زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۵۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال۳۴آزمون اینترنتی مدرسان(توابع بازگشتی)

ارسال:

*ahoo پرسیده:

سوال۳۴آزمون اینترنتی مدرسان(توابع بازگشتی)

سلام
من نمیفهمم این سوالو
میشه کمک کنید

سیستمی که ۵ شهر را به وسیله جاده های دوطرفه به هم وصل میکند را در نظر بگیرید، تعداد سیستمهایی از جاده های دوطرفه که دقیقاً
دو شهرستان را تنها بگذارند، کدام است؟
۱۱۰ (۴ ۲۰ (۳ ۴۰ (۲ ۵۱ (۱
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

Behnam‌ پاسخ داده:

RE: سوال۳۴آزمون اینترنتی مدرسان(توابع بازگشتی)

(۲۰ آبان ۱۳۹۵ ۰۲:۲۹ ب.ظ)*ahoo نوشته شده توسط:  سلام
من نمیفهمم این سوالو
میشه کمک کنید

سیستمی که ۵ شهر را به وسیله جاده های دوطرفه به هم وصل میکند را در نظر بگیرید، تعداد سیستمهایی از جاده های دوطرفه که دقیقاً
دو شهرستان را تنها بگذارند، کدام است؟
۱۱۰ (۴ ۲۰ (۳ ۴۰ (۲ ۵۱ (۱

فکر کنم منظورش این هست که ۵ تا رأس داریم و تعداد گراف‌هایی که دو گره ایزوله بمونند رو خواسته.
در اون دو گره‌ای که تنها می‌مونند اگه منظورش از تنها موندن این هست که حتی به هم دیگه هم وصل نشن، جواب میشه انتخاب ۲ شهرستانی که تنها میمونند (از ۵ شهرستان)، ضربدر تعداد حالاتی که اون ۳ شهرستان (که تنها نموندند) میتونند به هم وصل بشن.
اون ۳ شهرستان هم یه میتونند به صورت درخت به هم وصل بشن (یعنی ۱ به ۲ وصل بشه، ۲ هم به ۳)، یا اینکه دور هم داشته باشند (یعنی ۱ به ۳ هم وصل بشه، به صورت مثلث مثلاً). پس دو حالت خواهد داشت. در نتیجه:
[tex]\binom{5}{2}\times2=20[/tex]

ارسال:

*ahoo پاسخ داده:

(۲۰ آبان ۱۳۹۵ ۰۳:۲۹ ب.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  فکر کنم منظورش این هست که ۵ تا رأس داریم و تعداد گراف‌هایی که دو گره ایزوله بمونند رو خواسته.
در اون دو گره‌ای که تنها می‌مونند اگه منظورش از تنها موندن این هست که حتی به هم دیگه هم وصل نشن، جواب میشه انتخاب ۲ شهرستانی که تنها میمونند (از ۵ شهرستان)، ضربدر تعداد حالاتی که اون ۳ شهرستان (که تنها نموندند) میتونند به هم وصل بشن.
اون ۳ شهرستان هم یه میتونند به صورت درخت به هم وصل بشن (یعنی ۱ به ۲ وصل بشه، ۲ هم به ۳)، یا اینکه دور هم داشته باشند (یعنی ۱ به ۳ هم وصل بشه، به صورت مثلث مثلاً). پس دو حالت خواهد داشت. در نتیجه:

جواب ۴۰ میشه ولی

پاسخنامش اینطوریه(پیوست)

فایل‌(های) پیوست شده

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

Behnam‌ پاسخ داده:

(۲۰ آبان ۱۳۹۵ ۰۴:۰۶ ب.ظ)*ahoo نوشته شده توسط:  
(20 آبان ۱۳۹۵ ۰۳:۲۹ ب.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  فکر کنم منظورش این هست که ۵ تا رأس داریم و تعداد گراف‌هایی که دو گره ایزوله بمونند رو خواسته.

جواب ۴۰ میشه ولی

پاسخنامش اینطوریه(پیوست)

بله ۴۰ میشه چون من تعداد حالات اون ۳ شهری که با هم هستند رو ۲ گرفتم، ولی در اصل ۴ هست. فرض کنید این ۳ شهر، a و b و c هستند. پس به این طریق میتونند به هم وصل بشن:
b_a_c
a_b_c
a_c_b
یعنی اینکه در هر حالت، یکی از شهرها در بین اون دو شهر دیگه هست. حالت چهارم هم این هست که دو شهر کناری هم به هم وصل بشند و مثلث مانند بشه. دقت کنید که ترتیب مهم نیست. در واقع مکان اون شهرها ثابت هست و شما فقط خطوط رو تغییر میدید که میشه ۴ حالت (۳ تا نقطه روی کاغذ بکشید و اسم‌گذاری کنید، میشه ۴ حالت اتصال).

اون فرمول رو هم حفظ نیستم ولی به نظر اشتباه هست. در جمله‌ی آخر عبارت داخل آخرین پرانتز [tex]t-1[/tex] هست و اندیس S هم [tex]t[/tex] هست یعنی یکی بیشتر، ولی در خط آخر، جفتشون ۶ هستند. S هم مشخص نیست چیه. در کل این فرمول‌ها به درد نمیخورن و باید مفهوم رو یاد بگیرید.
علاوه بر این، اینجا ما مجبور شدیم تعداد گراف‌های مختلفی که با ۳ رأس میشه ساخت (رأس‌ها از هم مجزا هستند) رو پیدا کنیم که شد ۴/ طبق این فرمول که ظاهراً از راه حل دیگه‌ای میره، میشه مهندسی معکوس کرد و فرمولی برای پیدا کردن تعداد گراف‌های همبند با n رأس پیدا کرد که گمونم مسأله‌ی باز هست و روشی براش پیدا نشده. در نتیجه به این فرمول مشکوک هستم مگه اینکه مسأله چیز دیگه‌ای باشه غیر از چیزی که من فکر میکنم ولی خب فعلاً که جوابی که رسیدیم درست هست.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پارسه، مدرسان شریف،ماهان و.... کدام یک بهتره؟؟؟ alim93 ۶۴ ۶۷,۱۰۶ ۰۷ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  جایی برای پیدا کردن توابع آماده جاوااسکریپت f.b ۷ ۴,۰۹۲ ۲۰ آذر ۱۳۹۹ ۰۴:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: calm
  تعداد توابع پوشا ss311 ۰ ۱,۸۷۸ ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ ۰۴:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  سئو سایت و بازاریابی اینترنتی kashimc1 ۲ ۲,۷۶۹ ۲۴ دى ۱۳۹۸ ۰۵:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: saramoss
  منبع درامد سایتهای اینترنتی jahan19 ۵ ۴,۴۲۲ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۰۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  ثبت نام آزمونهای آزمایشی مدرسان شریف،کنکور کارشناسی ارشد ،اردیبهشت ۹۶ modaresan sharif ۸۴ ۵۷,۷۵۷ ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohamadreza025
  تخفیف گروهی آزمونهای آزمایشی مدرسان شریف برای اعضای مانشت در سال ۹۹ عزیز دادخواه ۱۲ ۷,۶۸۶ ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  کتاب vlsi صاحب الزمانی یا مدرسان شریف ؟؟؟ Mehran jam ۱۲ ۷,۴۶۰ ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ۰۳:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Question مشکل با درک توابع دنباله دار و مولد ؟؟؟؟ radar ۰ ۲,۵۲۱ ۱۶ دى ۱۳۹۷ ۰۴:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: radar
  انتقال آزمون های مدرسان شریف با تخفیف amir.azizi1@yahoo.com ۰ ۲,۳۳۳ ۱۹ آذر ۱۳۹۷ ۰۶:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: amir.azizi1@yahoo.com

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close