زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۸:۲۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

موضوع پایانامه ارشد:کامپیوتر های کوانتومی یا data mining

ارسال:
۱۱ فروردین ۱۳۹۴, ۰۴:۴۱ ب.ظ
موضوع پایانامه ارشد:کامپیوتر های کوانتومی یا data mining
سلام دوستان خوبم
می خواستم درباره انتخاب موضوع پایانامه باهاتون مشورت کنم
راستش من دو تا موضوع خوب یکی در زمینه کوانتوم و دیگری در زمینه داده کاوی دارم ولی نمی دونم کدومو انتخاب کنم!!! هر کدوم یه خوبیها و یه بدیهایی دارن

داده کاوی رو که قبلا تا حدودی روش کار کردم(موضوع پروژه ی کارشناسیم بوده و خودمم یه مقاله فارسی راجع بهش دارم) و موضوع انتخابی منم یه موضوع جالب و کاربردیه، اما مشکل اینه که فک می کنم موضوع داده کاوی برای کار خیلی تکراری شده، یعنی من که از هرکی می پرسم موضوع ت چیه میگه داده کاوی(منظورم اینه که خیلی دم دستی شده، با اینکه من به این موضوع خیلی علاقه دارم)

کامپیوتر های کونتومی م که همین ترم باهاش آشنا شدم، طبق اطلاعاتی ک دارم می دونم موضوع آینده داریه، هنوز خیلی روش کار نمیشه و بنابراین فضای کار زیادی داره برای تحقیق و ... ولی چون تازه وارد این مبحث شدم خیلی کار داره تا بتونم تازه به نقطه ی صفر برسم و اصلا می ترسم برم جلو و ببینم اصلا به این موضوع علاقه ندارم
حالا به نظر شما کدوم مبحث و برای پایانامه انتخاب کنم؟
مخصوصا از دوستانی که در این دو زمینه کار کردن اگه بتونن بهم راهنمایی بدن که ممنون می شم

"یارب نظر تو برنگردد"
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۱ فروردین ۱۳۹۴, ۰۹:۰۲ ب.ظ
RE: موضوع پایانامه ارشد:کامپیوتر های کوانتومی یا data mining
(۱۱ فروردین ۱۳۹۴ ۰۴:۴۱ ب.ظ)salam5 نوشته شده توسط:  حالا به نظر شما کدوم مبحث و برای پایانامه انتخاب کنم؟
مخصوصا از دوستانی که در این دو زمینه کار کردن اگه بتونن بهم راهنمایی بدن که ممنون می شم

همونطور که خودتون هم اشاره کردید کامپیوتر های کوانتومی خیلی جدید هستن و علم آینده هستن (احتمالا) ولی بحثی که هست خیلی روش کار نشده و بسترش واقعا تو ایران فراهم نیست. حداقل میدونم که تو دانشگاه ما کسی روی این موضوع کار نمیکنه. اگه هم کار کنه خیلی مخفیانه داره کار می کنه که هیچ کی چیزی نفهمیده ازش. قبلا یه کتابی در مورد کامپیوتر کوانتومی می خوندم به اسم Programming the Universe که نویسنده اش آقای Seth lloyd بود. البته بنده ترجمه اش رو خوندم ولی تو اون کتاب نوشته بود که سرعت این کامپیوتر ها خیلی پایینه و در هر دهه تقریبا دو برابر میشه و حدود ۴۰ سال طول میکشه تا سرعتشون به کامپیوتر های معمولی امروزی برسه. به نظرم (فقط نظره) سمتش نرید. همون داده کاوی بهتره. مخصوصا مباحث Big Data که خیلی ها دارن روش کار میکنن و تازه تازه داره گرم میشه بازارش. تو لینک زیر میتونید هیات علمی دانشگاه MIT (دانشکده ی برق و کامپیوترش) رو ببنید. خیلی ها دارن روی Big Data کار می کنن که تقریبا شاخه ای از داده کاوی هست. بنابراین به نظرم (فقط نظره) داده کاوی بهتر از کامپیوتر کوانتومی هست.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: salam5 , سجاد۶۷
ارسال:
۱۲ فروردین ۱۳۹۴, ۰۱:۴۶ ب.ظ
(۱۱ فروردین ۱۳۹۴ ۰۹:۰۲ ب.ظ)x86 نوشته شده توسط:  
(11 فروردین ۱۳۹۴ ۰۴:۴۱ ب.ظ)salam5 نوشته شده توسط:  حالا به نظر شما کدوم مبحث و برای پایانامه انتخاب کنم؟

همونطور که خودتون هم اشاره کردید کامپیوتر های کوانتومی خیلی جدید هستن و علم آینده هستن (احتمالا) ولی بحثی که هست خیلی روش کار نشده و بسترش واقعا تو ایران فراهم نیست. حداقل میدونم که تو دانشگاه ما کسی روی این موضوع کار نمیکنه. اگه هم کار کنه خیلی مخفیانه داره کار می کنه که هیچ کی چیزی نفهمیده ازش. قبلا یه کتابی در مورد کامپیوتر کوانتومی می خوندم به اسم Programming the Universe که نویسنده اش آقای Seth lloyd بود. البته بنده ترجمه اش رو خوندم ولی تو اون کتاب نوشته بود که سرعت این کامپیوتر ها خیلی پایینه و در هر دهه تقریبا دو برابر میشه و حدود ۴۰ سال طول میکشه تا سرعتشون به کامپیوتر های معمولی امروزی برسه. به نظرم (فقط نظره) سمتش نرید. همون داده کاوی بهتره. مخصوصا مباحث Big Data که خیلی ها دارن روش کار میکنن و تازه تازه داره گرم میشه بازارش. تو لینک زیر میتونید هیات علمی دانشگاه MIT (دانشکده ی برق و کامپیوترش) رو ببنید. خیلی ها دارن روی Big Data کار می کنن که تقریبا شاخه ای از داده کاوی هست. بنابراین به نظرم (فقط نظره) داده کاوی بهتر از کامپیوتر کوانتومی هست.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ممنون از نظرتون ، خیلی مفید بود

منم خودم بیشتر به همون موضوع داده کاوی علاقه دارم، فک کنم برم دنبال همون
فقط گفتم نظر دوستانو بدونم که تصمیم بهتری بگیرم

"یارب نظر تو برنگردد"
ارسال:
۱۲ فروردین ۱۳۹۴, ۰۳:۳۴ ب.ظ
(۱۱ فروردین ۱۳۹۴ ۰۴:۴۱ ب.ظ)salam5 نوشته شده توسط:  سلام دوستان خوبم
می خواستم درباره انتخاب موضوع پایانامه باهاتون مشورت کنم
راستش من دو تا موضوع خوب یکی در زمینه کوانتوم و دیگری در زمینه داده کاوی دارم ولی نمی دونم کدومو انتخاب کنم!!! هر کدوم یه خوبیها و یه بدیهایی دارن

داده کاوی رو که قبلا تا حدودی روش کار کردم(موضوع پروژه ی کارشناسیم بوده و خودمم یه مقاله فارسی راجع بهش دارم) و موضوع انتخابی منم یه موضوع جالب و کاربردیه، اما مشکل اینه که فک می کنم موضوع داده کاوی برای کار خیلی تکراری شده، یعنی من که از هرکی می پرسم موضوع ت چیه میگه داده کاوی(منظورم اینه که خیلی دم دستی شده، با اینکه من به این موضوع خیلی علاقه دارم)

کامپیوتر های کونتومی م که همین ترم باهاش آشنا شدم، طبق اطلاعاتی ک دارم می دونم موضوع آینده داریه، هنوز خیلی روش کار نمیشه و بنابراین فضای کار زیادی داره برای تحقیق و ... ولی چون تازه وارد این مبحث شدم خیلی کار داره تا بتونم تازه به نقطه ی صفر برسم و اصلا می ترسم برم جلو و ببینم اصلا به این موضوع علاقه ندارم
حالا به نظر شما کدوم مبحث و برای پایانامه انتخاب کنم؟

با سلام، من به شما پیشنهاد میکنم تا زمانی که هنوز با تعدادی از دروس کارشناسی ارشد گرایشتون آشنا نشده اید و نگذرانده اید در مورد موضوع قطعی پایاننامه عجله نکنید.... شناخت اساتیدی هم که در دانشگاه مقصدتون هستند و بتونند به شما در موضوع مورد نظرتون کمک کنند هم توی این تصمیم بسیار مهمه.البته پیپشنهاد می کنم حداکثر تا پایان ترم اول به یک جمع بندی برسید...طبق تجربه ی خودم و تعدادی از دوستان این پیشنهاد رو دارم...
موفق باشید
 سپاس‌گزاری شده توسط: salam5 , سجاد۶۷
ارسال:
۱۲ فروردین ۱۳۹۴, ۰۴:۲۳ ب.ظ
MRUX90 عزیز، ممنون از راهنماییتون

"یارب نظر تو برنگردد"

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Rainbow درخواست موضوع پروژه برای درس شیوه ارائه Eternal ۳۲ ۴۹,۶۲۳ ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ۰۹:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Haniyeh2022
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۴۲۷ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  زمینه تحقیقاتی برای سمینار و پایانامه ارشد iman ۲۹۱ ۱۸۱,۹۷۹ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۱۲:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  به کتاب های کنکور ارشد کامپیوتر نیاز دارم Dermobd ۰ ۲,۱۲۵ ۰۵ آذر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Dermobd
  انتحاب موضوع پایان نامه ارشد mahtab1928 ۴ ۳,۰۳۳ ۲۶ مهر ۱۳۹۹ ۰۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  پیدا کردن موضوع پایان نامه k1.technology ۲ ۷,۷۴۶ ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: bankabzar
  فروش کتاب های کنکور ارشد کامپیوتر پارسه و پوران پژوهش sems ۳ ۵,۳۳۷ ۱۶ دى ۱۳۹۸ ۰۲:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: roxana.r
  موضوع مقاله naghmeh70 ۱ ۲,۳۷۰ ۱۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۳:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Wink قبول شده های (علوم کامپیوتر، مهندسی کامپیوتر و IT ) سال ۹۸ اینجا اعلام کنند gaslakh ۲۵ ۱۳,۷۵۸ ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: mehdi.m2
Exclamation کمک برای انتخاب موضوع سمینار و پایان نامه ارشد شبکه های کامپیوتری engeneer_19 ۱۷ ۳۵,۸۴۰ ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: bahman.shoghi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close