زمان کنونی: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۰۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سردرگمی در مورد انتخاب موضوع

ارسال:
۱۴ اسفند ۱۳۹۳, ۱۱:۰۲ ب.ظ
بچه ها سلام.رشته من تو کارشناسی آی تی بود.الان تو ارشد استادم در مورد پایان نامه دوس داره در مورد authentication کار کنم. و وضوعات مورد علاقش نهان نگاری و watermarking هست. راستش من تو مقالات حس کردم اینا برا بچه های هوش بهتره، نمیدونم چرا، اما من سر در نمیارم.شما میتونید چند زمینه درمورد احراز هویت معرفی کنید که جدید در عین حال قابل فهم برا منه آی تی باشهHuh
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷
ارسال:
۱۵ اسفند ۱۳۹۳, ۰۹:۱۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ اسفند ۱۳۹۳ ۰۹:۲۳ ق.ظ، توسط Aseman7.)
RE: سردرگمی در مورد انتخاب موضوع
درود
یه روش احراز هویت ان هفته سر کلاس شنیدم
نگا وقتی قراره یه نفر رمز ورودش را وارد کنه تا بتونیم تشخیص بدیم خودشه یا نه.
بیایم علاوه بر صحت رمز ، ضرب آهنگ تایپش رو هم(حالا با یه احتمال کمتر) در تشخیص این که ان همون فرده؛ تاثیر بدیم.
به نظرم جالب باشه؛ کلمه ضرب آهنگ رو یادم نیس ترجمه چی استادمون عنوان کردن ولی منظورشون همینه که تا داری تایپ می کنی مثلاً یه نفر خب داره از دو تا دستش استفاده می کنه یه جور ضرب آهنگ حالا نه منحصر به فرد مثل اثر انگشت ولی می شه یادش گرفت که نسبت به یه نفر دیگه که (شاید فقط از دست راستش استفاده می کنه) ضرب آهنگ متفاوتی می تونه داشته باشه.
شایدم منظورش صدایی که موقع تایپ شنیده میشه.

[تصویر:  edaddb24b9920a1662c3ed509047a19a6f182e01.jpg]
 سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷
ارسال:
۱۵ اسفند ۱۳۹۳, ۰۸:۱۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۱۶ ب.ظ، توسط master of net.)
حالبه.شما مقاله های در این خصوص استادتون معرفی کرد؟
ارسال:
۱۵ اسفند ۱۳۹۳, ۰۸:۲۴ ب.ظ
مقاله ها که نه
ولی فقط چکیده یه مقاله بود نشونمون دادن؛ اگه بخوای پیدا کنم برات بفرستم.

ارسال:
۱۵ اسفند ۱۳۹۳, ۰۸:۳۹ ب.ظ
مرسی.زحمتهelmira_909@yshoo.com
ارسال:
۱۵ اسفند ۱۳۹۳, ۰۹:۱۳ ب.ظ
نه زحمتی که نیس
فقط الان رفتم دیدم اسلایدهای مربوط به هفته قبل رو استاد هنوز آپلود نکرده بودن . هر وقت گذاشتن براتون می فرستم.
چکیده یه مقاله مربوط به این موضوع رو استادمون در درس سمینار معرفی کردن.
خوشحالم براتون جالب بودSmile

سپاس‌گزاری شده توسط: master of net
ارسال:
۱۶ اسفند ۱۳۹۳, ۰۱:۰۱ ق.ظ
توضیحی مختصر :

بایومتریک :
تکنولوژیهای احراز هویت بایومتریک به دو دسته مشخصه های فیزیولوژیکی و مشخصه های رفتاری طبقه بندی میشن . نمونه هایی مثل اثر انگشت، چهره، هندسه دست، صدا، و حالا بازشناسی ضربه کلید یا keystroke recognition

اخری یه روش احراز هویت هست که در اون بر اساس نحوه و سرعت و میزان زمان بین فشردن کلید ها و اگر امکانش باشه میزان فشاری که به هر کدوم از دکمه های صفحه کلید وارد میشه سعی میشه شخص بازشناسی بشه. در این روشها اول یک سری جمله به طرف داده میشه تا تایپ کنه و بعد از روی نحوه تایپ یک سری الگو استخراج میشه و از این الگوها برای احراز هویت طرف استفاده میشه.

یکی از ویژگیهای مشخصه های بیومتریک این هست که باید همه جا در دسترس باشن و راحت قابل حصول باشه. مثلا اثر انگشت همیشه قابل اندازه گیری هست. یکی دیگه ثابت موندن اون مشخصه در زمانهای مختلف . خوب اثر انگشت در زمان های مختلف همیشه یه جوره مگر اینکه دست شخص دچار اسیب بشه. که میشه از انگشتان دیگه استفاده کرد. و اما keystroke recognition :

عیب های زیادی از این روش میگیرن . که
اول : اگر صفحه کلید شما عوض بشه دیگه نمیتونین با همون سرعت قبل تایپ کنید و در نتیجه نحوه و سرعت عمل شما تغییر میکنه.
دوم : در شرایط استرس تعداد غلط های شما زیاد میشه و سرعت شما کاهش پیدا میکنه.
سوم : با کارکرد مداوم شما میتونین سرعت تایپ رو افزایش بدین و این یعنی مشخه شما تغییر میکنه.

این روش خیلی جا نیوفتاده هرچند بعضی از سیستمهای MOOC (Massive Open Online course) دارن از این روش و البته با وزن خیلی کم برای احراز هویت کاربر آنلاینشون استفاده میکنن. ولی بیشتر از وب کم و این جور موارد استفاده میشه .

موفق باشین . اگه خواستین تو این حوزه سرچ کنین کافیه Keystroke recognition رو سرچ کنین .
 سپاس‌گزاری شده توسط: Aseman7 , matt2007 , master of net , سجاد۶۷ , ghandi70
ارسال:
۱۶ اسفند ۱۳۹۳, ۰۵:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ اسفند ۱۳۹۳ ۰۵:۴۶ ب.ظ، توسط master of net.)
موضوعی به ذهنتون میرسه که بهعنوان یه ارشد آیتی بتونم روش کارکنم.ببینید من تو بحثهای پردازش تصویر و سیگنال چون اصلا تاحالا ندیدم مشکل دارم.راستی مدتهاس من ریاضیات کارنکردم،همه مقالات نیاز به سواد ریاضی دارن، برا یادآوری مناسب از چی شروع کنم؟دوستان هرکمک و راهنمایی کنید، منت گذاشتین heart:

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Rainbow درخواست موضوع پروژه برای درس شیوه ارائه Eternal ۳۲ ۵۰,۰۰۶ ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ۰۹:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Haniyeh2022
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۵۸۰ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  موضوعات پایان نامه ارشد IT و کامپیوتر αɾια ۳ ۱۵,۲۷۰ ۰۶ آبان ۱۳۹۹ ۰۳:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mahtab1928
  انتحاب موضوع پایان نامه ارشد mahtab1928 ۴ ۳,۰۸۹ ۲۶ مهر ۱۳۹۹ ۰۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  پیدا کردن موضوع پایان نامه k1.technology ۲ ۷,۷۸۱ ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: bankabzar
  ترجیح رشته مورد علاقه یا انتخاب دانشگاه قوی تر tesla66 ۱ ۲,۷۷۰ ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  موضوع مقاله naghmeh70 ۱ ۲,۴۰۵ ۱۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۳:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Exclamation کمک برای انتخاب موضوع سمینار و پایان نامه ارشد شبکه های کامپیوتری engeneer_19 ۱۷ ۳۶,۰۱۲ ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: bahman.shoghi
  کمک برای انتخاب موضوع پایان نامه ارشد شبکه های کامپیوتری H.Mohammadi ۵ ۴,۱۶۳ ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
  راهنمایی برای انتخاب موضوع قابل پیاده سازی در زمینه بیگ دیتا برای پایان نامه one hacker alone ۱ ۳,۰۱۵ ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ ۰۶:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close