زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۳۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

[درخواست راهنمایی] مخاطره ایستای یک

ارسال:

post98 پرسیده:

سلام

با تشکر از جناب Farzamm که همیشه پاسخ سوالات رو میدن واقعآ ممنونم ازتون.
تو این مثال (از کتاب مدار منطقی هادی یوسفی) من یک قسمت رو دورش خط کشیدم سه تا چرا گذاشتم اگه میشه با شکل این چراها رو جواب بدید تا خوب برام جابیفته با این قسمت مشکل دارم.

یک دنیا ممنون.

فایل‌(های) پیوست شده

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

Farzamm پاسخ داده:

RE: [درخواست راهنمایی] مخاطره ایستای یک

(۲۸ فروردین ۱۳۹۴ ۰۶:۰۸ ب.ظ)post98 نوشته شده توسط:  سلام

تو این مثال (از کتاب مدار منطقی هادی یوسفی) من یک قسمت رو دورش خط کشیدم سه تا چرا گذاشتم اگه میشه با شکل این چراها رو جواب بدید تا خوب برام جابیفته با این قسمت مشکل دارم.

یک دنیا ممنون.

در حل سوالات مربوط به Hazard باید به مقادیر تأخیر گیت ها و مسیرهای مختلف تا خروجی دقت کنید. به راحتی با رسم waveformها می توان وضعیت را نشان داد.

پاسخ اولین و دومین چراتون، اینکه همانطور که در شکل اول نشان داده شده اول که تأخیر همه گیت ها برابر ۲ns است چون تأخیر مسیر بالا (۲ns) از تأخیر مسیر پایین (۴ns) کمتر هست، مسیر بالایی زودتر یک میشه و خروجی یک نگه میداره و به همین دلیل Hazard ندارد. بعد که تأخیر گیت بالایی ۶ns می شود تأخیر مسیر پایینی (۴ns) است و خروجی رو به مدت ۲ns صفر می کند و وقتی تأخیر گیت بالایی (۶ns) گذشت خروجی دوباره یک می شود، بنابراین یک static-1 harzard داریم.
پاسخ چرای سومتون هم، چون میسر پایینی سریعتر است (۴ns) خروجی رو یک نگه می دارد و تغییر در مسیر کندتر بالایی تأثیری در خروجی ندارد و در نتیجه در خروجی glitch رخ نمی دهد.

فایل‌(های) پیوست شده

مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال:

post98 پاسخ داده:

ممنون پاسختون واقعآ کامل بود.
فقط یه سوال، توی (اولین چرا.) من دو قسمت رو با خودکار آبی دورش خط کشیدم
میخواستم بدونم برچه اساسی w1 اولش با صفر شروع میشه و w2 با یک شروع میشه.

ببخشید با سوال های مبتدیانه .

باتشکر

فایل‌(های) پیوست شده

ارسال:

Farzamm پاسخ داده:

RE: [درخواست راهنمایی] مخاطره ایستای یک

(۲۹ فروردین ۱۳۹۴ ۱۲:۲۶ ق.ظ)post98 نوشته شده توسط:  ممنون پاسختون واقعآ کامل بود.
فقط یه سوال، توی (اولین چرا.) من دو قسمت رو با خودکار آبی دورش خط کشیدم
میخواستم بدونم برچه اساسی w1 اولش با صفر شروع میشه و w2 با یک شروع میشه.

ببخشید با سوال های مبتدیانه .

باتشکر

خروجی هر گیت منطقی وابسته به ورودی هاش هست / در اینجا هم چون در ابتدا ورودی ها abc=101 هست پس w1 که and دو ورودی a و b هست میشه صفر و w2 که and دو ورودی ~b و c هست میشه یک.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل یکی از تمرینات کروس راس Ha153 ۰ ۴۰۴ ۲۷ مهر ۱۴۰۲ ۰۱:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Ha153
  درخواست راهنمایی جهت اتمام پایان نامه Maryam-X ۰ ۰ ۰۶ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
  درخواست راهنمایی Maryam-X ۰ ۰ ۰۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۴:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
Exclamation سلام لطفاً یکی به من بگه مرتبه زمانی ها چطوری به log تبدیل میشن فرمول داره؟؟ Azadam ۶ ۴,۰۰۹ ۰۶ دى ۱۴۰۰ ۰۹:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Soldier's life
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۸,۰۲۴ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۱۶۳ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۷۲۹ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
Question درخواست کمک و راهنمایی در ns2 r.jafari ۳ ۳,۷۱۹ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  درخواست راهنمایی برای خرید elaheh1375 ۱ ۲۱ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۲:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: zahra1350
  درخواست راهنمایی برای ارشد sali_h ۲ ۴,۵۳۰ ۲۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: mohamadreza025

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close