زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۱۰:۱۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تابع or شبکه عصبی مک کلاچ - پیتز

ارسال:
۲۲ تیر ۱۳۹۵, ۰۹:۰۷ ب.ظ
با سلام و احترام
دوستان کسی تابع or شبکه عصبی مک کلاچ - پیتز رو بلد هست توضیح بده ...
با تشکر

[تصویر:  414679_8r1rfw9qcerliq1tx2yu.png]

خداوندا ... کدام نقطه ی زمین، از تو خالیست که خلق تو را در آسمان می جویند؟! منصور حلاج
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۳ تیر ۱۳۹۵, ۱۰:۵۹ ق.ظ
سلام این که چیزی نداره اکتیوشن فانکشن وقتی satisfy بشه خروجی ۱ میشه
اون ترم ترشلد هم دقت کنی هم وزن با هر واحد ورودی هست.مثلا اگه ۴ می شد نقش AND بازی می کرد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: fo-eng
ارسال:
۲۶ تیر ۱۳۹۵, ۱۰:۳۴ ب.ظ
مچکرم ..
ببخشید یک سوال.
اساسی ترین بخش در کتاب لوران فاست جهت یادگیری شبکه عصبی چی هست؟
آیا این مطالب تئوری مفید هست؟ چون جایی شنیدم زیاد اینها مهم نیست و بیشتر پیاده سازی متلب مهم هست!

خداوندا ... کدام نقطه ی زمین، از تو خالیست که خلق تو را در آسمان می جویند؟! منصور حلاج
ارسال:
۲۶ تیر ۱۳۹۵, ۱۱:۰۹ ب.ظ
RE: تابع or شبکه عصبی مک کلاچ - پیتز
(۲۶ تیر ۱۳۹۵ ۱۰:۳۴ ب.ظ)fo-eng نوشته شده توسط:  مچکرم ..
ببخشید یک سوال.
آیا این مطالب تئوری مفید هست؟ چون جایی شنیدم زیاد اینها مهم نیست و بیشتر پیاده سازی متلب مهم هست!

مفاهیم کلی رو یاد بگیرد. این نوع شبکه هیچ جا کاربرد نداره. در حال حاضر بحث MLP،RBF و LVQ مطرح هست اما بطور کلی وقتی مقالات رو بررسی میکنید غالب اون ها از ساختار multi layer with back propagation learning پیروی میکنند.

پیاده سازی متلب هم بیشتر بدرد دانشگاه میخوره. در عمل شبکه عصبی یکم کند هست و هرجایی استفاده نمیشه و معمولا برای پیاده سازی جهت استفاده کاربردی تر با جاوا یا پایتون اونو پیاده سازی میکنن.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: fo-eng
ارسال:
۲۶ تیر ۱۳۹۵, ۱۱:۴۹ ب.ظ
(۲۶ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۰۹ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  
(26 تیر ۱۳۹۵ ۱۰:۳۴ ب.ظ)fo-eng نوشته شده توسط:  مچکرم ..
ببخشید یک سوال.

مفاهیم کلی رو یاد بگیرد. این نوع شبکه هیچ جا کاربرد نداره. در حال حاضر بحث MLP،RBF و LVQ مطرح هست اما بطور کلی وقتی مقالات رو بررسی میکنید غالب اون ها از ساختار multi layer with back propagation learning پیروی میکنند.

پیاده سازی متلب هم بیشتر بدرد دانشگاه میخوره. در عمل شبکه عصبی یکم کند هست و هرجایی استفاده نمیشه و معمولا برای پیاده سازی جهت استفاده کاربردی تر با جاوا یا پایتون اونو پیاده سازی میکنن.

متاسفانه مطالب خیلی خیلی سخت هست. Sleepy چون سر کلاسش هم نبودم و دارم خودخوان می خونم خیلی جاها مبهم هست. موضوعم هم سیگنال مغزی (EEG) هست که دارم کار می کنم. Idea
آره پرسپترون رو که یکبار از فرادرس گوش دادم و اصلا چیزی متوجه نشدم برای همین دارم کتاب لوران فاست رو می خونم که واقعا تاثیر به سزایی در این امر داشت.ShyRolleyes

بله. منم که فعلا در حد همین پایان نامه محترم دارم کار می کنم. Smile ان شاءلله موارد دیگه باشه واسه دوره های بعد ... البته بخشی از کارم هم احتمالا با اسکالا پیاده سازی کنم.

ارسال:
۲۷ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۰۵ ق.ظ
این کتابه هم حجیم هست هم خیلی قدیمیه. بجای کتاب از فیلم های آموزشی موجود در coursera.org استفاده کنید. بعدش هم مقاله بخونید، مقاله های معتبر از ژورنال های معتبر (جدید هم باشه).

اگر یکسری جزئیات ریز رو فعلا در نظر نگیرید، شبکه عصبی خیلی ساده هست و برای یک پایان نامه روتین عالیه.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
ارسال:
۲۷ تیر ۱۳۹۵, ۰۸:۰۷ ق.ظ
شما که رشته خودتون نرم افزار هست و پایه ریاضی ضعیفی داری و هیچ سررشته ایی از سیگنال نداری!
رو چه حساب رفتی این موضوع انتخاب کردی!!!؟؟
یه شبکه خیلی ساده مثل مک کلاچ پیتز موندی توش... طبیعی هست تو مابقی هم....
ارسال:
۲۷ تیر ۱۳۹۵, ۰۹:۳۲ ق.ظ
در حالت کلی فکر می کنم همه چیز با خوندن قابل حل شدن هست... و اینکه
واسه پایان نامم تایم یکسال به بالا رو در نظر گرفتم ...

تو مک کلاچ موندن من ریشه اش ندونستن مرجع بود و این تصویر بالا رو از اسلاید دانشگاه تهران گرفته بودم بعدش که کتاب لوران فاست رو خوندم کاملا متوجه اش شدم.

ارسال:
۲۷ تیر ۱۳۹۵, ۰۹:۴۲ ق.ظ
طول دوره ارشد ۲ سال هست. حتی شما پایان نامتون هم موفق به دفاع بشین. در مقابل gain چندانی عاید شما نشده. میرفتین سمت big data یا مسایل دیگه براتون سودمند می بود.
ارسال: #۱۰
۲۷ تیر ۱۳۹۵, ۰۹:۵۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ تیر ۱۳۹۵ ۰۹:۵۵ ق.ظ، توسط fo-eng.)
این درس رو یک ترم طول میکشه تا دانشجو اون رو پاس کنه!
خب منم تابستون رو براش می گذارم تا در نهایت بدبینانه حساب کنم، مهر پروپوزالم تایید بشه و شروع کنم به کار ... ولی برای شروع بد نیست فکر کنم، متوجه عدم نفعش برای خودم نمیشم.
بهرحال مقالات بعدی ، بعد از پایان نامه روی این تیپ موضوعات ارزش کار رو داره. هر چقدر هم الان توش گیر کنم و یا زمان حتی ارشد طولانی تر بشه.

بعد اینکه من سیگنال کار نمی کنم، یعنی داده هام سیگنال نیست چون دقیقا حرف شما صدق می کنه و کارم بالای ۳ سال طول می کشه. کار من داده کاوی بیشتر هست.

ارسال: #۱۱
۲۷ تیر ۱۳۹۵, ۰۴:۴۴ ب.ظ
وقتی ارشدت گرفتی چون مهندس نرم افزار هستی و چون از شبکه عصبی برات نونی در نمیاد یادت می افته چقد سختی کشیدی براش
ولی وقتی spark و چهارتا دیتابیس گراف بیس و بیگ دیتا کارکردی بعد ارشد می بینی چقدر بازار کار داره.
ارسال: #۱۲
۲۷ تیر ۱۳۹۵, ۰۴:۵۶ ب.ظ

درست می فرمایید.
ولی اگه بخای دکترا بخونی حداقل پایان نامت رو ببینن، زشت نباشه دیگه ..Rolleyes حداقل بگن طرف یک زحمتی کشیده، والا همه دوستام یک مشت موضوع برداشتن و با نرم افزاری آماده مثل رپید و وکا کار می کنند که به نظرم زیاد جالب نیست! Shy

همون بالا هم که عرض کردم بخشی از کارم رو با اسکالا می خوام انجام بدم همین مبحث بیگ دیتا و ماهوت و لرنینگ ها هست که فاز دوم پایان نامم محسوب خواهد شد.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تابع مولد ss311 ۰ ۱,۲۹۹ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  شبکه عصبی مک کلاچ برای یک مورد کاربردی با متلب Sanazzzz.mi ۰ ۲,۰۱۲ ۲۶ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۲۰ ق.ظ
آخرین ارسال: Sanazzzz.mi
  دانلود حل المسائل شبکه های عصبی و ماشین های یادگیر نوشته سایمون هایکین ویرایش سوم jazana ۹ ۹,۳۴۴ ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۷:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Mahtabdel72
  نیاز به دیتاست برای شبکه عصبی مصنوعی در متلب MATLAB ghasemkh ۰ ۲,۶۲۷ ۲۵ دى ۱۳۹۷ ۰۳:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: ghasemkh
  شبکه عصبی seede ۰ ۱,۲۵۷ ۲۲ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۲۴ ق.ظ
آخرین ارسال: seede
  تشخیص کاراکتر با شبکه عصبی safoora s ۴ ۳,۶۸۵ ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo
  فرق سامانه شبکه ایی و شبکه های ارتباطی aali361 ۰ ۲,۰۳۶ ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: aali361
  تابع ورودی فلیپ فلاپ naghmeh70 ۳ ۲,۸۱۸ ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ۰۶:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  تابع منطقی naghmeh70 ۲ ۲,۴۰۸ ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: naghmeh70
  تابع خروجی pla naghmeh70 ۲ ۲,۹۰۱ ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ۰۱:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: naghmeh70

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close