخرین ارسال: armiii
  فرصت استفاده از استعداد برای ورودی دکتری wskf ۳ ۳,۰۲۱ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۰۵:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: wskf
  کسی از صداگیر گوشی استفاده میکنه؟ pooyaa ۱۳ ۴۰,۹۱۲ ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ ۱۰:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: malihe.74
  پر استفاده ترین مدل های هواپیما در ایران abolfazlda ۱ ۲,۷۷۷ ۱۱ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  استفاده از کد جی کویری در PHP Roya2222 ۱ ۲,۱۵۵ ۱۹ مهر ۱۳۹۸ ۰۶:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Riemann
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۵ ۵,۰۷۳ ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ۰۶:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۰ ۱,۸۰۳ ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۴۹ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۰ ۱,۸۳۲ ۰۳ فروردین ۱۳۹۸ ۰۵:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  استفاده از استعداد درخشان برای دکتری siiib70 ۳ ۳,۷۹۴ ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: suraty
  اگر در مصاحبه ی برای قبولی دانشگاه رد بشویم چه می شود ؟(لطفا فوری راهنمایی کنید) sadjadt ۱ ۲,۷۵۳ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close