زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۲۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال ۱۱۸هوش ۹۳اشتباه راهیان ارشد(ارضاء محدودیت)

ارسال:

Black.Star پرسیده:

سوال ۱۱۸هوش ۹۳اشتباه راهیان ارشد(ارضاء محدودیت)

سلام
یک اشتباه دیگه توی فصل ارضای محدودیت راهیان ارشد که به نظرم اومد. من واقعا نمی‌دونم نویسنده کتاب راهیان چقدر فکر کرده تا تونسته اینطور استدلال کنه که گزینه چهارم درسته (در اثبات صحت کلید اولیه سنجش) اما به نظر من که درست نیست. چون ما تنها یک رنگ داریم و با یک رنگ هم امکان رنگ‌آمیزی و متمایزسازی سه همسایه نیست، پس بدون شک مسئله غیر قابل حله (با هر هیورستیکی)، خب اینجا می‌خوایم سازگار بودن یا نبودن گراف رو به ازای مقادیر مختلف بررسی کنیم.

تصویر سوال:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

تعریف K-Consistenxy یا سازگاری K :
گوییم یک مسئله ارضای محدودیت (CSP) در سازگاری K است، اگر برای هر K-1 متغیر از آن CSP و برای هر انتساب سازگار از آن‌ها بتوان یک مقدار سازگار به متغیر Kاُم نسبت داد.

گزینه اول (K=0): غلط - این گزینه یعنی به هیچ وجه نتونیم سازگاری هیچ گرهی رو حتی به صورت منفرد تضمین کنیم، ولی ما یک رنگ داریم!

گزینه دوم (K=1): درست - این گزینه یعنی صرفا با K=1 می‌تونیم برقراری شرط سازگاری رو تضمین کنیم (یعنی هر گره صرفا با خودش سازگاره)، در واقع به صورت منفرد یک متغیر رو انتخاب می‌کنیم و رنگ می‌کنیم و به بقیه مقداری منتسب نمی‌کنیم، چون رنگ دیگه‌ای نداریم.

گزینه سوم (K=1 و K=2): غلط - بخش اولش درسته، اما بخش دومش (K=2) یعنی وقتی به یک گره یک رنگ منتسب می‌کنیم، بتونیم به گره مجاور هم رنگی رو منتسب کنیم، اما رنگ دومی در کار نیست که این کار رو انجام بدیم، بنابراین به تناقض می‌رسیم.

گزینه چهارم (K=1 و K=3): غلط - بخش اولش درسته، اما بخش دومش (K=3) به همون دلیل گزینه سوم صحیح نیست.

برای اطمینان، یکی از دوستان این سوال رو از استاد هوش پارسه پرسید که ایشون هم نظرش گزینه دوم بود. اگه کسی نظر دیگه‌ای داره حتما بگه تا بررسی کنیم.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

M a h d i پاسخ داده:

RE: سوال ۱۱۸ هوش CE-93 و اشتباه راهیان ارشد

اگر من سر کنکور بودم قطعا گزینه انتخابیم،گزینه ۲ بود اما به نظرم این سوال رو می خواستند ترکیبی بدهند که از قوانین منطق هم توش استفاده بشه.
سه متغییر همجوار یعنی سه گرهی که در گراف محدودیت، دو به دو به هم وصل باشند مثل شکل صورت سوال، حالا منظور از سازگاری k=3 یعنی اگر مقداری به گره اول و دوم بدهیم که سازگار باشند هنوز هم حداقل یه مقدار باشه که اگر به گره سوم بدیم باز هم سازگاری برقرار باشه.
طبق قوانین منطق بولی در رابطه p=>q اگر فرض که همان p است False باشد کل عبارت True می شود.
در اینجا هم چون فرض سازگاری۳ بودن یعنی یافتن مقدار سازگاری برای گره اول و دوم، False است پس کل عبارت درست است.

۱
ارسال:

Nesyan پاسخ داده:

سلام
ببخشید شما مطمئنید که اینجا هم راهیان اشتباه کرده؟ آخه سنجشم کلیدشو تغییر نداده!!! Huh

ارسال:

Black.Star پاسخ داده:

(۲۸ بهمن ۱۳۹۴ ۰۴:۵۳ ب.ظ)Nesyan نوشته شده توسط:  سلام
ببخشید شما مطمئنید که اینجا هم راهیان اشتباه کرده؟ آخه سنجشم کلیدشو تغییر نداده!!! Huh

سلام
من نظر خودم رو بر اساس اون تعریفی که ار این قضیه بلد بودم گفتم و اینکه وقتی آقای طارمیان هم با دلیل تائید کردن، تقریبا مطمئن شدم. تو کلید اولیه که جواب سنجش چهار بود، کلید نهایی رو پیدا نکردم ببینم اصلاح شده یا نه، اما در هر صورت نمیشه چشم بسته و بدون دلیل هر چیزی رو قبول کرد. منم واسه همین تاپیکو ایجاد کردم که اگه کسی با کلید راهیان و سنجش موافقه، اثباتش کنه.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۱
ارسال:

Saman پاسخ داده:

به خاطر استدلال های ضد و نقیض پارسه و مدرسان و راهیان این تستو من اشتباه زدم آزمون هفته پیش.هیچکس هیچی نمیدونه والا.خیلی مسخره س(موسساتم سرکار گذاشتن ما رو)
سنجشم نباید بیاد قسمت ارضاء محدودیت رو با "قوانین منطقی درست بودن به انتفاع مقدم " بیان کنه،چرا که هیچ معنایی نداره.مگر اینکه در یه برنامه ای این نتیجه بدست بیاد که اونم یه خطای منطقیه.خیلی متنفرم از این اوضاع.

ارسال:

sixsixsix پاسخ داده:

(۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۰:۲۹ ب.ظ)samanbeigmiri نوشته شده توسط:  به خاطر استدلال های ضد و نقیض پارسه و مدرسان و راهیان این تستو من اشتباه زدم آزمون هفته پیش.هیچکس هیچی نمیدونه والا.خیلی مسخره س(موسساتم سرکار گذاشتن ما رو)
سنجشم نباید بیاد قسمت ارضاء محدودیت رو با "قوانین منطقی درست بودن به انتفاع مقدم " بیان کنه،چرا که هیچ معنایی نداره.مگر اینکه در یه برنامه ای این نتیجه بدست بیاد که اونم یه خطای منطقیه.خیلی متنفرم از این اوضاع.

دقیقا من هم همین تست مدرسان رو اشتباه زدم. به نظرم جواب مدرسان جوابی هست که باید سرجلسه کنکور داد و من هم همینکارو میکنم

ارسال:

snskn پاسخ داده:

(۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۰:۵۸ ب.ظ)sixsixsix نوشته شده توسط:  
(05 اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۰:۲۹ ب.ظ)samanbeigmiri نوشته شده توسط:  به خاطر استدلال های ضد و نقیض پارسه و مدرسان و راهیان این تستو من اشتباه زدم آزمون هفته پیش.هیچکس هیچی نمیدونه والا.خیلی مسخره س(موسساتم سرکار گذاشتن ما رو)

دقیقا من هم همین تست مدرسان رو اشتباه زدم. به نظرم جواب مدرسان جوابی هست که باید سرجلسه کنکور داد و من هم همینکارو میکنم

سوالی که در آزمون مدرسان اومده رو میشه بذارید لطفا

۰
ارسال:

good arman پاسخ داده:

کلید نهایی سنجش هم ۴ بود

۰
ارسال:

Venus. پاسخ داده:

استدلال پارسه در مورد جواب این سوال :

فایل‌(های) پیوست شده

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نیاز به تست های سال ۹۵ کتاب راهیان MBe ۲ ۲,۹۶۰ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۱۰:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: royka
Wink فروش کتاب معماری کامپیوتر هادی یوسفی و هوش مصنوعی راهیان ارشد خلیلی فر در تبریز Samira110 ۰ ۲,۰۷۲ ۰۲ تیر ۱۳۹۶ ۰۸:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Samira110
  مدار الکتریکی راهیان ارشد برای کنکور ۹۷ powerful ۱ ۲,۵۴۲ ۰۲ تیر ۱۳۹۶ ۱۲:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: mzha
  تست های فصل ۷ راهیان *tarannom* ۱۵ ۷,۲۲۵ ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۵:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: *tarannom*
  تستهای غلط هوش مصنوعی راهیان Rehe1994 ۰ ۱,۶۲۷ ۳۰ فروردین ۱۳۹۶ ۰۵:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Rehe1994
  مسئله ی ارضای محدودیت - سراسری ۸۹ ali.majed.ha ۴ ۳,۱۵۲ ۱۸ فروردین ۱۳۹۶ ۰۱:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Saman
  هوش راهیان ارشد یا هوش نصیر ؟ edward71 ۸ ۱۰,۲۷۹ ۰۱ بهمن ۱۳۹۵ ۰۳:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: mmm1374
  ارضای محدودیت روش پرش به عقب با هدایت برخورد Hopegod ۰ ۱,۱۶۱ ۲۶ دى ۱۳۹۵ ۰۵:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Hopegod
  مباحث تکمیلی یک و دو راهیان ارشد Hopegod ۰ ۱,۰۱۶ ۰۹ دى ۱۳۹۵ ۰۱:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hopegod
  بررسی دو سوال هوش(اشتباه راهیان ارشد) : Saman ۸ ۴,۹۷۷ ۱۰ آبان ۱۳۹۵ ۰۱:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Saman

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close