زمان کنونی: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۹:۴۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۲۳۸۰۶
۱۳ مهر ۱۳۹۴, ۰۲:۴۲ ق.ظ
دکتر محمود سریع القلم ؛ استاد علوم سیاسی - دانشگاه شهید بهشتی میانگین مردم ایرانی‌ تقریبا در مورد همه چیز و همه
کس اظهار نظر می‌کنند؛ که بعضاً با قاطعیت است.
عبارات من نمی‌دانم، من اطلاع ندارم، من به اندازه کافی اطلاع ندارم، من مطمئن نیستم، من باید سئوال کنم، من باید فکر کنم،
من شک دارم، من در این باره مطالعه نکرده‌ام، من این شخص را فقط یک بار دیده‌ام و نمی‌توانم در مورد او قضاوت کنم، من در مورد این فرد اطلاعات کافی ندارم، اجازه دهید من در این رابطه سکوت کنم، ...فردا پس از مطمئن شدن به شما خبر
می‌دهم، هنوز این مساله برای من پخته و سنجیده نیست و مشابه این عبارات در ادبیات عمومی ما، بسیار ضعیف است.
تصور کنید اگر بسیاری از ما این گونه با هم تعامل کنیم، چقدر کار قوه قضائیه کم می‌شود. چقدر زندگی ما اخلاقی‌تر می‌شود و

از منظر توسعه یافتگی چقدر جامعه تخصصی‌تر می‌شود. در چنین شرایطی، خبرنگار تلویزیون در مورد برنامه هسته‌ای، نظر راننده تاکسی را نخواهد پرسید. اقتصاد‌دانی که یک مقاله پزشکی را خوانده، خود‌درمانی نخواهد کرد و شیمی‌دانی که هر روز روزنامه‌ها را می‌خواند در مورد آینده اقتصاد ایران و وضعیت سیاسی چین اظهار نظر نخواهد کرد؛ چه سکوتی برقرار می‌شود! و همه به خود و مثبت و منفی برنامه‌های خود می‌پردازند و کمتر سراغ سر در‌آوردن از کارهای دیگران می‌روند؛ غیبت کم می‌شود و تهمت و توهین به حداقل می‌رسد.. یک دلیل ‌این که تولید ناخالص داخلی‌ آلمان بیش از دو برابر جمع تولید ناخالص داخلی ۵۵ کشور مسلمان است، این به خاطر تمرکز مردم به کار و فعالیت و کوشش‌های فردی است.

اتفاقا چون بسیاری از ما برای خود کم وقت می‌گذاریم و خود را کشف نمی‌کنیم، به بیرون از خودمان و توجه دیگران نیازمند می‌شویم. به همین دلیل، نمایش دادن در میان ما بسیار جاری و قدرتمند است، چون در مورد خود نمی‌توانیم پنجاه صفحه بنویسیم، از انتقاد حتی انتقادی ملایم، خشمگین می‌شویم،
چون احساسی بار می‌آییم و بنابر‌این ضعیف هستیم، اعتماد به نفسمان کم است. عموما ظاهر خود را می‌آراییم و در مخزن
باطن ما، سه قفله باقی می‌ماند. افراد ضعیف جامعه ضعیف را به ارمغان می‌آورد.

در برابر کم حرف زدن و کم قضاوت کردن، فکر و دقت قرار می‌گیرد. ارزش هر انسان مساوی با مقدار زمانی است که برای فکر، کشف خود و خلاقیت اختصاص می‌دهد. سکوت فراوان بهترین فرآورده کم قضاوت کردن است. در این مسیر، محتاج کتاب خواندن، گفت‌و‌گو و مناظره هستیم. با آگاهی و دانش می‌توان انسان بهتری بود و به همین دلیل، نیازمند آموزش هستیم.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , neghab01 , dr.a_AI , pezhman.m-AI , salam az ma , Bahar_HS
ارسال: #۲۳۸۰۷
۱۳ مهر ۱۳۹۴, ۰۳:۰۶ ق.ظ
سر موضوع شمارش و ترکیبات،امشب چنان به هم ریختم،
که فهمیدم هر دانش منسجمی راحت به دست نمیاد.

واقعا الانه که میشه فهمید.اونا که دنبال حل مسائل هستن چی کشیدن(حالا اینا چهار تا کتاب عادیه،یه کسایی زندگیشون رو وقف خیلی بزرگتر از ایناش کردن)

خوابم میاد و خوابم نمیبره،این بدترین حالتیه که میشه برای یه آدم پیش بیاد.

نمیدونم واقعا این خوبه که پی بردم در رابطه با موضوع شمارش هیچی رو نفهمیدم.

خلاصه بد جور بهم ریختم.الانم خوابم نمیبره، من اون موضوع رو سه بار خوندم!! اما الان نتونستم سوالشو پاسخ بدم؟!!

واقعا از همه چیز بدم میاد.از وقت هایی که توهم زدم که خوندم و فهمیدم موضوع رو بدم میاد.

بار بعد که این اتفاق بیفته . . .(این اتفاق دیگه هرگز نباید بیفته)!!!

اگر میخواهید خوشبخت باشید زندگی را به یک هدف گره بزنید
نه به آدم ها و اشیاء

*انیشتین*
 سپاس‌گزاری شده توسط: ts2927 , dr.a_AI , Bahar_HS
ارسال: #۲۳۸۰۸
۱۳ مهر ۱۳۹۴, ۰۳:۱۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۱۴ ق.ظ، توسط neghab01.)
دل تنگ کجا بود، دوس دارم سرم رو بکوبم به دیوار
خیلی خشن به نظر میاد.

ولی هیچ کس نمیتونه منکر داشتن این احساس بشه(البته در گاهی از اوقات) Big Grin

اگر میخواهید خوشبخت باشید زندگی را به یک هدف گره بزنید
نه به آدم ها و اشیاء

*انیشتین*
 سپاس‌گزاری شده توسط: clint , hatame , ts2927
ارسال: #۲۳۸۰۹
۱۳ مهر ۱۳۹۴, ۰۳:۱۶ ق.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۱۳ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۰۷ ق.ظ)Menrva نوشته شده توسط:  میگما آقا بهنام میزنین ناجور طرفو له له له میکنین اساسیاااا...:-s ...یکم اروم تر ملایمتر محترمانه تر...TongueBig Grin
والا خانم به جانِ هر کسی که میخواید قسم بخورم که نمیخوام این اتفاقا پیش بیاد و کسی رو برنجونم. کاش اون پست‌های اول پاک نمیشد میدید از کجا به کجا رسوندند. من سر اون قضیه‌ی اینکه فربد (؟) بهم گفت ضدشیعه، همینجا گفتم که آقا شریف که دور نیست، بیاید اونجا همه من رو میشناسند، سؤال کنید ببینید ۶ سالی که اونجا بودم چیا از من دیدند، این کار رو نکردند چون زحمت میخواد دو ایستگاه راه اومدن، اما یه گوشه وایسادن و تهمت زدن راحته. الان هم میگم شاید چون بگید ایران بودم نقش آدمِ خوب رو بازی میکردم، الان سال دوم هست آلمان هستم، دیگه اینجا که نیازی به نقش بازی کردن ندارم که. بسم الله از هر کسی در مورد من کسی میخواد سوال کنه هماهنگ کنم با اسکایپ بپرسه. همین Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: Pure Liveliness , Menrva , crevice
ارسال: #۲۳۸۱۰
۱۳ مهر ۱۳۹۴, ۱۱:۰۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ مهر ۱۳۹۴ ۱۱:۰۷ ق.ظ، توسط A V A.)
اقای امیر
شما انقدر ذهنتان بسته هست که فکر میکنید دلیل اخطار شما( که عنوان شد عدم رعایت ادب!!!) به دلیل حمایت از ضد دین بودن کسی هست! ( اینو توو پیام خصوصیتونم به بنده گفتید! مشخصه عادت دارید به بقیه تهمت بزنید!) لازمه بدونید ارسالهای ایشون هم رد تایید شده و اخطار هم گرفته بودن ولی چماغ نکردن توو سر مدیران!
آقای محترم! بنده از بهمن سال گذشته دست به کتاب کنکوری نزدم و سرم توو درس نیست! شما خیالتون راحت!
بحثهای دو نفره رد تایید میشه، هرکسی با من صحبت داره فقط بیاد خصوصی، صحبت های شخصی بلافاصله رد تایید میشه!

EVERYTHING that kills me makes me feel ALIVE

EVERYTHING that drowns me makes me feel wanna FLY
ارسال: #۲۳۸۱۱
۱۳ مهر ۱۳۹۴, ۱۲:۴۵ ب.ظ
(۱۲ مهر ۱۳۹۴ ۰۹:۳۵ ب.ظ)vesta نوشته شده توسط:  کسی کمبود ویتامین D داشته؟ چطوری بدون دارو جبرانش کرده و به حد نرمال رسوندش و البته بدون حموم آفتاب ; )
مصرف زیاد ماهی و روغن ماهی خیلی موثرهSmile
 سپاس‌گزاری شده توسط: vesta
ارسال: #۲۳۸۱۲
۱۳ مهر ۱۳۹۴, ۰۲:۱۰ ب.ظ
(۱۳ مهر ۱۳۹۴ ۱۲:۴۵ ب.ظ)hatame نوشته شده توسط:  
(12 مهر ۱۳۹۴ ۰۹:۳۵ ب.ظ)vesta نوشته شده توسط:  کسی کمبود ویتامین D داشته؟ چطوری بدون دارو جبرانش کرده و به حد نرمال رسوندش و البته بدون حموم آفتاب ; )
مصرف زیاد ماهی و روغن ماهی خیلی موثرهSmile
به نظرم پیش دکتر برین و شرایطتون رو بهشون بگین بدون اطلاع برنامه غذایی مصرف نکنید.فکرکنم ازمایش هم بهتون میدن و بر طبق اون دکتر بهتون برنامه غذایی میدن اگه دارو نمیخواین.

اما مصرف زیاد ماهی اصلا خوب نیست ماهی جیوه داره باعث میشه جیوه زیادی وارد بدن بشه.. ماهی رو به اندازه بخورید.

멈추지 말고

My Dream is to fly
 سپاس‌گزاری شده توسط: vesta
ارسال: #۲۳۸۱۳
۱۳ مهر ۱۳۹۴, ۰۲:۲۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ مهر ۱۳۹۴ ۰۲:۲۸ ب.ظ، توسط ۱۲۳۴۵۶.)
(۱۳ مهر ۱۳۹۴ ۱۱:۰۲ ق.ظ)A V A نوشته شده توسط:  اقای امیر
شما انقدر ذهنتان بسته هست که فکر میکنید دلیل اخطار شما( که عنوان شد عدم رعایت ادب!!!) به دلیل حمایت از ضد دین بودن کسی هست! ( اینو توو پیام خصوصیتونم به بنده گفتید! مشخصه عادت دارید به بقیه تهمت بزنید!) لازمه بدونید ارسالهای ایشون هم رد تایید شده و اخطار هم گرفته بودن ولی چماغ نکردن توو سر مدیران!
آقای محترم! بنده از بهمن سال گذشته دست به کتاب کنکوری نزدم و سرم توو درس نیست! شما خیالتون راحت!
بحثهای دو نفره رد تایید میشه، هرکسی با من صحبت داره فقط بیاد خصوصی، صحبت های شخصی بلافاصله رد تایید میشه!
چماق صحیحه خانم مدیر نه چماغ
حالا امیر فکرش بفرض بسته (امیرجان ببخش فرض محال که محال نیس) شما که فکرتون بازه چرا همه جوابیه های امیر را پاک کردین و حرفهای این یارو را گذاشتین بمونه؟؟؟
خودشم که بن اش کردین که نتونه اعتراض کنه.
اینم از مدیریت با فکر باز ......Big Grin

بنظرم مانشت محیطش خیلی عوض شده. قبلا" مدیران تحت تاثیر الدورم بولدرام های یه عده آدم الکی قرار نمیگرفتند. الآن زود منفعل میشن و فکر میکنن من اگه شریف درس خونده ام دیگه خدای عقلم.میتونم در مورد همه چی و همه کس حرف بزنم ...

کاری که شما میکنید بنفع اینجا نیست . اگه بچه های دانشگاههای دیگه میان اینجا بهتره ارشدها و دانشجوهای دکترای دانشگاههای برتر و خارج از کشور هم همه شون حضور داشته باشند تا بتونن کمک کنن.
من قصد دخالت نداشتم چون امیر نیازی به دفاع نداره . ولی بهم زور اومد که بن اش کردین. اگه خودش اجازه بده تا من کامل معرفی اش کنم تا بعضیها ماستهاشون را کیسه کننBig Grin

(۱۳ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۰۷ ق.ظ)Menrva نوشته شده توسط:  میگما آقا بهنام میزنین ناجور طرفو له له له میکنین اساسیاااا...:-s ...یکم اروم تر ملایمتر محترمانه تر...TongueBig Grin
ایشون خودش را له کرده .
شما هم یه دکتر برو میزان پاچه خواری و بادمجان دور قاب چینی خونتون بد جور زده بالا.Big GrinBig Grin
A V A، در تاریخ ۱۳ مهر ۱۳۹۴ ۰۷:۰۰ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

ارسالهاتون به زودی رد تایید میشه!

ارسال: #۲۳۸۱۴
۱۳ مهر ۱۳۹۴, ۰۲:۵۷ ب.ظ
اگر ذهنمان را اصلاح کنیم مابقی زندگی سرجایش قرارخواهد گرفت.

خداوندا ... کدام نقطه ی زمین، از تو خالیست که خلق تو را در آسمان می جویند؟! منصور حلاج
 سپاس‌گزاری شده توسط: Menrva , tabassomesayna , **sara** , A V A , dr.a_AI , Bahar_HS , soheila-zd
ارسال: #۲۳۸۱۵
۱۳ مهر ۱۳۹۴, ۰۳:۲۲ ب.ظ
من و شمای نوعی حق هیچ گونه قضاوت درمورد شخصیت آدما نداریم، خیلی زشت که قشر تحصیل کرده کشورمون نمیتونن مسالمت امیز مشکلات و بحثاشونو پیش ببرن .عادت کردیم به ایجاد تشنج و برچسب زدن به هم و توهینای پی در پی.

کاش یاد میگرفتیم که ادما در دنیا مجازی هم غرور و آبرو براشون معنا داره و تعریفمون از مسلمونی با رفتارامون هم خوانی داشت.

پناه می آورم به تو...
بعد از هرباران،بعد از هر زخم ،قبل از هراتفاق ،بعد از هر حادثه
و بگو جز تو چه کسی می تواند مرهم باشد بردلم ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: hatame , Menrva , tabassomesayna , Parisa-SH , **sara** , A V A , Petal , Bahar_HS , soheila-zd
ارسال: #۲۳۸۱۶
۱۳ مهر ۱۳۹۴, ۰۳:۲۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۴ ب.ظ، توسط hatame.)
(۱۳ مهر ۱۳۹۴ ۰۲:۲۱ ب.ظ)۱۲۳۴۵۶ نوشته شده توسط:  
(13 مهر ۱۳۹۴ ۱۱:۰۲ ق.ظ)A V A نوشته شده توسط:  
[quote='Menrva' pid='386989' dateline='1443998275']
میگما آقا بهنام میزنین ناجور طرفو له له له میکنین اساسیاااا...:-s ...یکم اروم تر ملایمتر محترمانه تر...TongueBig Grin
ایشون خودش را له کرده .
شما هم یه دکتر برو میزان پاچه خواری و بادمجان دور قاب چینی خونتون بد جور زده بالا.Big GrinBig Grin
من کاری به بحث هایی که شده ندارم و به نظرم همچین برخوردهایی تو محیطی مثل مانشت که کلی آدم تحصیل کرده توش عضوند خیلی بده، اما دوست عزیز به قول خودتون، با اینجور حرف زدن راجع به پست ها و نظرات بقیه، میزنید خودتونو له می کند یعنی دقیقا کاری که الان انجام دادید.
کاش یاد بگیریم مودبانه و درست باهمدیگه حرف بزنیم حتی وقتی با هم مخالفیم Sad(
 سپاس‌گزاری شده توسط: kora , Menrva , tabassomesayna , **sara** , A V A , Petal , Parisa-SH , soheila-zd
ارسال: #۲۳۸۱۷
۱۳ مهر ۱۳۹۴, ۰۳:۳۹ ب.ظ
فقط میتونم بگم متاسفم !!!!!
 سپاس‌گزاری شده توسط: Menrva , tabassomesayna , **sara** , A V A , shayesteNEY , Petal , soheila-zd
ارسال: #۲۳۸۱۸
۱۳ مهر ۱۳۹۴, ۰۳:۴۰ ب.ظ
(۱۳ مهر ۱۳۹۴ ۰۲:۲۱ ب.ظ)۱۲۳۴۵۶ نوشته شده توسط:  ایشون خودش را له کرده .
شما هم یه دکتر برو میزان پاچه خواری و بادمجان دور قاب چینی خونتون بد جور زده بالا.Big Grin
فعلا که شما خودتون رو له کردید.
چه زود صفت خودتون یادآوری کردید.

멈추지 말고

My Dream is to fly
 سپاس‌گزاری شده توسط: sanaz777 , hatame , **sara** , A V A , Petal , soheila-zd
ارسال: #۲۳۸۱۹
۱۳ مهر ۱۳۹۴, ۰۳:۴۰ ب.ظ
Lol یاد دعوا های دوران دبستان به خیر

Stop talking. Start walking
 سپاس‌گزاری شده توسط: Menrva , **sara** , Riemann , soheila-zd
ارسال: #۲۳۸۲۰
۱۳ مهر ۱۳۹۴, ۰۳:۴۳ ب.ظ
(۱۳ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۴۰ ب.ظ)sanaz777 نوشته شده توسط:  Lol یاد دعوا های دوران دبستان به خیر
: )))))))

멈추지 말고

My Dream is to fly
 سپاس‌گزاری شده توسط: tabassomesayna , **sara** , Petal

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۲۷۵ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۸,۸۶۵ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۲۸ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۳۲۲ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۷۶ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۲۴ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۳۵ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۴۶۳ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۲۶۴ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۲۸ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close