زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۱۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال در مورد منطق مرتبه اول و حل با رزولوشن(ایا حل من درسته؟)

ارسال:

teraktor2003 پرسیده:

سوال در مورد منطق مرتبه اول و حل با رزولوشن(ایا حل من درسته؟)

سلام
سوال و جواب رو در عکس میذارم اگر درسته بهم بگین و اگه نیس بگین چرا.ممنون.

[تصویر:  391252_yitx_untitled.jpg]
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

Jooybari پاسخ داده:

RE: سوال در مورد منطق مرتبه اول و حل با رزولوشن(ایا حل من درسته؟)

سلام. به نظرم بهتر بود این سوال رو تو بخش هوش مصنوعی مطرح میکردید.
تا اونجایی که یادمه روش حلتون درسته ولی قواعدتون یکم مشکل داره. مثلاً ishuman رو درنظر نگرفتید. یا وقتی برای یه عضو یه شرط رو درنظر میگیرید نیاز به سور وجودی ندارید.

ارسال:

teraktor2003 پاسخ داده:

(۱۰ آذر ۱۳۹۴ ۰۱:۱۴ ب.ظ)Jooybari نوشته شده توسط:  سلام. به نظرم بهتر بود این سوال رو تو بخش هوش مصنوعی مطرح میکردید.
تا اونجایی که یادمه روش حلتون درسته ولی قواعدتون یکم مشکل داره. مثلاً ishuman رو درنظر نگرفتید. یا وقتی برای یه عضو یه شرط رو درنظر میگیرید نیاز به سور وجودی ندارید.

سلام ممنون.
منظورتون از در نظر نگرفتن ishuman چی بود؟ منظور تو خط اخر گراف کشیده شده بود؟
اگه اره منطقی که بهکار بردم اینه که چون بین شون "و" هست وقتی نقیضش رو در نظر بگیریم کل عبارت را باید باهاش در نظر بگیریم دیگه درسته؟پس تهی می شه تو رزولوشن.اگه اشتباه هست شما یا بقیه دوستان بگین لطفا.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

Jooybari پاسخ داده:

(۱۰ آذر ۱۳۹۴ ۰۲:۴۲ ب.ظ)teraktor2003 نوشته شده توسط:  منظورتون از در نظر نگرفتن ishuman چی بود؟ منظور تو خط اخر گراف کشیده شده بود؟
اگه اره منطقی که بهکار بردم اینه که چون بین شون "و" هست وقتی نقیضش رو در نظر بگیریم کل عبارت را باید باهاش در نظر بگیریم دیگه درسته؟پس تهی می شه تو رزولوشن.اگه اشتباه هست شما یا بقیه دوستان بگین لطفا.

عبارتی که «هر انسانی که مشورت میکنم درست تصمیم میگیرد» معادل عبارت [tex]\forall x,consut(x)\to ...[/tex] نیست. شرط انسان بودن رو برای x ننوشتید.
یکی دیگه اینکه منظورم این بود عبارت اول و سوم و چهارمتون علامت شرط وجودی نیاز نداره.
روش کار رزولوشن تا اونایی که یادمه درست. با توجه به عبارتهایی که نوشتید (این عبارتها معادل متن سوال نیستند) روند کار رزولوشنتون درسته.

ارسال:

teraktor2003 پاسخ داده:

(۱۳ آذر ۱۳۹۴ ۰۲:۲۰ ق.ظ)Jooybari نوشته شده توسط:  
(10 آذر ۱۳۹۴ ۰۲:۴۲ ب.ظ)teraktor2003 نوشته شده توسط:  منظورتون از در نظر نگرفتن ishuman چی بود؟ منظور تو خط اخر گراف کشیده شده بود؟

عبارتی که «هر انسانی که مشورت میکنم درست تصمیم میگیرد» معادل عبارت [tex]\forall x,consut(x)\to ...[/tex] نیست. شرط انسان بودن رو برای x ننوشتید.
یکی دیگه اینکه منظورم این بود عبارت اول و سوم و چهارمتون علامت شرط وجودی نیاز نداره.
روش کار رزولوشن تا اونایی که یادمه درست. با توجه به عبارتهایی که نوشتید (این عبارتها معادل متن سوال نیستند) روند کار رزولوشنتون درسته.

اگه امکان داره معادلش رو بگین...
بقیه جمله ها معادلشون مشکلی نداره؟
ممنون.

ارسال:

Jooybari پاسخ داده:

(۱۳ آذر ۱۳۹۴ ۰۴:۵۷ ق.ظ)teraktor2003 نوشته شده توسط:  
(13 آذر ۱۳۹۴ ۰۲:۲۰ ق.ظ)Jooybari نوشته شده توسط:  
(10 آذر ۱۳۹۴ ۰۲:۴۲ ب.ظ)teraktor2003 نوشته شده توسط:  منظورتون از در نظر نگرفتن ishuman چی بود؟ منظور تو خط اخر گراف کشیده شده بود؟

اگه امکان داره معادلش رو بگین...
بقیه جمله ها معادلشون مشکلی نداره؟
ممنون.

یه جمله [tex]isHuman(Ali)[/tex] به اون عبارت ها اضافه میشه و اون جمله [tex]\forall x,consut(x)\to ...[/tex] به [tex]\forall x,isHuman(x)\wedge consut(x)\to ...[/tex] تغییر میکنه.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  منابع درسی اول دبیرستان azaaadeh457 ۱ ۱,۰۹۶ ۰۴ دى ۱۴۰۱ ۱۰:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۶۶ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
Exclamation سلام لطفاً یکی به من بگه مرتبه زمانی ها چطوری به log تبدیل میشن فرمول داره؟؟ Azadam ۶ ۳,۹۸۹ ۰۶ دى ۱۴۰۰ ۰۹:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Soldier's life
  مرخصی در ترم اول و سپس انصراف MSZ ۱۷ ۳۹,۶۴۰ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۵۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  دو سوال در مورد درخت BST(درخت جستجوی دودویی) امیدوار ۳ ۵,۱۶۰ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۲:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: marzi.pnh
  مرتبه ایجاد درخت rad.bahar ۱ ۳,۰۷۸ ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: rad.bahar
  مرتبه شبه کد rad.bahar ۱ ۲,۰۸۲ ۲۲ مهر ۱۳۹۹ ۰۹:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: BBumir
  سوال در مورد سهمیه رتبه اولی rezamim2020 ۰ ۱,۹۸۱ ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۴:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: rezamim2020
  حل مساله مرتبه زمانی حلقه های تو در تو sarashahi ۱۶ ۲۱,۳۶۷ ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ ۰۱:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: gillda
  مشکل در حل تست ۲۲ فصل اول کتاب گسسته یوسفی pure.yaser ۷ ۸,۴۶۳ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close