زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۱۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

حل این مساله به کمک A*

ارسال:
۲۴ مرداد ۱۳۹۴, ۰۴:۵۸ ب.ظ
حل این مساله به کمک A*
سلام دوستان
موضوع پایان نامه من طراحی سیستمی برای مدیریت هتل به کمک الگوریتم هوش مصنوعی هست که باید کمتر از یک ماه
آینده تحویلش بده از دوستان خواهش میکنم اگر کسی متوجه شد منو راهنمایی کنه
شرح مساله
یک هتل میخواهد محاسبه کند در بازه زمانی مشخص شده بهترین جایگذاری درخواست های مراجعه شده
به هتل چیست؟
هدف هتل کسب بیشترین سود و جایگذاری بهینه افراد در اتاق ها میباشد
هر درخواست فقط میتواند در یک اتاق باشد و افراد هر درخواست نمیتوانند بین اتاق ها پراکنده شوند
مدیر هتل باید مشخص کند که ضرفیت واقعی و اسمی هتل چیست
برای مثال مشخص کند که هر اتاق فقط میتواند علاوه بر طرفیت خود یک سرویس اضافه هم در صورت نیاز
به اتاق اختصاص دهد
در اینجا برای ما ضرفیت اتاق مهم است و اگر موجودی انبار هتل در رابطه با سرویس های اضافه به پایان
برسد هتل میتواند برای سود بیشتر هزینه ای را صرف کند تا وسایل لازم برای یک سرویس اضافه را تهیه
کند
مساله باید با درخت جستجوی A* حل شود تابع هیورستیک مناسب برای این مساله چیست؟
برای مثال هزینه یک شب اقامت در اتاق ۲تخته ۲تومن است و هتل هم به هراتاق فقط میتواند یک سرویس
اضافه اختصاص دهد که هزینه هر سرویس اضافه ۵/۰ تومن محاسبه میشود پس در یک اتاق دوتخته با
داشتن دو مسافر هزینه یا g(n) یا سودی که اکنون بدست می آوریم می شود ۲*تعداد روزهای اقامت در
۰/ ۰ تا ۱۰ / هتل و اگر تعداد افراد ۳ نفر باشد میشود ۲/۰ *تعداد روزهای اقامت در هتل برای مثال از تاریخ ۱
هتل این درخواست ها را دارد
[تصویر:  376987_gsuf_hotel2.png]

ممنون مییشم اگه راهنمایی کنید
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۵ مرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۵۳ ب.ظ
حل این مساله به کمک A*
دوست عزیز لطفا سوالتون رو دقیق بیان کنید که کجا رو متوجه نشدین(و همچنین تلاش هایی که خودتون کردین رو شرح بدین) نه این که کل صورت پروژه رو کپی کنید.این طوری بعید میدونم کسی نه وقتشو داشته باشه و نه تمایل داشته باشه به این جور سوالا جواب بده.
ارسال:
۲۵ مرداد ۱۳۹۴, ۰۳:۲۳ ب.ظ
حل این مساله به کمک A*
این کل صورت پروژه و کپی شده نیست من فقط چهارماه گشتم تا تونستم متوجه بشم منظور استاد همینه
مشکل من سر محاسبه تابع هیورستیک برای آینده هست
مثلا در حالت خیلی ساده
فرض کنیم که هتل دو اتاق داره که یکی دوتخته و یکی یک تخته
مثلا در حالتی که خیلی ساده باشه و درخواست ها مشخص نباشه
وقتی اولین درخواست بیاد وضعیت میشه مثل شکل زیر
که برای گره سمت چپ فرض برای هیورستیک اینه که در حالت خوشبینانه برای اتاق خالی درخواست بعدی
اگر ۳ نفره باشه h میشه ۲/۵ و گره سمت راست هم به همین صورت حالا اون گره ای که بیشترین مقدار رو داره
بسط داده میشه
حالا در مساله اصلی تعداد درخواست ها مشخصه من بارها امتحان کردم اما نتونستم هیورستیکی تعریف کنم
که بهترین جایگذاری رو داشته باشه

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  Best Virtual Health care Agency alexhendrick122 ۰ ۷۵۸ ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ ۰۳:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: alexhendrick122
  کمک در باره این تروجان Ghasemiyeh ۲ ۲,۷۰۱ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۰ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  تفاوت classification algorithm و regression algorithm چیه؟ sajadg ۶ ۹,۳۰۶ ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ ۰۱:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  چگونه این خطا را موقع اجرای sql server 2014 رفع کنم ؟ farahnaz ۲ ۲,۶۷۲ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: farahnaz
  معیار average percision hashemi15 ۲ ۱,۶۷۷ ۲۴ تیر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Iranian Wizard
  حل مساله مرتبه زمانی حلقه های تو در تو sarashahi ۱۶ ۲۱,۴۲۸ ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ ۰۱:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: gillda
  دوره آموزشی آنلاین Hadoop و Apache Spark به زبان فارسی Happiness.72 ۰ ۲,۲۸۹ ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  adsl فن آوا یا شاتل؟ SepidehP ۷ ۴,۹۷۱ ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ ۰۶:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  آشنایی با وب کنفرانس Adobe Connect faraz_linux ۰ ۱,۷۹۸ ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: faraz_linux
  انجام پایان نامه برای داده کاوی استقرایی روی FIM ویافتن ARM با دوتا یا بیشتر CUDA GPU zaliabbass ۲ ۴,۰۶۳ ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ ۰۸:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bankabzar

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close